آشوینی وایشناو وزیر فناوری اطلاعات: زیرساخت عمومی دیجیتال هند منبع باز، قابل انتقال و ایمن است

او گفت که نیاز فوری به یک ابتکار بین المللی در زمینه زیرساخت های عمومی دیجیتال برای پیشبرد طیفی از اولویت های گروه 20، از جمله آمادگی همه گیری، توانمندسازی اقتصادی زنان، شمول مالی، حکمرانی خوب، امنیت غذایی، تحول کشاورزی و تحول سلامت دیجیتال وجود دارد.

برای جزئیات جدیدترین راه اندازی ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و سایر شرکت ها در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.منبع

زیرساخت های عمومی دیجیتال اولویت مهم هند در طول سال ریاست جمهوری آن است. یک زیرساخت عمومی دیجیتال قوی می تواند پیشرفت یک کشور را به سمت دستیابی به رشد اقتصادی تسریع کند و ایجاد شغل و نوآوری بیشتر را تضمین کند.


سری گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 23 سامسونگ در اوایل این هفته عرضه شد و گوشی‌های رده بالای این شرکت کره‌ای در هر سه مدل شاهد چند ارتقاء بودند. در مورد افزایش قیمت ها چطور؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

وزیر ارتباطات وایشناو در مراسمی که توسط شرپا G20 آمیتاب کانت برگزار شد، گفت: “ما خوشحالیم که تجربه هند در زمینه زیرساخت های عمومی دیجیتال را با خانواده گسترده جهانی به اشتراک می گذاریم که بازتابی در اخلاق تمدنی ما و هند دارد. موضوع ریاست G20 – Vasudaivam Kutumbakam.”

بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها، کارآفرینان، نمایندگان سازمان‌های جامعه مدنی، سیاست‌گذاران در این رویداد حضور داشتند.

بیل گیتس گفت: “هند نشان داده است که چگونه سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری در مقیاس می تواند تغییراتی را از نحوه صرفه جویی مردم در نحوه خدمات رسانی دولت ها به شهروندان ایجاد کند.”

این رویداد همچنین شامل یک میزگرد بین رئیس و بنیانگذار MobiKwik، اوپاسانا تاکو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ZestMoney، لیزی چپمن، و بنیانگذار Open Financial Technologies و مدیر ارشد اجرایی Mabel Chacko، توسط شرپا بود.

شرپا آمیتاب کانت G20 در مورد مدل زیرساخت عمومی دیجیتال هند صحبت کرد. وی گفت: «ساخت و مقیاس‌پذیری زیرساخت‌های عمومی دیجیتال، کاربرد پلت‌فرم‌های عمومی دیجیتال امن، ایمن و قابل همکاری را نشان داده است که ارائه خدمات را بهبود بخشیده، نشت‌ها را به حداقل می‌رساند و استفاده کارآمد از منابع موجود را تضمین می‌کند.»

موضوع این رویداد که در Sushma Bhawan در دهلی نو اتفاق افتاد، ساختن اقتصادهای انعطاف پذیر و فراگیر: وعده زیرساخت عمومی دیجیتال بود. بیل گیتس، رئیس مشترک و متولی بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مهمان افتخاری این مراسم بود.

وایشناو گفت: «هند این را به عنوان یک هدف سیاستی برای اطمینان از رسیدن مزایای اقتصاد دیجیتال به آخرین مایل قرار داده است – این با دیدگاه نخست وزیر نارندرا مودی برای رشد فراگیر مطابقت دارد.

آشیوینی وایشناو وزیر ارتباطات روز چهارشنبه گفت: «آنچه در مورد زیرساخت عمومی دیجیتال هند منحصر به فرد است این است که منبع باز، قابل همکاری، مقیاس پذیر، قابل انتقال، امن و مبتنی بر مشارکت عمومی-خصوصی است.»

کانت گفت که دستاوردهای هند در شمول مالی، سلامت دیجیتال، آموزش دیجیتال و حکمرانی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان فناوری‌ها را مقیاس‌بندی کرد و در نتیجه تأثیر آن‌ها را به حداکثر رساند. او گفت که مدل تحول دیجیتال هند درس‌های ارزشمندی برای جهان دارد و از کشورهای G20 خواست تا از زیرساخت‌های عمومی دیجیتال برای باز کردن رشد فراگیر استفاده کنند.