اخراج‌های متا بیشتر بر تیم فنی تأثیر گذاشت، سازمان‌دهی مجدد در حال انجام است، می‌گویند مدیران اجرایی

Bosworth گفت: «این خیلی طول می‌کشد، و سرمایه‌گذاری زیادی برای ورود به بخش سازمانی لازم است، به نظر می‌رسد که روش اشتباهی برای سرمایه‌گذاری زمان و پول شما است.

زاکربرگ گفت: “روند درآمد بسیار کمتر از آن چیزی است که من پیش‌بینی می‌کردم. باز هم، من اشتباه کردم. این یک اشتباه بزرگ در برنامه‌ریزی برای شرکت بود. من مسئولیت آن را می‌پذیرم.”

او افزود که در ادامه قصد ندارد تعداد کارکنان واحد Reality Labs را افزایش دهد.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری، که بخش آزمایشگاه‌های واقعیت متاورگرا را اداره می‌کند، به کارکنان متا گفت که به کار خود در دستگاه‌های نمایشگر هوشمند پورتال و ساعت‌های هوشمند خود پایان خواهد داد.

برش دستگاه های هوشمند

مدیران گفتند دورهای بیشتری از کاهش مشاغل انتظار نمی رود. آنها گفتند اما سایر هزینه ها باید کاهش یابد و به بررسی های در حال انجام در مورد پیمانکاران، املاک، زیرساخت های محاسباتی و محصولات مختلف اشاره کردند.

Bosworth گفت که واحد ساعت هوشمند به جای آن بر روی عینک های واقعیت افزوده تمرکز خواهد کرد. او اضافه کرد که بیش از نیمی از کل سرمایه گذاری در آزمایشگاه های واقعیت به واقعیت افزوده می رفت.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی، روز جمعه عذرخواهی خود را از روز چهارشنبه به دلیل کاهش 13 درصدی نیروی کار تکرار کرد و به کارمندان گفت که نتوانسته اولین کاهش درآمد متا را پیش بینی کند.

مدیران متا طی سخنرانی در جلسه شهرداری تاون هال که توسط رویترز شنیده شد، همچنین گفتند که در حال سازماندهی مجدد بخش‌های شرکت، ترکیب یک واحد تماس صوتی و تصویری با سایر تیم‌های پیام‌رسان و راه‌اندازی یک بخش جدید به نام Family Foundations هستند که بر مشکلات سخت مهندسی متمرکز است.

باسورث گفت که متا در اوایل سال جاری تصمیم گرفته بود بازاریابی دستگاه‌های پورتال را که به خاطر قابلیت‌های تماس ویدیویی آن‌ها شناخته می‌شوند، با مصرف‌کنندگان متوقف کند و به جای آن بر فروش تجاری تمرکز کند.

پورتال یک مولد درآمد عمده نبوده و نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی کاربران بالقوه را جلب کرده است. متا هنوز هیچ ساعت هوشمندی رونمایی نکرده بود.

این شرکت همچنین با افزایش رقابت از سوی TikTok مواجه شد و پس از اعمال تغییراتی که اپل بر اساس حریم خصوصی در سیستم عامل خود ایجاد کرد، دسترسی به داده‌های ارزشمند کاربر را که سیستم‌های هدف‌گیری تبلیغات آن را تقویت می‌کرد، از دست داد.

متا پلتفرم، مالک فیس بوک، روز جمعه به کارمندانش گفت که توسعه نمایشگرهای هوشمند و ساعت های هوشمند را متوقف می کند و تقریبا نیمی از 11000 شغلی که این هفته در اقدامی بی سابقه در کاهش هزینه ها حذف کرد، نقش های فناوری بودند.

او گفت که با کاهش اقتصاد، مدیران اجرایی اخیراً تصمیم گرفتند «تغییرات بزرگ‌تری» ایجاد کنند.

متا در طول همه‌گیری در میان افزایش استفاده از رسانه‌های اجتماعی توسط مصرف‌کنندگانی که در خانه گیر کرده بودند، به شدت استخدام شد. اما کسب‌وکار در سال جاری آسیب دید زیرا تبلیغ‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در مواجهه با افزایش هزینه‌ها و افزایش سریع نرخ‌های بهره، از مخارج خود کنار کشیدند.

مدیران گفتند که اولین اخراج دسته جمعی در تاریخ 18 ساله این شرکت رسانه های اجتماعی، کارکنان را در هر سطح و هر تیمی، از جمله افرادی با رتبه های عملکرد بالا، تحت تاثیر قرار داد.

به گفته لوری گولر، مدیر منابع انسانی متا، به طور کلی، 54 درصد از اخراج‌شدگان در موقعیت‌های تجاری و بقیه در نقش‌های فناوری بودند. او گفت که تیم استخدام متا تقریباً به نصف کاهش یافت.