ابتکارات مایکروسافت متاورس و واقعیت مجازی احتمالاً در میان فصل تعلیق در حال انجام، کند می شوند


مایکروسافت که در اوایل امسال 5 درصد از کل تیم خود را اخراج کرد، حتی از واحدهای در حال توسعه خود که به واقعیت مجازی (VR) و متاورس اختصاص داده شده اند نیز رحم نکرده است. بر اساس گزارش‌ها، غول نرم‌افزاری تصمیم گرفته است تا دو پروژه مرتبط Altspacevr و Mixed Reality Tool Kit را پوشش دهد. در روزهای آینده، پروژه های متاورس و واقعیت مجازی که در خط لوله مایکروسافت قرار داشتند، ممکن است شاهد تاخیر در توسعه و آزمایش باشند. در مجموع 10000 کارمند در حال اخراج هستند زیرا شرکت کاهش هزینه ها را در میان آشفتگی های مداوم بازار در اولویت قرار داده است.

با Altspacevr، مایکروسافت در حال ایجاد محیط های مجازی بود تا به عنوان محل برگزاری رویدادهای دیجیتال برای هنرمندان بین المللی خدمت کند. این یک پلتفرم مستقل بود که در سال 2017 توسط مایکروسافت خریداری شد. کاهش مشاغل در غول فناوری بر این تیم تأثیر گذاشته است.

در همین حال، واحد پشت جعبه ابزار واقعیت ترکیبی، بر ایجاد رابط های کاربری برای پروژه های متاورس متمرکز بود. به گزارش Bitcoin.news، نقشه راه آینده این بخش در حال حاضر بلاتکلیف است.

شرکت آمریکایی مستقر در ردموند، واشنگتن، تلاش‌ها را برای دستیابی به بازار متاورس سرعت بخشیده است. از کارمندان سابق اپل و متا، مایکروسافت با توسعه دهندگان AR و VR به طور گسترده درگیر بوده است.

مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا نیز قبلاً به نفع مفهوم متاورس صحبت کرده بود و آن را تغییر دهنده بازی نامید.

پیش از این، مایکروسافت متعهد شده بود 69 میلیارد دلار (تقریباً 5,62,574 کرور روپیه) در بخش متاورس پیش پرداخت کند.

تصمیم آن برای کاهش نیروی کار خود در این زمینه می تواند به رکود مداوم در صنعت Web3 نیز کمک کند.

قبل از مایکروسافت، متا همچنین اعلام کرد که 11000 کارمند خود را اخراج می کند که شامل کارکنان تیم های مرتبط با متاورس خود می شود. بخش قابل توجهی از توسعه دهندگان از بخش متاورس در لرچ رها شده اند.

برای تبلیغ‌کنندگان و برندهایی که انتظار دارند از فناوری متاورس برای تعامل با مشتریان بومی Web3 خود استفاده کنند، این اخراج‌ها می‌تواند اجرای برنامه‌های آنها را تحت فشار قرار دهد.

بنا بر گزارش‌ها، بلومبرگ اینتلیجنس انتظار دارد تا سال 2024 فرصت بازار متاورس به 800 میلیارد دلار (تقریباً 5958719 کرور) برسد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع