استعفای رئیس فرانسه در توییتر در میان اخراج‌های دسته جمعی و پیام خروج توئیتر

ویل روز یکشنبه در توییتر خود از تیمش در فرانسه که در هفت سال گذشته رهبری کرده بود، تشکر کرد: «تمام شد.

اخیراً گزارش شده است که ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر از مدیران خواسته است تا کار از راه دور اعضای تیم خود را با مسئولیت شغلی خود تأیید کنند. هفته گذشته، ماسک در ایمیلی به کارمندان خود گفت: “در مورد کار از راه دور، تنها چیزی که برای تایید لازم است این است که مدیر شما مسئولیت اطمینان از اینکه شما در حال انجام یک مشارکت عالی هستید را بپذیرد. همچنین انتظار می رود که جلسات حضوری داشته باشید. با همکاران خود در یک آهنگ معقول، ایده آل در هفته، اما نه کمتر از یک بار در ماه.”

سخنگوی توییتر در فرانسه از زمان تصاحب ماسک در ماه اکتبر تاکنون به پیام‌هایی که به دنبال اظهارنظر هستند، پاسخ نداده است.

او به کارمندان گفت که در نظر داشته باشند که آیا می‌خواهند در «ساعت‌های طولانی کار با شدت بالا» باقی بمانند یا یک بسته اخراج سه ماهه دریافت کنند.

او درباره شرایط خروجش توضیح بیشتری نداد و از گفتن اینکه توییتر چند نفر را قبل یا بعد از تصاحب شرکت ماسک در ماه گذشته در فرانسه استخدام کرده است، خودداری کرد.

وی افزود: با خطر بیان واضحات، هر مدیری که به دروغ ادعا کند که فردی که به آنها گزارش می دهد کار عالی انجام می دهد یا اینکه یک نقش مشخص ضروری است، چه از راه دور یا نه، از شرکت خارج می شود. توسط The Verge.

ویل در پیامی جداگانه به رویترز تایید کرد که توئیتر را ترک می کند.

دیمین ویل، رئیس عملیات فرانسوی توییتر، گفت که در حال ترک این پلتفرم رسانه اجتماعی است که مالک جدید آن، ایلان ماسک اخیراً مدیران ارشد را اخراج کرده و مشاغل خود را به شدت کاهش داده است.

در 10 نوامبر، ماسک در ایمیلی به کارمندان نوشت: «مدیران لیست استثنائات را برای بررسی و تایید برای من ارسال خواهند کرد.

برای اخراج چند کارمند در مدت 30 روز، شرکت ها باید رویه های خاصی را نیز دنبال کنند که مستلزم اطلاع رسانی به کارکنان، نمایندگان کارکنان و وزارت کار است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

© تامسون رویترز 2022

کارمندان را به نصف کاهش داده است، در حالی که ماسک احتمال ورشکستگی پلتفرم رسانه های اجتماعی را مطرح کرده است.

قوانین کار در فرانسه از اخراج کارمندان دائمی یک شبه شرکت ها جلوگیری می کند. شرکت‌های مستقر در فرانسه باید به طور رسمی به کارکنان بگویند که قصد دارند برنامه‌های خود را زودتر از موعد اخراج کنند، معمولاً از طریق نامه‌ای همراه با تأیید دریافت.

توییتر از زمانی که ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، مدیریت را بر عهده گرفت، دست انداز زیادی داشت.

آنها همچنین باید بسته به ماهیت اخراج و سابقه کار کارکنان، به دوره های اطلاع رسانی خاصی احترام بگذارند.

این بدان معناست که کل فرآیند حداقل چندین هفته و تا چندین ماه طول می کشد.