ارائه یک زمین بازی در سطح برای مشاغل Web3: BWA به FM Nirmala Sitharaman

نهاد مشاوره مستقل Web3 هند، انجمن Bharat Web3 (BWA)، پیامی را برای Nirmala Sitharaman که در ماه جاری برای دومین دوره وزیر دارایی کشور بازگشته است، آماده کرده است. در پیام خود که با Gadgets360 به اشتراک گذاشته شد، BWA گفت که هند به یک زمین بازی مساوی برای استارت آپ ها و کسب و کارهای Web3 نیاز دارد تا در آن پیشرفت کنند. در حال حاضر، هند در حال اجرای مقررات برای نظارت بر بخش Web3 است. هدف این است که اطمینان حاصل شود که دایره رمزنگاری هند در برابر خطرات مالی که دارایی های دیجیتال فرار می تواند آنها را در معرض خطر قرار دهد محافظت می شود.

BWA می گوید Web3 به حمایت دولت نیاز دارد

BWA، که در مجموع 36 عضو از صنعت کریپتو هند دارد، با قانونگذاران همکاری کرده است تا به آنها کمک کند تا قوانین و مقررات مناسب را برای حاکمیت بر بخش دارایی های دیجیتال بدون ایجاد مانع در رشد آن تدوین کنند.

اکنون که Sitharaman بازگشته است و انتظار می رود بودجه نهایی اتحادیه 2024 را در روزهای آینده ارائه کند، BWA تصمیم گرفته است که نیازهای بخش Web3 را متوجه او کند.

بخش Web3 دارای پتانسیل بسیار زیادی برای متحول کردن چندین بخش از جمله مالی، حاکمیت و مدیریت زنجیره تامین است و در عین حال شفافیت و کارایی را نیز افزایش می دهد. با توجه به این موضوع، ما به دولت پیشنهاد می کنیم که یک چارچوب نظارتی روشن برای Web3 ایجاد کند، از ارائه دهندگان دارایی دیجیتال مجازی (VDA) در تمرکز مشتری خود حمایت کند و چارچوب مالیاتی را برای بخش دارایی های دیجیتال منطقی کند.” بیانیه او

BWA گفت که دسترسی به خدمات Web3 به ارائه خدمات بانکی بسیار مهم است. این نهاد مشاوره بیشتر از دولت خواسته است که سرمایه گذاری و رشد در بخش Web3 را تشویق کند. BWA و اعضای آن نگران هستند که اگر هند ایجاد یک اکوسیستم سودآور برای رشد وب 3 را به تعویق بیندازد، می تواند فرصت های سودآور و فنی را مانند دوره Web2 از دست بدهد.

موقعیت فعلی هند در وب 3

بین سال‌های 2022 تا 2024، هند تصمیم‌های مهمی در مورد مقررات Web3 گرفت. از ژوئیه 2021، هند سودهای ارزهای دیجیتال را تحت یک رژیم مالیاتی به ارمغان آورد. در هند 30 درصد مالیات بر درآمدهای کریپتو تعلق می گیرد در حالی که از هر تراکنش کریپتو یک درصد TDS کسر می شود. این کشور بخش کریپتو را تحت قانون جلوگیری از پولشویی قرار داده است، که از همه ارائه دهندگان دارایی دیجیتال مجازی می خواهد تا جزئیات KYC مشتریان خود را جمع آوری کرده و هرگونه فعالیت مشکوک شناسایی شده را به مقامات مربوطه گزارش دهند.

در دسامبر 2022 و 2023، هند به عنوان رئیس جمهور گروه کشورهای G20 خدمت کرد. هند به عنوان بخشی از ریاست‌جمهوری خود با صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) برای پیش‌نویس مقررات ارزهای دیجیتال که به طور یکسان در سطح جهانی کار می‌کنند، همکاری کرد.

علیرغم رویکرد تدریجی هند در استقبال صمیمانه از بخش Web3 به عنوان بخشی از اکوسیستم مالی و صنعتی خود، طبق گزارش منتشر شده توسط Hashed Emergent، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Web3 با تمرکز بر هند، این کشور رشد قابل توجهی در پذیرش بلاک چین در سال 2023 نشان داده است. .

در این گزارش آمده است که از سه درصد در سال 2018، سهم جهانی هند از استخر توسعه دهندگان بلاک چین به طور قابل توجهی به 12 درصد در سال گذشته افزایش یافته است. همچنین گزارش شده است که این کشور در سال 2023 در بیش از 150 کشور، رتبه اول را برای پذیرش زنجیره ای کسب کرده است که منعکس کننده بیش از 35 میلیون حساب تجاری در صرافی های برتر هند است. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که هند آینده امیدوارکننده‌ای از نظر تثبیت خود به عنوان پیشرو و خالق اولیه فناوری‌های Web3 به ویژه به دلیل تعداد زیادی از توسعه‌دهندگانش دارد.

در حالی که حلقه کریپتو در هند امیدوار است سیتارامان مالیات کریپتو را کاهش دهد، وزیر دارایی تاکنون به اصرارهای این بخش توجهی نکرده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع