آیفون 15 پرو مکس برای دریافت لنز پریسکوپ با زوم اپتیکال 5 تا 6 برابر: گزارش

انتظار می رود آیفون 15 پرو مکس در اواخر سال جاری همراه با بقیه سری آیفون 15 معرفی شود. پیش از این شایعه شده بود که این دستگاه با نام آیفون 15 اولترا معرفی خواهد شد. گزارش‌های متعدد در چند ماه گذشته حاکی از پیشرفت‌ها و تغییرات طراحی و مشخصات متعددی نسبت به مدل‌های قبلی خود است. انتظار می‌رود این گوشی دارای حاشیه‌های باریک، با فریم تیتانیومی باشد و احتمالاً شاهد افزایش قیمت باشد. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که با حمایت گزارش‌های قبلی، دستگاه Pro Max این بار دارای لنزهای زوم اپتیکال بسیار پیشرفته خواهد بود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

کو قبلاً پیشنهاد کرده بود که سری آیفون 15 آینده دارای پورت های USB-Type C باشد. اما پورت‌های Type C در این مدل‌های آیفون، شارژ سریع را فقط با کابل‌های خاص تایید شده توسط شرکت ارائه می‌دهند.

همچنین انتظار می‌رفت که سری آیفون 15، حداقل دو مدل پیشرفته پرو، دارای دکمه‌های حالت جامد با بازخورد لمسی از موتورهای Taptic اضافی باشند، اما اخیراً گزارش شده است که اپل احتمالاً این طرح را کنار گذاشته است. کار اضافی روی این سخت افزار خاص به معنای یک دوره تولید طولانی است. اخیراً گزارش شده است که اپل برای رعایت مهلت‌های تولید، به دکمه‌های تنظیم حجم طراحی دو دکمه‌ای خود پایبند است.

اوایل امسال، کو در یک سری توییت‌ها اعلام کرد که تنها یک مدل از سری آیفون 16 مجهز به لنز پریسکوپ است. احتمالاً در یکی از مدل‌های Pro قابل استفاده است، این می‌تواند یکی از استراتژی‌های اپل برای افزایش تقاضا برای مدل رده بالا باشد.

با یک لنز پریسکوپ، نور گرفته شده توسط حسگر تصویر خم یا تا می شود و در نتیجه فاصله بیشتری بین ماژول های دوربین در داخل فرم کوچک گوشی هوشمند ایجاد می شود. این فناوری زوم اپتیکال بالاتری را امکان‌پذیر می‌کند و در حال حاضر توسط برخی از شرکت‌های اندرویدی مانند سامسونگ، گوگل و هوآوی استفاده می‌شود و گوشی‌هایی مانند Pixel 7 Pro و Galaxy S23 Ultra زوم اپتیکال 5 برابر تا 10 برابر را ارائه می‌دهند.

طبق گزارش MacRumors، انتظار می‌رود آیفون 15 پرو مکس دارای لنز پریسکوپ باشد که زوم اپتیکال تا 5 تا 6 برابر را ممکن می‌سازد. در ژوئن 2022، مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، پیشنهاد کرد که فناوری پریسکوپ در لنز تله فوتو گنجانده می شود و امکان زوم تا 6 برابر را فراهم می کند در حالی که عکس ها را با دوربین پشتی بدون اعوجاج یا کاهش کیفیت تصویر ثبت می کند.

یکی دیگر از تحلیلگران برجسته جف پو در یک یادداشت تحقیقاتی پیشنهاد کرد که مدل های آیفون 15 پرو ممکن است امسال نسبت به مدل های قبلی خود افزایش قیمت داشته باشند. Pu خاطرنشان می کند که این هزینه را می توان به چندین ارتقاء سخت افزاری شایعه شده، از جمله یک لنز پریسکوپ، یک قاب تیتانیومی جدید، و یک تراشه A17 Bionic به همراه افزایش RAM نسبت داد.