انتظار می رود تولیدات هالیوود با اعتصاب نویسندگان پس از شکست مذاکرات با تاخیر مواجه شوند

فوری ترین تلفات این اعتصاب، نمایش های کمدی عصر بوده است. برنامه‌های ان‌بی‌سی The Tonight Show با بازی جیمی فالون و Late Night With Seth Meyers تولید برنامه‌های جدید را متوقف کرده‌اند و این شبکه قصد دارد به جای آنها پخش مجدد کند. طرفداران همچنین نمی‌توانند قسمت‌های جدید Real Time را با بازی بیل ماهر و جان اولیور Last Week Tonight ببینند که از برادران وارنر پخش می‌شود. HBO.

بینندگان تلویزیون به سرویس‌های پخش مهاجرت کرده‌اند و برنامه‌های برنامه‌ریزی شده کمتری را در پخش و کابل تماشا می‌کنند. به نشانه سرعت تغییر تجارت تلویزیون، فاکس روز دوشنبه 9-1-1 را که یکی از پربیننده ترین برنامه های خود بود، به دلیل هزینه تولید برنامه لغو کرد. دیزنی که مالک این برنامه است، به جای آن فصل هفتم را در شبکه ABC اجرا خواهد کرد.

اما دیگر مذاکرات صنعت سرگرمی در گوشه و کنار است و احتمال تأخیر در تولید را افزایش می‌دهد و بر استودیوهای تلویزیونی و فیلمسازی فشار می‌آورد تا توافق‌نامه‌های کاری را امضا کنند.

نویسندگان برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی بعدازظهر سه‌شنبه شروع به راه رفتن در صف‌های تظاهرات کردند و به دنبال دستمزد بالاتر بودند و گفتند که با تغییر به پخش به‌عنوان منبع غالب تماشای سرگرمی دچار مشکل شده‌اند. صدها نفر جلوی یکی از دفاتر نتفلیکس در لس آنجلس آمدند و تعدادی تابلو در دست داشتند و شعار می‌دادند: «هی هو، هی هو، طمع شرکت باید از بین برود». روی یکی از تابلوها نوشته شده بود: «نمی‌خواهی بدانی The Last of Us چگونه به پایان می‌رسد؟»


Vivo X90 Pro بالاخره در هند معرفی شد، اما آیا گوشی هوشمند پرچمدار این شرکت برای سال 2023 نسبت به نسل قبلی خود به ارتقای کافی مجهز شده است؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

نویسندگان می گویند که دستمزد آنها در دهه گذشته کاهش یافته است، به طوری که اعضا با تغییرات در تجارت، از جمله فصل های کوتاه تر برای نمایش در سرویس های استریم، تحت تاثیر قرار گرفته اند. این انجمن به دنبال افزایش حداقل 5 درصدی حقوق اولیه، تعهد برای حداقل 13 هفته کار و حداقل 6 نویسنده در هر نمایش است.

مذاکرات بین انجمن نویسندگان آمریکا و اتحاد تولیدکنندگان تصاویر متحرک و تلویزیون، یک انجمن تجاری که نماینده شرکت‌های سرگرمی مانند والت دیزنی و برادران وارنر دیسکاوری است، دوشنبه شب شکست خورد.

اعتصاب قبلی نویسندگان، در سال 2007، 100 روز به طول انجامید و به اقتصاد لس آنجلس 2.5 میلیارد دلار (تقریباً 20500 کرور) خسارت زیان وارد کرد. این اعتصاب، که در سطح ملی است، می‌تواند اقتصاد ایالت‌هایی مانند نیویورک و جورجیا را که مرکز تولید فیلم و تلویزیون نیز هستند، دچار مشکل کند.

آنها همچنین خواهان غرامت اضافی برای برنامه‌های سرویس‌های استریم هستند که به نظر می‌رسد موفق هستند، چیزی که به گفته آنها استودیوها آن را رد کردند. استودیوها گفتند پیشنهاد آنها برای افزایش حداقل ها و پرداخت ها برای پخش درآمد باقیمانده “سخاوتمندانه” بوده است.

اتحادیه‌های جداگانه‌ای به نمایندگی از بازیگران، SAG-Aftra، و کارگردانان، انجمن کارگردانان آمریکا، انتظار می‌رود در هفته‌های آینده مذاکره درباره قراردادهای جدید را برای اعضای خود با همان اتحاد فیلم سینمایی آغاز کنند. مانند نویسندگان، کارگردانان و بازیگران غرامت برای سازندگان در دوره پخش ویدئو را در مرکز گفتگوهای خود قرار می دهند.

© 2023 بلومبرگ LP

بازیگران در 7 ژوئن مذاکره را آغاز می کنند تا قرارداد جدیدی جایگزین قراردادی شود که در پایان همان ماه منقضی می شود. انجمن کارگردانان گفت که مذاکرات خود را با استودیوها در 10 می آغاز خواهد کرد.

اعتصاب نویسندگان سینما و تلویزیون، که از روز سه شنبه آغاز شد، می تواند تنها آغاز تابستان طولانی از مشکلات کارگری در هالیوود باشد.

سایر اتحادیه های هالیوود تاکنون رویکرد محتاطانه ای نسبت به اعتصاب نویسندگان در پیش گرفته اند. SAG-Aftra که بیش از 160000 بازیگر را نمایندگی می کند، گفت که اگرچه از نویسندگان حمایت می کند، اما در توقف کاری به آنها نخواهد پیوست. اتحادیه که قرارداد خود را با استودیوها بسته است، گفت که بازیگران همچنان باید در صحنه فیلمبرداری حضور داشته باشند. آنها اجازه دارند به نشانه همبستگی با نویسندگان در صف تظاهرات شرکت کنند، اما فقط زمانی که قرار نیست کار کنند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به گفته یک فرد آشنا با تفکر اتحاد استودیو، استودیوها در حال بررسی توافق با سایر اتحادیه‌ها قبل از بازگشت به نویسندگان هستند و معتقدند که با بازیگران و کارگردانان راحت‌تر برخورد می‌شود. با این حال، این فرد که خواست نامش فاش نشود، گفت که این استراتژی می تواند هر گونه راه حلی برای مشکلات کارگری هالیوود را تا ماه اوت سوق دهد.

در روزهای اخیر، کارگزاران در تلاش بودند تا قراردادهای لحظه آخری را با نویسندگان امضا کنند، قبل از اینکه آنها از انجام این کار منع شوند. از وکلایی که بر روی خریدهای مربوط به سرگرمی کار می کنند، از مشتریان خواسته شد تا در صورت اعتصاب طولانی مدت، تسهیلات مالی را در نظر بگیرند.