انتظار می رود تراشه A17 آیفون 15 روی عمر باتری بیش از توان تمرکز کند: گزارش

سری آیفون 14 در اوایل سال جاری با مدل های Pro خود با تراشه Apple A16 Bionic عرضه شد. اکنون، گزارش اخیر حاکی از آن است که شرکت کوپرتینویی مدل پرو سری آیفون 15 را به چیپست جدید خود یعنی Apple A17 مجهز خواهد کرد. اعتقاد بر این است که اپل بر ارائه عمر باتری بهبود یافته با این تراشه تاکید دارد، در حالی که جنبه عملکرد آن در جایگاه دوم قرار می گیرد. اپل احتمالا از فرآیند 3 نانومتری شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) برای تولید تراشه Apple A17 استفاده خواهد کرد.

گزارش اخیر MySmartPrice ادعا می کند که تراشه Apple A17 که در سری آیفون 15 ارائه شده است ممکن است به سمت ارائه عمر باتری بهبود یافته متمایل شود. این حدس و گمان از شایعاتی ناشی می شود که نشان می دهد فرآیند 3 نانومتری TSMC منجر به تولید تراشه هایی می شود که قدرت و بازده انرژی را بهبود می بخشد.

طبق گزارش ها، مارک لیو، رئیس TSMC گفته است که تراشه های فرآیند 3 نانومتری عملکرد بهتری نسبت به تراشه های پردازشی 5 نانومتری دارند، در حالی که به حدود 35 درصد انرژی کمتر نیز نیاز دارند. ارائه یک بیانیه مبهم برای قدرت، اما ارائه یک رقم مشخص برای عمر باتری می تواند به عنوان سرنخی برای آنچه می توانیم از تراشه های 3 نانومتری TSMC انتظار داشته باشیم در نظر گرفته شود.

انتظار می رود مدل های آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس دارای تراشه 3 نانومتری اپل A17 باشند. در همین حال، نوع غیر پرو می تواند چیپست Apple A16 Bionic را دریافت کند. علاوه بر این، سری آیفون 15 نیز می تواند در بخش رم تقویت شود. آنها ممکن است با 8 گیگابایت رم به جای 6 گیگابایت حافظه ارائه شده در گوشی های آیفون 14 عرضه شوند.

اپل همچنین ممکن است گوشی های هوشمند آیفون 15 را به سنسور تصویر پیشرفته سونی مجهز کند. انتظار می رود که این سنسور دو برابر میزان سیگنال اشباع در هر پیکسل نسبت به سنسورهای معمولی ارائه دهد. همچنین ممکن است قادر به گرفتن نور افزایش یافته و کاهش نوردهی بیش از حد یا کم نور در تصاویر باشد.


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

جدیدترین‌های نمایشگاه Consumer Electronics را در Gadgets 360 در مرکز CES 2023 ما مشاهده کنید.منبع