اخراج متا بر برخی از فناوران هندی در عرض 2 تا 3 روز پس از پیوستن آنها تأثیر می گذارد

بلافاصله پس از اینکه مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، نامه ای را که به کارمندان نوشته بود و اعلام کرده بود که این کار را کاهش می دهد، مقامات شرکت بی ارتباط شدند.

برخی از فن‌آوران هندی که تنها دو یا سه روز پیش پس از ترک مشاغل ثابت خود به رسانه‌های اجتماعی بزرگ متا روی آوردند، جزو 11000 نفری هستند که توسط این شرکت اخراج شده‌اند.

او گفت: “تنها یک هفته قبل از هند به کانادا نقل مکان کردم و دو روز پیش پس از گذراندن یک پروسه طولانی ویزا به متا ملحق شدم. اما روز غم انگیزی فرا رسید و من اخراج شدم.”

در حالی که هنوز اعداد خاصی برای کشور فاش نشده است، کارکنان Meta در هند به دنبال سرنخ هایی در مورد آینده خود هستند.

جاا پست کرد: “من سه روز پیش پس از انتظار برای فرآیند طولانی ویزا، به متا ملحق شدم. از همه افرادی که این انتقال را هموار کردند، متشکرم. واقعاً متأسفانه از این اتفاق افتاد، دلم برای همه کسانی که تحت تأثیر این اخراج هستند متاسف است.”

فیس بوک 11000 کارمند در سراسر جهان را برای کاهش هزینه ها اخراج کرده است.

به عنوان بخشی از یک تمرین کاهش هزینه، توئیتر حدود 7500 نفر را در سراسر جهان اخراج کرده است، از جمله بیش از نیمی از افرادی که برای این شرکت در هند کار می کردند.

کارمندان هندی متا، شرکتی که فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ را در اختیار دارد، پس از اعلام 11000 اخراج نیروی کار در سراسر جهان یا 13 درصد از نیروی کار این شرکت آمریکایی، بی‌احتیاط شدند.

راجو کادام، که بخشی از تیم فنی متا بود، گفت که 16 سال است که در ایالات متحده بوده و هرگز با از دست دادن شغل مواجه نشده است. او گفت: “من ویزای H1-B دارم. ساعت من برای خروج از ایالات متحده از امروز شروع شده است. من 16 سال است که در ایالات متحده هستم و رکودهای 2008، 2015 (نفت) و 2020 را دیده ام، اما هرگز شغلم را از دست نداده ام.” وی افزود که پسرانش شهروند آمریکا هستند و زندگی آنها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

پس از بیش از سه سال کار در دفتر آمازون در بنگالورو، Vishwajeet Jha گفت که سه روز پیش به Meta ملحق شده و اکنون اخراج شده است.

بر اساس پروفایل لینکدین، نیلیما شغل دو ساله خود را در مایکروسافت آفیس در حیدرآباد ترک کرده بود تا به متا بپیوندد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

نیلیما آگاروال، یک متخصص فناوری اطلاعات، که دو روز پیش به متا پیوست، در پلتفرم شبکه های اجتماعی لینکدین پست کرد که او جزو افرادی است که شغل خود را از دست داده اند.

اخراج کارگران در Meta در عرض یک هفته پس از کاهش گسترده مشاغل در پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر رخ می دهد.

زاکربرگ به کارمندان آسیب دیده 16 هفته حقوق پایه به اضافه دو هفته دیگر برای هر سال خدمت وعده داده است.