اتحادیه اروپا با کشورهای آسیایی لابی می‌کند تا شرکت‌های فناوری هوش مصنوعی را تنظیم کنند، گفته می‌شود که پاسخ سردی دریافت می‌کنند

همانطور که رویترز ماه گذشته گزارش داد، کشورهای جنوب شرق آسیا در حال تدوین دستورالعمل های داوطلبانه هستند. ژاپن، به نوبه خود، به سمت قوانین نرم تری نسبت به رویکرد سختگیرانه مورد حمایت اتحادیه اروپا گرایش دارد، زیرا به فناوری برای تقویت رشد اقتصادی و تبدیل آن به یک رهبر در تراشه های پیشرفته نگاه می کند.

رهبران اقتصادهای گروه هفت (G7) متشکل از کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا در ماه مه خواستار اتخاذ استانداردهایی برای ایجاد هوش مصنوعی «قابل اعتماد» شدند. یک مجمع وزیران به نام “فرآیند هوش مصنوعی هیروشیما” راه اندازی کرد.

ون هافلن در اواخر ماه گذشته با اشاره به مقررات حفاظت از داده های عمومی اتحادیه اروپا گفت: “ما در تلاش هستیم تا بفهمیم چگونه می توانیم مقررات اتحادیه اروپا را کپی، قابل اجرا و منعکس کنیم … همانطور که با GDPR است.” رژیم حفظ حریم خصوصی داده ها

به گفته مقامات ارشد اتحادیه اروپا و آسیا، اتحادیه اروپا در حال لابی کردن کشورهای آسیایی برای پیروی از هوش مصنوعی در اتخاذ قوانین جدید برای شرکت های فناوری است که شامل افشای محتوای دارای حق چاپ و تولید شده توسط هوش مصنوعی است.

بسیاری از کشورها از رویکرد “صبر کن و ببین” یا به سمت یک رژیم نظارتی انعطاف پذیرتر تمایل دارند.

با این حال، مقامات اتحادیه اروپا که با ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور “مشارکت دیجیتال” امضا کرده اند، ابراز خوش بینی می کنند که می توانند زمینه مشترکی با شرکای بین المللی برای پیشبرد همکاری در زمینه فناوری ها از جمله هوش مصنوعی پیدا کنند.

برتون درباره مقررات مربوط به هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا و کشورهایی مانند ژاپن گفت: “من معتقدم که احتمالاً خیلی از یکدیگر دور نخواهد بود زیرا ما ارزش های مشابهی داریم.”

قانون پیشنهادی، که جریمه‌های مالی را برای نقض قوانین نیز پیش‌بینی می‌کند، با مقاومت شرکت‌ها مواجه می‌شود و 160 مدیر اجرایی ماه گذشته نامه‌ای را امضا کردند و هشدار دادند که می‌تواند رقابت، سرمایه‌گذاری و نوآوری اروپا را به خطر بیندازد.

یکی از مقامات این ایالت شهر به رویترز گفت که سنگاپور، یکی از مراکز فناوری پیشرو در آسیا، ترجیح می دهد قبل از اتخاذ مقررات محلی، ببیند که چگونه این فناوری تکامل می یابد. مقامات سنگاپور و فیلیپین ابراز نگرانی کردند که حرکت مقررات بیش از حد عجولانه ممکن است نوآوری هوش مصنوعی را خفه کند.

با این حال، هفت نفر از نزدیکان به این بحث به رویترز گفتند، تلاش برای متقاعد کردن دولت‌های آسیایی در مورد نیاز به قوانین جدید سخت‌گیرانه با استقبال گرم مواجه شده است.

ظهور هوش مصنوعی به‌عنوان پیشرفتی مورد ستایش قرار گرفته است که عصر پیشرفت‌های سریع در علم و فناوری را آغاز می‌کند و همه جنبه‌های فعالیت انسانی را متحول می‌کند، اما همچنین به عنوان یک تهدید وجودی ترسیم می‌شود.

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا در ماه ژوئن با مجموعه‌ای از قوانین پیش‌نویس موافقت کردند که شرکت‌هایی مانند اپراتور ChatGPT OpenAI را وادار می‌کند محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را افشا کنند، به تشخیص تصاویر به‌اصطلاح جعلی عمیق از تصاویر واقعی و تضمین حفاظت در برابر محتوای غیرقانونی کمک کند.

تیری برتون، رئیس صنعت اتحادیه اروپا در جریان سفری به کره جنوبی و ژاپن برای گفتگو در مورد هوش مصنوعی و نیمه هادی ها به رویترز گفت: “مأموریت ما دوباره این است که مطمئن شویم آنچه در اتحادیه اروپا اتفاق می افتد، که اگر بتوانم بگویم که حوزه انتخابیه بزرگ ما است، محافظت می شود.” .

مقامات خواستند نامشان فاش نشود زیرا این بحث ها که قبلاً میزان آن گزارش نشده بود محرمانه باقی ماند.

آنها گفتند که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن مقاماتی را برای گفتگو در مورد استفاده از هوش مصنوعی با حداقل 10 کشور آسیایی از جمله هند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور و فیلیپین اعزام کرده اند.

الکساندرا ون هافلن، وزیر دیجیتال هلند در مصاحبه ای به رویترز گفت، تلاش ها در آسیا بخشی از فشار جهانی کشورهای اروپایی است که شامل گفتگو با کشورهایی مانند کانادا، ترکیه و اسرائیل می شود.

© تامسون رویترز 2023


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

این بلوک در نظر دارد قانون هوش مصنوعی پیشنهادی خود را به یک معیار جهانی در مورد فناوری پررونق و روشی که قوانین حفاظت از داده های آن به شکل گیری استانداردهای جهانی حریم خصوصی کمک کرده است تبدیل شود.

ون هافلن به رویترز گفت، اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای استفاده از نشست های آتی G20 برای فشار بیشتر برای همکاری جهانی در زمینه هوش مصنوعی، به ویژه با رئیس جمهور 2023 هند است.

یک مقام کره جنوبی پس از دیدار با برتون گفت که سئول به بحث در مورد مقررات هوش مصنوعی با اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد، اما بیشتر به آنچه G7 انجام می دهد، علاقه مند است.