آشوینی وایشناو وزیر فناوری اطلاعات: اولین واحد تولید نیمه هادی هند به زودی معرفی می شود

امروزه 99 درصد از تلفن های همراه مورد استفاده در اینجا ساخت هند است. وزیر الکترونیک و فناوری اطلاعات در نشستی در اجلاس CII Partnership Summit 2023 گفت: این در تضاد کامل با وضعیت 10 سال پیش است که از 100 گوشی، 99 درصد آن وارد شده است.

وایشناو به مخاطبان قول داد: «…این باعث ایجاد اعتبار می‌شود و ما را به نقطه عطفی سوق می‌دهد که در آن اولین فیلم باید در چند هفته آینده اعلام شود و این تازه شروع است».

آشوینی وایشناو وزیر اتحادیه گفت که اولین کارخانه نیمه هادی ظرف چند هفته اعلام می شود و هند در 3 تا 4 سال آینده با توجه به سیاست های توانمندساز و تعهد قاطع دولت به رشد اکوسیستم تولید، آماده یک صنعت پر جنب و جوش تراشه است. در روز سه شنبه

او خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت در همه زمینه ها در طرح اولیه نیمه هادی هند، “ما باید شاهد صنعت نیمه هادی پر جنب و جوش در 3 تا 4 سال آینده باشیم.”

وزیر هند گفت که استراتژی هند برای دنبال کردن ترکیبی از مسیر مصرف متمرکز و سرمایه گذاری عمومی منجر به رشد پایدار و تورم معتدل شده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

دولت بر ایجاد و تقویت صنعت نیمه هادی متمرکز است و فعالانه با همه ذینفعان درگیر بوده است.

وزیر گفت که دولت “متعهد است آنچه را که برای موفقیت لازم است انجام دهد.”

به گفته وی، برای تحریک طرف عرضه، ابتکارات عمده ای توسط این مرکز انجام شده است، از جمله تمرکز دقیق بر ارتقای اکوسیستم و اطمینان از یک چارچوب سیاستی مشخص و مشخص که پایدار و منسجم است.

وزیر گفت: “و اکنون اکوسیستم نیز در حال انتقال به کشور است. وقتی صحبت از تولید تلفن همراه به میان می آید، هند رتبه دوم در تولید و رتبه سوم در صادرات را دارد.”

وی افزود: امسال صادرات تلفن همراه به 9.5 تا 10 میلیارد دلار (نزدیک به 78361 کرور روپیه-82485 کرور) خواهد رسید.