اشکال فیس بوک که به طور خودکار درخواست های دوستی را برای سایر کاربران ارسال می کرد برطرف شد: گزارش

مشکلی که باعث شد فیس‌بوک پس از بازدید از پروفایل آن‌ها درخواست‌هایی را برای دیگر کاربران ارسال کند، حدود یک ماه پس از اعلام دور دوم اخراج متا در سال جاری رخ داد. به عنوان بخشی از “سال کارآمدی” مدیر عامل متا، مارک زاکربرگ، این شرکت آماده است تا هزاران کارمند را استخدام کند و هزینه ها را با استفاده از روش های مختلف – از جمله پرداخت پاداش کمتر برای برخی از کارمندان – تا پایان سال کاهش دهد.

روز جمعه، کاربران شروع به شکایت کردند که فیس بوک به محض بازدید از پروفایل کاربر، به طور خودکار درخواست دوستی را برای کاربر ارسال می کند. کاربر توییتر باوید مک جاوید (@bavidmcjavid) یک صفحه ضبط شده از نقص را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد برنامه فیس بوک در حال انتخاب این مشکل است. دوست اضافه کن دکمه بدون هیچ ورودی کاربر، کاربر را مجبور می کند تا درخواست دوستی را به صورت دستی لغو کند.

چندین کاربر دیگر در توییتر از همین مشکل شکایت کردند و یک کاربر اظهار داشت که هر فردی که آنها را تحت تعقیب قرار می دهند – مشاهده یک نمایه به صورت خصوصی بدون اطلاع کاربر – به طور خودکار درخواستی از آنها دریافت می کند. یک کاربر دیگر نیز گفت آنها همین مشکل را تجربه می‌کردند و اضافه کردند که «شب اشتباهی» بود که سالنامه‌شان را مرور می‌کردند تا دیگر کاربران را تحت تعقیب قرار دهند.


Google I/O 2023 شاهد بود که غول جستجو به طور مکرر به ما گفت که به هوش مصنوعی اهمیت می دهد، در کنار عرضه اولین تلفن تاشو و تبلت با برند پیکسل. امسال، این شرکت قصد دارد اپلیکیشن ها، خدمات و سیستم عامل اندروید خود را با فناوری هوش مصنوعی سوپرشارژ کند. ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع

ما یک اشکال مربوط به به‌روزرسانی اخیر برنامه را برطرف کردیم که باعث شد برخی از درخواست‌های دوستی فیس‌بوک به اشتباه ارسال شوند. یکی از سخنگویان متا به Daily Beast گفت: ما جلوی این اتفاق را گرفته‌ایم و از هر گونه ناراحتی که ممکن است ایجاد کرده باشد عذرخواهی می‌کنیم.

طبق گزارش‌ها، فیس‌بوک تحت تأثیر باگی قرار گرفته است که به طور خودکار درخواست دوستی را برای سایر کاربران ارسال می‌کند، مشکلی که شرکت می‌گوید آن را حل کرده است. کاربران اخیراً در توییتر شکایت کردند که سرویس شبکه اجتماعی بلافاصله پس از بازدید از پروفایل آنها درخواست هایی را برای کاربران ارسال می کند. این مشکل توسط چندین کاربر، هفته‌ها پس از اخراج بیش از 11000 کارمند یا 13 درصد از نیروی کار خود – که اکثراً شامل مهندسان و تیم‌های فناوری مجاور در دور دوم اخراج‌های خود در سال جاری بودند، مشاهده شد.

مدت کوتاهی پس از شناسایی این نقص، مجوید در توییتی نوشت که به نظر می رسد مشکل حل شده است. در همین حال، متا بیانیه ای را با The Daily Beast به اشتراک گذاشت و فاش کرد که باگی را که باعث این مشکل شده بود، برطرف کرده و بابت این مشکل عذرخواهی کرده است.