افزایش کلاهبرداری های عاشقانه رمزنگاری در ایالات متحده، مسائل FTC هشدار: جزئیات

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) افزایش کلاهبرداری های عاشقانه را شناسایی کرده است که جامعه کریپتو در ایالات متحده را هدف قرار می دهد. FTC به وضوح از مردم خواسته است که از علایق عاشقانه آنلاینی که ممکن است در مورد ایده های سرمایه گذاری، به ویژه مربوط به ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال با آنها بحث می کنند، جدا شوند. سازمان تجارت نظارتی به مردم یادآوری کرده است که با توجه به ماهیت پرنوسان این دارایی‌ها، هیچکس نمی‌تواند سود مطمئنی را در سرمایه‌گذاری‌های کریپتو تضمین کند.

این هفته، FTC یک هشدار رسمی در مورد افزایش کلاهبرداری های عاشقانه کریپتو منتشر کرد. در این دسته از کلاهبرداری ها، کلاهبرداران به بهانه شروع یک رابطه عاشقانه، از طریق اپلیکیشن های دوستیابی با قربانیان احتمالی ارتباط برقرار می کنند. این کلاهبرداران پس از جلب اعتماد اهداف خود، قربانیان خود را به سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری مخفی یا جعلی با وعده بازدهی بالا سوق می دهند. پس از به دست آوردن سرمایه گذاری های مورد نیاز، این کلاهبرداران تمایل به ناپدید شدن دارند و قربانیان خود را بالا و خشک می گذارند.

هیچ‌کس فکر نمی‌کند که علاقه‌مندی آنلاین او از آنها کلاهبرداری کند، اما کلاهبرداران در کاری که انجام می‌دهند خوب هستند. آنها یک ارتباط عاطفی با شما برقرار می کنند، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که باور کنید که آنها برای مثال در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال متخصص هستند. اما این علاقه آنلاین یک کلاهبردار است. FTC در پست وبلاگ رسمی خود در 10 ژوئن نوشت: مردم ده ها هزار – گاهی میلیون ها – دلار را به خاطر کلاهبرداران عاشقانه از دست داده اند.

به عنوان بخشی از این افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری، FTC به کاربران در مورد وعده سرمایه گذاری های بدون ریسک و روش های غیر متعارف برای انتقال وجوه آنلاین به آنها هشدار داده است. این ناظر مالی همچنین خاطرنشان کرده است که مردم به شدت نباید به افراد غریبه که به آنها روش‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را آموزش می‌دهند اعتماد کنند.

اگر فکر می کنید فردی که در رسانه های اجتماعی با او آشنا شده اید کلاهبردار است، تماس خود را قطع کنید. به پلتفرم رسانه های اجتماعی بگویید و سپس به FTC بگویید.

با این حال، این اولین بار نیست که کلاهبرداری های عاشقانه به عنوان یک دسته خطرناک که منجر به خسارات مالی بزرگ می شود، فهرست می شود. در فوریه امسال، یک زن 37 ساله هندی که در حال حاضر در فیلادلفیا، ایالات متحده زندگی می کند، 450000 دلار (تقریباً 3.7 کرور) در یک کلاهبرداری عاشقانه ارز دیجیتال از دست داد.

در همان ماه، مرکز ملی ضد کلاهبرداری استرالیا به شهروندان هشدار داده بود که در برابر کلاهبرداری های عاشقانه که منجر به زیان بیش از 40 میلیون دلار (تقریباً 335 کرور) در سال 2023 شده است، بیشتر مراقب باشند.

طبق گفته FTC، “همه اینها با تماس شخصی – به ظاهر تصادفی – در رسانه های اجتماعی با شما شروع می شود. اما آنها تکالیف خود را انجام داده اند، نمایه شما و سایر اطلاعات را در پلتفرم بررسی کرده اند. آنها می خواهند به شما کمک کنند پول خود را در بازارهای رمزنگاری سرمایه گذاری کنید، یا می گویند می توانند به شما یاد دهند که چگونه این کار را انجام دهید. ممکن است فکر کنید آنها رفاه مالی شما را در ذهن دارند، اما اینطور نیست.»

در مارس 2024، FBI ادعا کرد که کلاهبرداری های سرمایه گذاری در حوزه کریپتو در سال گذشته 53 درصد افزایش یافته است. اکنون بسیاری از کشورها در سرتاسر جهان تلاش‌ها را برای اعمال مقررات برای نظارت بر بخش کریپتو و مجازات‌هایی برای مجرمان تسریع می‌کنند که این بخش را برای سرمایه‌گذاران بی‌گناه ناامن می‌کند. امارات متحده عربی یکی از اولین کشورهایی است که قوانین قطعی را وضع کرده است که مجازات های کلاهبرداران رمزارز را مشخص می کند، که شامل مدت حبس تا پنج سال همراه با جریمه 1 میلیون درهم (تقریباً 2 کرور روپیه) است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع