امنیت نیاز به تغییر پشتیبان‌گیری‌های کسب‌وکار از جعبه‌های On-Prem دارد


این روزها راه‌حل‌های مبتنی بر ابر مقیاس‌پذیر در میان متخصصان فناوری اطلاعات بسیار محبوب هستند. هزینه، راحتی و قابلیت اطمینان نرم افزار آماده به کار به عنوان یک سرویس، این فناوری مخرب را به یک انتخاب مطلوب تبدیل کرده است.

پل ایوانز، مدیر عامل Redstor، یک ارائه دهنده مدیریت داده که دفتر مرکزی آن در بریتانیا مستقر است، گفت: با این وجود، بازار نیاز به قانع کننده دارد که پشتیبان گیری در فضای ابری هم کاری هوشمندانه و هم ایمن است.

Redstor دارای بیش از 40000 مشتری در سراسر جهان، بیش از 400 شریک و بیش از 100 میلیون بازیابی در سال است. ماه گذشته در لندن، Redstor در جوایز نمایندگی فروش فناوری 2022 به عنوان فروشنده ابر میزبان سال انتخاب شد.

ایوانز به TechNewsWorld گفت: «شرکت‌ها نه تنها باید با جعبه‌های داخلی خداحافظی کنند، بلکه باید جشن بگیرند زیرا حذف آنها خطر باج‌افزار یا تأثیر آتش‌سوزی یا سیل در مرکز داده را کاهش می‌دهد».

SaaS یک مدل توزیع نرم افزار است که چابکی و مقرون به صرفه بودن قابل توجهی را برای شرکت ها ارائه می دهد. این امر آن را به گزینه ای قابل اعتماد برای مدل های تجاری و صنایع متعدد تبدیل می کند. همچنین به دلیل سادگی، دسترسی کاربر، امنیت و اتصال گسترده در بین مشاغل محبوب است.

به گفته ایوانز، روندهای SaaS همچنان صنعت را در سال جاری مختل می کند. زیف دیویس Spiceworks پیش‌بینی کرد که نیمی از حجم کار در سال آینده در فضای ابری خواهد بود.

بسیاری از سازمان‌ها در حال انجام پروژه‌های مهاجرت ابری هستند. کسانی که به طور خاص علاقه مند هستند، مشاغل سختی هستند که به دنبال زیرساخت از طریق مدل و چارچوب تعالی عملیاتی (OpEx) هستند تا از سرمایه گذاری اولیه سنگین جلوگیری کنند.

او خاطرنشان کرد: «داده‌ها در سال آینده به‌ویژه با رشد مداوم Kubernetes، Microsoft 365، Google Workspace و Salesforce، به‌طور فزاینده‌ای در فضای ابری تبدیل خواهند شد».

عامل محرکه منظره تهدید

تحقیقات گراند ویو اخیرا گزارش داده است که بازار جهانی خدمات مدیریت شده، به ارزش 239.71 میلیارد دلار در سال 2021، انتظار می رود با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 13.4 درصد از سال جاری تا 2030 رشد کند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) به دنبال این هستند. برای تبدیل شدن به خدمات بیشتر

در عین حال، فروشندگان ارزش افزوده به دنبال تبدیل شدن به ارائه دهندگان خدمات ابری هستند. ایوانز مشاهده کرد که سایر توزیع‌کنندگان در تلاشند تا دریابند که چگونه می‌توانند به بهترین وجه با هم سازگار شوند.

پس زمینه این یک چشم انداز تهدید است که به طور چشمگیری تغییر کرده است، به ویژه پس از حمله روسیه به اوکراین. بدافزارهای حمایت شده دولتی و جنگ سایبری در مقابل مجرمان هوشمند مرتکب در خط مقدم قرار می گیرند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده تأکید کرده است که بخش خصوصی باید برای دفاع از زیرساخت‌های حیاتی خود را تقویت کرده و «درهای دیجیتال» خود را قفل کند. سر جرمی فلمینگ، مدیر GCHQ – آژانس اطلاعاتی، سایبری و امنیتی بریتانیا – هشدار داد که رژیم روسیه در حال شناسایی نهادها و سازمان‌هایی است که باید آن‌ها را سرنگون کند، و این موضوع قبل از وقوع حملات فقط موضوع زمان است.

تهدیدها نه تنها در مقیاس و پیچیدگی در حال افزایش هستند. دامنه حملات باج‌افزاری کاملاً واضح است که شرکت‌هایی با هر شکل و اندازه به طور فزاینده‌ای به هدف تبدیل خواهند شد. در نتیجه، شاهد خواهیم بود که کسب‌وکارهای بیشتری از MSPها برای اجرای برنامه‌های IT، امنیت سایبری و انطباق خود استفاده می‌کنند.» ایوانز پیش‌بینی کرد.

