استفاده بیش از 3 ساعت از تلفن هوشمند در نوجوانان ممکن است باعث کمردرد و سایر مشکلات سلامتی شود

«این در راستای برخی از اهداف پارامترهای برنامه درسی ملی است [PCN, Brazilian government guidelines for secondary schools]ویتا گفت: طبق آن مدارس مسئولیت آموزش بهداشت از جمله شناسایی خطرات سلامت فردی و جمعی و مداخلات مبارزه با آنها و همچنین ترویج عادات خودمراقبتی با توجه به امکانات و محدودیت های بدن را بر عهده دارند. در حال حاضر در کالج Eduvale به عنوان عضو هیأت علمی در گروه فیزیوتراپی در آواره، ایالت سائوپائولو، و برنامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه ساپوکای ولی در آموزش، دانش و جامعه در پوسو آلگره، ایالت میناس گرایس، به تدریس و تحقیق مشغول است.

TSP در گروه های سنی مختلف جمعیت عمومی در سراسر جهان رایج است و شیوع آن بین 15 تا 35 درصد در بزرگسالان و 13 تا 35 درصد در کودکان و نوجوانان است. رشد انفجاری در استفاده از دستگاه های الکترونیکی در طول همه گیری COVID-19 به وضوح این مشکل را بدتر کرد. بر اساس تحقیقات متعدد، عوامل خطر مرتبط با TSP عبارتند از: فیزیکی، فیزیولوژیکی، روانی و رفتاری. همچنین شواهد قوی از تأثیر فعالیت بدنی، عادات کم تحرک و اختلالات روانی بر سلامت ستون فقرات وجود دارد. همه این عوامل توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) در آخرین بررسی جهانی شواهد و دستورالعمل‌ها، حیاتی تلقی می‌شوند.

یک مطالعه توسط محققان برزیلی که توسط FAPESP حمایت مالی شد و در مقاله ای منتشر شده در مجله علمی Healthcare گزارش شد، چندین عامل خطر برای سلامت ستون فقرات را شناسایی کرد، مانند نگاه کردن به صفحه نمایش برای بیش از سه ساعت در روز، نزدیکی چشم به صفحه نمایش، و نشستن یا دراز کشیدن روی شکم.

بر اساس این مقاله، اطلاعات در مورد عوامل خطر برای TSP در دانش‌آموزان دبیرستانی مهم است زیرا کودکان و نوجوانان مبتلا به کمردرد غیرفعال‌تر هستند، پیشرفت تحصیلی کمتری دارند و مشکلات روانی اجتماعی بیشتری دارند. علاوه بر این، مطالعات کمتری در مورد TSP نسبت به درد کمر و گردن انجام شده است. یک بررسی سیستماتیک از ادبیات مربوط به TSP تنها دو مطالعه آینده نگر را در مورد عوامل پیش آگهی یافت.


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

عوامل خطر

آلبرتو دی ویتا، نویسنده اول مقاله گفت: «این مطالعه را می توان برای اطلاع رسانی برنامه های آموزش بهداشت برای دانش آموزان مدرسه، معلمان، کارکنان و والدین استفاده کرد. او دارای مدرک دکترا در رشته آموزش از دانشگاه ایالتی کامپیناس (UNICAMP) است و دوره فوق دکترا را در رشته بهداشت عمومی در دانشگاه ایالتی سائوپائولو (UNESP) در بوتوکاتو گذرانده است.

به دلیل محبوبیت گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و همچنین رشد کانال‌های تلویزیونی، بازی‌های رایانه‌ای و برنامه‌های آموزشی، کودکان و نوجوانان زمان بیشتری را صرف نگاه کردن به صفحه‌نمایش می‌کنند، گاهی اوقات با وضعیت بدنی نامناسب که می‌تواند منجر به کمردرد و کمردرد شود. مسائل دیگر

یک پرسشنامه پایه در ماه مارس تا ژوئن 2017 توسط 1628 شرکت‌کننده تکمیل شد که از این تعداد 1393 نفر پرسشنامه پیگیری را در سال 2018 تکمیل کردند. نظرسنجی ها) و بروز یک ساله 10.1 درصد (TSP جدید فقط در بررسی بعدی گزارش شده است). دختران بیشتر از پسران TSP را گزارش کردند.

این مطالعه بر روی درد ستون فقرات قفسه سینه (TSP) متمرکز شد. ستون فقرات قفسه سینه در پشت قفسه سینه (قفسه سینه)، بیشتر بین تیغه های شانه قرار دارد و از پایین گردن تا ابتدای ستون فقرات کمری امتداد دارد. داده های تجزیه و تحلیل شده از نظرسنجی دانش آموزان پسر و دختر 14 تا 18 ساله در سال های اول و دوم دبیرستان در بائورو، یک شهر متوسط ​​در ایالت سائوپائولو به دست آمد.