آشوینی وایشناو وزیر فناوری اطلاعات می گوید هند باید در فناوری 6G پیشتاز باشد

PM Modi همچنین ابتکارات کلیدی دولت مرکزی را در همان رویداد راه اندازی کرد، از جمله رونمایی از سند چشم انداز Bharat 6G و راه اندازی پروژه 6G Testbed و برنامه تلفن همراه “Call Before u Dig”.


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

Vaishnaw همچنین هفدهمین نمایشگاه بین المللی India Telecom 2023 را افتتاح کرد که توسط شورای ارتقای صادرات تجهیزات و خدمات مخابراتی (TEPC) سازماندهی شده است.

Conclave با تعهد به ترویج آینده دیجیتال فراگیرتر و پایدارتر و همکاری در زمینه طیف وسیعی از مسائل از جمله 5G، امنیت سایبری و استفاده از فناوری های دیجیتال برای توسعه اجتماعی و اقتصادی به پایان رسید.

این گفتگوها بر نیاز به سرمایه‌گذاری پایدار در زیرساخت‌های باند پهن، توسعه آموزش و مهارت‌های دیجیتال و همچنین اهمیت همکاری بین دولت‌ها، صنعت و جامعه در ایجاد محیطی مناسب برای نوآوری دیجیتال تأکید کردند.

او گفت: “زمانی قبل نخست وزیر ما هدفی را به ما اعلام کرد که در 5G باید شانه به شانه دنیا بایستیم و در 6G باید رهبری را بر عهده بگیریم. بر اساس هدف، همه ما… کشور کار کرده است، دانشگاه ها و کارآفرینان کار کرده اند و چشم انداز 6G امروز افتتاح شد. تا کنون بیش از 127 پتنت برای فناوری های 6G توسط مردم ما به دست آمده است.”

“امروز، هند با اطمینان در حال توسعه محصولات و فناوری است. دفاع، فولاد، راه آهن و انرژی های تجدیدپذیر را در نظر بگیرید، در هر بخش هند به جای مصرف فناوری، توسعه فناوری را آغاز می کند. این تغییر ذهنیتی است که در هشت سال گذشته اتفاق افتاده است. ،” او گفت.

هدف اصلی این رویداد فراهم کردن فرصت‌هایی برای استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​و ذینفعان مخابراتی هند برای ملاقات با خریداران احتمالی خارج از کشور بود. علاوه بر این، از مبتکران هندی نیز در این مناسبت تجلیل شد. بیانیه وزارت ارتباطات گفت که اینها شامل مبتکران هکاتون 5G، پروژه بستر آزمایشی ارتباطات نوری پیشرفته، پروژه 5G O-RAN و میدان نوآوری ارتباطات دیجیتال هستند.

این رویداد وزرای ارتباطات و مقامات ارشد دولتی از سراسر منطقه جنوب آسیا و همچنین نمایندگان اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) را گرد هم آورد. گفتگوها بر روی آخرین تحولات در زمینه ارتباطات از راه دور، با تمرکز بر فناوری های نوظهور، مسائل نظارتی و نقش دولت ها در ایجاد نوآوری و رشد، همگرا شد. آنها همچنین به چالش های پیش روی بخش مخابرات پرداختند.

اوایل روز چهارشنبه، نخست وزیر نارندرا مودی دفتر منطقه ای و مرکز نوآوری اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)، یک نهاد سازمان ملل را افتتاح کرد.

آشوینی وایشناو، وزیر اتحادیه با تاکید بر گام های کشور در فناوری و نوآوری، روز چهارشنبه تاکید کرد که هند باید در زمینه فناوری 6G در جهان پیشتاز باشد. وایشناو در اجلاس وزرای ارتباطات که در دهلی نو برگزار شد، با موضوع “فعال کردن نوآوری در ارتباطات راه دور برای اطمینان از تحول دیجیتالی جامعه” شرکت کرد.