در طول مکالمه ما، من بیشتر با ایوانز بحث کردم که چگونه Redstor و سایر ارائه دهندگان می توانند دفاع دیجیتال را تقویت کنند.

TechNewsWorld: فناوری Redstor در مقایسه با راه حل های دیگر برای مدیریت داده ها و بازیابی بلایا چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟

پل ایوانز: رویکرد ما بر نگرانی‌های کسب‌وکارها در مورد وضعیت ریسک، کمبود منابع در طول کمبود مهارت‌های فناوری اطلاعات و چالش‌های سودآوری متمرکز است. Redstor چیزی را ارائه می دهد که ما معتقدیم هوشمندترین و ساده ترین پلت فرم پشتیبان برای MSP ها است.

یکی از عوامل سهولت ورود به سیستم است. با سه کلیک و یک رمز عبور، کاربران فعال هستند و می توانند به راحتی مقیاس شوند. همچنین، به لطف کانکتورهای داده متعدد و از ابتدا برای MSPهایی که چندین حساب را مدیریت می کنند، به پشتیبانی سبک نیاز دارد.

این هیولای فرانکنشتاین از راه حل های عجولانه به دست آمده نیست که در کنار هم قرار گرفته اند.

چه چیزی پلتفرم Redstor را از نظر فناوری هوشمند می کند؟

ایوانز: چه MSP ها از داده ها در محل یا در فضای ابری محافظت می کنند – Microsoft 365، Google Workspace یا Kubernetes بومی ابری – آنها می توانند این کار را به سادگی و همه از یک برنامه انجام دهند. امکان گسترش فضای ابری داخلی و دنیای SaaS از یک مکان، به جای جستجو در چندین رابط مختلف، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه MSPها می شود.

Redstor هوشمند است زیرا ما با پخش جریانی داده‌های پشتیبان در صورت تقاضا، بازیابی‌های مبتنی بر کاربر را فعال می‌کنیم، بنابراین سازمان‌ها آنچه را که نیاز دارند در صورت از دست دادن داده‌ها فوراً راه‌اندازی و اجرا کنند.

قبل از اینکه بتوانید دوباره شروع به کار کنید، لازم نیست همه چیز را منعکس کنید، همه چیز را کپی کنید یا همه چیز را بازیابی کنید. در طول قطع، فناوری InstantData همچنین داده های مهم را در چند ثانیه برمی گرداند، در حالی که بازیابی کمتر بحرانی در پس زمینه ادامه می یابد.

این پلتفرم همچنین هوشمند است زیرا چیزی بیش از پشتیبان ارائه می دهد. همچنین با جستجوی سطح بالا و بینش، بایگانی و بازیابی فاجعه را دریافت می کنید – همه از یک برنامه.

Redstor دارای هوش مصنوعی است و مدل یادگیری ماشینی ما به‌طور خودکار فایل‌های مشکوک را در نسخه‌های پشتیبان شناسایی و جدا می‌کند تا بتوان آنها را برای بازیابی بدون بدافزار حذف کرد. MSP ها می توانند طبقه بندی داده ها را با برچسب گذاری انجام دهند. در آینده، تشخیص ناهنجاری را معرفی خواهیم کرد.

سیستم های حفاظت و بازیابی اطلاعات SaaS مبتنی بر ابر در مقایسه با راه حل های دیگر چگونه است؟

ایوانز: سازمان‌ها فکر می‌کنند که برای داشتن یک تجربه سریع با ابر، به چندین جعبه در محل نیاز دارند تا داده‌ها را به سرعت پایین بیاورند. اما راه‌حل‌های فرانکشتاین در محل، که از فناوری خریدهای متعدد به هم پیوسته‌اند، نمی‌توانند چالش‌های امروزی را مدیریت کنند.

پل ایوانز، مدیرعامل Redstor
پل ایوانز، مدیرعامل Redstor

علاوه بر این، با سخت افزار، ممکن است مشکلات زنجیره تامین و کمبود اجزای حیاتی مانند نیمه هادی ها وجود داشته باشد. انتقال حفاظت از داده های خود به فضای ابری هر دوی این مشکلات را از بین می برد و مسئولیت را کاملاً بر عهده MSP می گذارد.

بدون حفاظت مبتنی بر ابر، شما بهترین ابزار برای ایمن سازی داده ها را ندارید. امنیت SaaS به طور مداوم به روز می شود و بر اساس آن ساخته می شود. به‌روزرسانی‌های رایگان در یک چرخه انتشار منظم ارائه می‌شوند تا مشتریان را از خطرات جلوتر نگه دارند. MSP اتصالات قابل اعتماد و ایمن را برای چندین منبع و برنامه های محبوب در حال حاضر و در آینده تضمین می کند.

به علاوه، ذخیره بک آپ ها به صورت ایمن در مراکز داده از لحاظ جغرافیایی مجزا، یک شکاف هوایی بین داده های زنده و نسخه پشتیبان ایجاد می کند تا امنیت را افزایش دهد.

