استارت‌آپ پرتغالی Ethena 6 میلیون دلار سرمایه از DragonFly، Huobi برای توسعه Stablecoin دریافت می‌کند.

استیبل کوین ها ارزهای رمزنگاری شده هستند که ارزش آنها با دارایی های ذخیره شده مانند طلا یا ارزهای فیات مرتبط است. برخلاف ارزهای دیجیتال معمولی، استیبل کوین ها کمتر تحت تاثیر نوسانات بازار قرار می گیرند.

نهادی که بر توصیه‌های مربوط به سیستم‌های مالی جهانی نظارت می‌کند، تصمیم به نظارت و نظارت بر ترتیبات جهانی استیبل کوین (GSCs) با هدف ارتقای نوآوری مسئولانه گرفته است.


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اتنا در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک استیبل کوین کاملاً وثیقه‌ای به نام USDe است که توانایی تسهیل تسویه حساب‌ها و حضانت روی زنجیره را خواهد داشت.

چندین شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز مجموعاً میلیون ها دلار را به Ethena، یک استارت آپ مستقر در پرتغال سرازیر کرده اند. در مجموع 6 میلیون دلار (تقریباً 55 کرور روپیه) توسط چندین شرکت سرمایه گذاری به اتنا ریخته شده است که در ماه های آینده یک استیبل کوین با پشتیبانی از بلاک چین اتریوم را راه اندازی می کند. Dragonfly همراه با مشارکت شرکت‌های دیگری مانند آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، Maelstrom، Gemini و Huobi، این دور سرمایه‌گذاری اولیه را رهبری کرد.

سرمایه‌گذاری هنگفت در Ethena از سوی سرمایه‌گذاران متعدد از جمله Deribit، Bybit، و OKX در میان دیگران، ظاهراً گواه بر سر و صدا در اطراف استیبل کوین‌ها است که در روزهای اخیر داغ شده است.

برای نظارت بر رشد و رویکرد ایمن نسبت به استیبل کوین ها، هیئت ثبات مالی (FSB) گفته است که در حال نهایی کردن نسخه خود از چارچوب نظارتی جهانی برای بخش دارایی های دیجیتال است که بر روی استیبل کوین ها تمرکز دارد.

در گزارشی که توسط CoinDesk در روز سه‌شنبه، 18 جولای منتشر شد، این استیبل‌کوین آینده در برابر دلار آمریکا متصل می‌شود و از وثیقه‌های ارائه‌شده توسط کاربر برای محافظت از قرار گرفتن در معرض قیمت و شرط‌بندی در برابر اتریوم با استفاده از مبادلات دائمی استفاده می‌کند.

در آوریل امسال، انگلستان استیبل کوین ها را به عنوان یک روش رسمی پرداخت به رسمیت شناخت. استیبل کوین‌ها، مانند تتر و بایننس USD، دارایی‌های رمزنگاری هستند که برای ذخیره دارایی‌هایی مانند طلا یا ارزهای فیات متصل شده‌اند.

«USDe اولین دارایی غیرمتمرکز، مقیاس‌پذیر و پایدار با بازدهی ناشی از فعالیت اقتصادی اتریوم و بازارهای آتی است. اتنا وثیقه را به مجموعه متنوعی از قراردادهای نگهداری MPC روی زنجیره ای امن، قابل برنامه ریزی و شفاف توزیع می کند. اطلاعات موجود در وب‌سایت رسمی اتنا گفته است که بازارهای پول بومی اتنا، ضرب کردن USDe را در برابر توکن‌های استیکینگ مایع بیشتر می‌سازد تا به کاربران اجازه دهد در معرض طولانی‌مدت اتریوم قرار بگیرند و در عین حال نقدینگی دلار را تولید کنند.

در اوایل این هفته، پروتکل DeFi Aave استیبل کوین خود را با پشتوانه دلار آمریکا به نام GHO در بلاک چین اتریوم راه اندازی کرد. استیبل کوین توسط «انبوهی» از دارایی‌های دیجیتال از جمله ETH و ارز دیجیتال بومی Aave، Aave پشتیبانی می‌شود.