الکسی پرتسف، توسعه‌دهنده تورنادو کش، در زندان می‌ماند و حبس به مدت 3 ماه تمدید شد.

FBI مظنون است که هکرهای کره شمالی نیز از میکسر رمزنگاری برای فرار از دارایی های رمزنگاری سرقت شده به ارزش 455 میلیون دلار (تقریباً 3763 کرور) استفاده کرده اند.

طبق قانون هلند، فرد می تواند تا 110 روز بدون اتهام رسمی در یک فعالیت مجرمانه در بازداشت نگه داشته شود.

Tornado Cash در آگوست 2019 راه‌اندازی شد. این ابزاری است که به افراد امکان می‌دهد به‌طور ناشناس وجوه را از یک مجموعه توکن‌ها به کیف پول‌های مقصد منتقل کنند.

مدت حبس برای الکسی پرتسف، توسعه دهنده توردانو کش به مدت سه ماه دیگر تمدید شده است تا جلسه بعدی او که قرار است در 21 آوریل برگزار شود. تا آن زمان، پرتسف همچنان تحت بازداشت پلیس هلند خواهد بود. پلتفرم تورنادو کش سال گذشته توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شد. مقامات در آن زمان ادعا کرده بودند که این پلت فرم برای تسهیل پولشویی از طریق دارایی های رمزنگاری به نفع مجرمان سایبری مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

در ژانویه، Chainway سازنده Web3 ویژگی جدیدی به نام «اثبات بی‌گناهی» را راه‌اندازی کرد که به دارندگان ارز دیجیتال Tron اگر ثابت کنند که دارایی‌هایشان دزدیده نشده است، پاداش می‌دهد. Tron ارز دیجیتال بومی Tornado Cash است.


OnePlus 11 5G در رویداد راه اندازی Cloud 11 این شرکت راه اندازی شد که همچنین شاهد معرفی چندین دستگاه دیگر بود. ما در مورد این گوشی جدید و تمام سخت افزار جدید OnePlus در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

کریپتو اسلیت در گزارش خود گفته است که با افزایش روزهای پرتسف در پشت میله های زندان، او هنوز به هیچ جرمی متهم نشده است.

در همین حال، بازداشت طولانی‌مدت پرتسف، خشم بسیاری از اعضای جامعه Web3 را برانگیخته است. طوماری که خواستار آزادی پرتسف شده بود نیز در جریان بوده و تاکنون بیش از 5000 امضا جمع کرده است.

هکرها و سارقانی که ارزهای رمزنگاری شده را سرقت می کنند، اغلب از Tornado Cash برای سپرده گذاری توکن های دزدیده شده خود در مجموعه ای از توکن های رمزنگاری شده استفاده می کنند و سپس دارایی های دزدیده شده خود را به کیف پول های مخفی متصل می کنند. این به طور کامل هر دنباله ای از وجوه دزدیده شده را که می توانست توسط مأموران تحقیق ردیابی شود، می شکند.

Tordano Cash گزارش شده است که متهم به اجازه شویی وجوه غیرقانونی به ارزش 7 میلیارد دلار (تقریباً 57911 کرور) شده است. توسعه دهنده دستگیر شده آن از زمان محکومیتش به زندان، سه درخواست تجدیدنظر رد شده است.