اخراج کارکنان واحد دستگاه‌های آمازون، از جمله خرده‌فروشی و منابع انسانی، در میان کاهش شغل

آمازون روز چهارشنبه اعلام کرد که برخی از کارمندان گروه دستگاه های خود را اخراج کرده است زیرا یک فرد آشنا با این شرکت گفته است که هنوز حدود 10000 شغل را کاهش داده است، از جمله در بخش خرده فروشی و منابع انسانی.

این اطلاعیه، اولین اعلام آمازون از زمانی که رسانه‌ها از جمله رویترز برنامه‌های اخراج این شرکت را در روز دوشنبه گزارش دادند، خبر از تغییری چشمگیر برای شرکتی که به دلیل اشتغال‌زایی‌اش معروف است و به آخرین اخراج‌هایی که در بخش فناوری رخ می‌دهد، افزود.

در سپتامبر سال گذشته، 55000 نقش شرکتی را در سراسر جهان طی یک نمایشگاه شغلی به بازار عرضه کرد، که این افزایش تنها با استخدام در مراکز انجام آمازون کاهش یافت. به‌طور خلاصه، کتاب‌فروش آنلاینی که بزوس در یک سفر جاده‌ای نه 30 سال قبل از آن تصور می‌کرد، با بیش از 1.5 میلیون کارگر از جمله کارکنان انبار، به دومین کارفرمای خصوصی بزرگ آمریکا تبدیل شد.

در حالی که آمازون تلاش کرده است تا پاسخ‌های هوشمندانه‌ای را برای هر سؤالی که الکسا از کاربران انتظار داشته باشد رمزگذاری کند، Google Alphabet و OpenAI تحت حمایت مایکروسافت پیشرفت‌هایی در چت‌ربات‌ها داشته‌اند که می‌توانند مانند یک انسان بدون گرفتن دست پاسخ دهند.

درباره چهره

برای سال‌ها، این خرده‌فروش آنلاین قصد داشت تا الکسا، دستیار صوتی که ابزارهایی را که می‌فروشد، در همه جا حاضر و برای ثبت هر گونه سفارش عرضه کند، حتی با وجود اینکه مشخص نبود که کاربران چقدر از آن برای کارهای پیچیده‌تر از بررسی اخبار یا آب‌وهوا استقبال کرده‌اند. .

در آن زمان، آمازون فروش بیش از 100 میلیون دستگاه الکسا را ​​تبلیغ کرد، رقمی که از آن زمان تاکنون به طور عمومی به روز نشده است. بنیانگذار جف بزوس بعداً گفت که این شرکت اغلب دستگاه های الکسا را ​​با تخفیف و گاهی کمتر از قیمت به فروش می رساند.

برای آمازون، این کاهش‌ها به شدت با تلاش‌های ماه‌ها پیش برای دو برابر کردن سقف دستمزد پایه‌اش برای رقابت تهاجمی‌تر برای استعدادیابی متفاوت است.

این خبر به دنبال اعلامیه متا پلتفرم مادر فیسبوک در هفته گذشته مبنی بر حذف 11000 شغل، علاوه بر اخراج در توییتر، مایکروسافت، اسنپ و دیگران منتشر شد.

الکسا پروژه ای با الهام از یک کامپیوتر ناطق در برنامه های علمی تخیلی Star Trek، تعداد افراد را تا سال 2019 به 10000 نفر افزایش داد.

وی گفت: ما همچنان با یک محیط غیرمعمول و نامطمئن اقتصاد کلان مواجه هستیم. با توجه به این موضوع، ما در چند ماه گذشته تلاش کرده‌ایم تا آنچه را که برای مشتریان و کسب‌وکارمان مهم است، اولویت‌بندی کنیم.»

اندی جاسی که در سال 2021 به سمت مدیرعاملی رسید، تا به امروز بر کاهش هزینه ها و جلوگیری از کاهش 42 درصدی قیمت سهام آمازون در سال جاری تمرکز کرده است.

بخش محاسبات ابری آن، که موتور سود شرکت است، نیز در سال گذشته، زمانی که برای ارز خارجی تعدیل شده بود، درآمد را سه ماهه به سه ماهه آهسته‌تر افزایش داد.

© تامسون رویترز 2022

پس از انتشار اخبار تعلیق، سهام کاهش یافت و بعد از ظهر چهارشنبه حدود 1 درصد کاهش یافت.

مدیر اجرایی آمازون، دیو لیمپ، در یک پست وبلاگی گفت که این شرکت تصمیم گرفته است تیم‌هایی را در واحد دستگاه‌های خود ادغام کند، که بلندگوهایی را که مصرف‌کنندگان از طریق گفتار فرمان می‌دهند، محبوبیت بخشید. روز سه شنبه به کارکنان خود اطلاع داد که این کار را قطع کرد.

در زمان تصدی او آمازون پایان خدمات مراقبت های بهداشتی مجازی خود را برای کارفرمایان و قطع برنامه تحویل خودگردان خود در پیاده رو اعلام کرد. همچنین استخدام تدریجی شرکت ها را متوقف کرد.

نوبت ناگهانی بوده است. این خرده‌فروش در حال حاضر به فروش‌هایی پاسخ می‌دهد که در این فصل تعطیلات ممکن است تا 2 درصد افزایش پیدا کند، در حالی که دو سال پیش 38 درصد افزایش داشت. مدیر مالی آمازون ماه گذشته به خبرنگاران گفت که مصرف کنندگان در مواجهه با تورم و هزینه های سوخت بالاتر، بودجه های سخت تری دارند.

برنامه‌هایی که هنوز در جریان هستند، برای حذف حدود 10000 نقش از طریق کاهش تعداد واحدهای بیشتر به کاهش 3 درصدی در حدود 300000 نفر نیروی کار شرکت آمازون منجر می‌شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع