آمازون حداقل 50 کارگر خود را پس از اعتراض کارکنان به حادثه آتش سوزی تعلیق کرد.

فلینگان گفت: «در حالی که اکثریت قریب به اتفاق کارمندان به ایستگاه های کاری خود گزارش دادند، گروه کوچکی از بازگشت به کار خودداری کردند و بدون اجازه در ساختمان ماندند. به گفته سازمان دهندگان، برخی از کارگران نیز خارج شده بودند، در حالی که برخی دیگر به اعتراض ادامه دادند.

سخنگوی آمازون، پل فلنینگان، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت از کارمندان شیفت شب خواسته است تا پس از تایید امن بودن ساختمان توسط اداره آتش‌نشانی نیویورک، به شیفت‌های خود در روز دوشنبه گزارش دهند.

پالمر گفت که کارگران تعلیق شده از طریق ایمیل و تلفن مطلع شدند که نشان های امنیتی آنها در طول مدت تحقیقات غیرفعال خواهد بود. تعلیق ها به طور نامحدود در حالی که شرکت تحقیق می کند، اعمال می شود. ممکن است تعداد کارگران تعلیق شده افزایش یابد. ست گلدشتاین، وکیل اتحادیه، گفت که کارگران قصد دارند اتهامات مربوط به اعمال ناعادلانه کار را علیه آمازون در هیئت ملی روابط کار مطرح کنند.

ده ها کارگر شروع به ایجاد نگرانی در مورد ایمنی کردند. برخی نگران بودند که هوای این مرکز به دلیل دود ناشی از آتش سوزی برای تنفس ناامن باشد. در نهایت، تقریباً 100 کارگر در دفتر مرکزی تأسیسات تحصن کردند و خواستار فرستادن آنها به خانه شدند.

این شرکت روز سه‌شنبه، یک روز پس از آتش‌سوزی که باعث اختلال در عملیات انبار استیتن آیلند شد، کارگران را با حقوق معلق کرد.

دریک پالمر، معاون اتحادیه کارگری آمازون، گفت که به دلیل آتش سوزی که اواخر بعد از ظهر دوشنبه آغاز شد، کارگران شیفت روزانه با حقوق به خانه فرستاده شدند. او گفت، اما به کارمندان شیفت شب که تازه برای شیفت خود می آمدند، گفته شد که تا زمانی که مدیریت وضعیت را بفهمد، در یک منطقه استراحت بمانند.

پالمر گفت: «آنها می‌گفتند ما احساس امنیت نمی‌کنیم، ما برای کار احساس امنیت نمی‌کنیم».

آمازون بیش از دوجین ایراد را به آژانس ارائه کرده است که به دنبال حذف برد آوریل اتحادیه است. در همین حال، کارگران انبار در یک مرکز جداگانه در نزدیکی آلبانی، نیویورک در انتخابات اتحادیه خود در هفته آینده رای خواهند داد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به گفته سازمان‌دهندگان اتحادیه، آمازون دست‌کم ۵۰ کارمند انبار را که از کار کردن در شیفت‌های خود خودداری می‌کردند، در پی آتش‌سوزی دستگاه فشرده‌کننده زباله در یکی از تأسیسات خود در نیویورک، تعلیق کرده است.