چه چیزی باعث محبوبیت حفاظت از داده های SaaS می شود؟

ایوانز: مهمترین دلیل در طول همه گیری زمانی رخ داد که حضور در محل مشکل ساز شد. آنهایی که حفاظت از داده‌ها شامل سخت‌افزار بودند، در تعمیر و تعویض جعبه‌ها با چالش‌هایی مواجه شدند. بسیاری از سازمان‌ها نیز جعبه‌ها را در محل نمی‌خواهند، زیرا به دلیل مشکلات زنجیره تامین به سختی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. همچنین، این دستگاه ها به عنوان آهنرباهای باج افزار شناخته می شوند.

SaaS بر این مشکلات و موارد دیگر غلبه می کند. MSP ها برای درخواست های قابل حمل داده باز هستند و دارای ابزارها و خدمات توانمندی هستند که برای چالش های امروزی طراحی شده اند. آنها همچنین می توانند خدمات را به صورت دیجیتالی انجام دهند و توزیع کنندگان از ارزش SaaS ساخته شده برای کانال که از طریق بازارهای آنلاین عرضه می شود، قدردانی می کنند.

اکثر برنامه های کاربردی SaaS اکنون بر نیاز به پشتیبان گیری جداگانه تاکید دارند. افراد بیشتری متوجه می شوند که فقط به خاطر داشتن مایکروسافت به این معنی نیست که نمی توانید به خطر بیفتید. شما ممکن است یک کاربر داخلی داشته باشید که می تواند داده ها را از بین ببرد، یا ممکن است به اندازه کافی ذخیره نداشته باشید. پشتیبان‌گیری از برنامه‌های کاربردی SaaS اکنون سریع‌ترین بخش در حال رشد کسب‌وکار ما است.

یک MSP باید از فروشنده به دنبال چه چیزی بجز پشتیبانی فنی خوب باشد؟

ایوانز: فناوری در نظر گرفته شده برای MSP ها باید از ابتدا شریک پسند باشد و شامل فروش عمیق و پشتیبانی بازاریابی باشد. باید حاشیه های جذابی را با قیمت گذاری شفاف و شفاف ارائه دهد تا MSP ها بتوانند به راحتی خدمات را بفروشند.

نرم‌افزار باید حفاظت از داده‌ها را به سرعت مقیاس‌بندی کند، و در پایان اولین تعامل، MSPها باید بتوانند با استقرار پشتیبان‌گیری و نشان دادن بازیابی سریع برای بستن سریع معاملات، اثباتی از مفهوم ارائه دهند.

فروشندگان باید به MSPها توانایی خرید هر آنچه را که از یک منبع نیاز دارند، اعم از محافظت از محیط‌های Kubernetes، شناسایی بدافزار برای پشتیبان‌گیری یا طبقه‌بندی داده‌ها، در اختیار MSPها قرار دهند.

همچنین یک رابط کلیدی برای از بین بردن پیچیدگی جابجایی بین راه حل ها و کنسول های مختلف است. به علاوه، داشتن توانایی مشاهده و مدیریت داده ها از یک رابط باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند می شود.

پلتفرم یک فروشنده باید برای چند اجاره طراحی شود و دید سطح بالایی از استفاده خود MSP و مصرف مشتری ارائه دهد. همچنین به نوع داده های محافظت شده و محل قرارگیری آنها نیاز است. فروشنده همچنین باید سابقه استفاده از پیشرفت‌های جدید، به ویژه هوش مصنوعی برای شناسایی و حذف بدافزار، طبقه‌بندی داده‌ها و پیش‌بینی‌های حملات سایبری را داشته باشد.

کسب و کارها چگونه باید مناسب بودن فروشنده را ارزیابی کنند؟

ایوانز: بسیاری از فروشندگان ادعاهای جسورانه ای برای داشتن بهترین راه حل برای چالش های موجود در بازار دارند. MSP ها باید بازخورد دست اول از همتایان خود را بسنجند و راه حل ها را به اندازه کافی آزمایش کنند.

رتبه بندی را در لیست های G2 برای 20 نرم افزار برتر پشتیبان گیری، 20 برتر بررسی کنید برخط نرم‌افزار پشتیبان‌گیری و سایر بررسی‌های پشتیبانی شده توسط کاربر. بر گزارش هایی تمرکز کنید که بر اساس رضایت کاربر و داده های بررسی است. به عنوان مثال، Redstor با G2 در رتبه اول قرار گرفت.

همچنین به دنبال فروشندگانی باشید که نقشه راه روشنی از پیشرفت‌های آینده ارائه می‌دهند، که MSPها باید بتوانند بر آن‌ها تأثیر بگذارند. در نهایت، MSP ها باید روی راه حل های هوشمندی تمرکز کنند که حفاظت ساده ای را ارائه می دهند.منبع