انتظار می رود مایکروسافت کندترین رشد درآمد سه ماهه را در 5 سال گذشته داشته باشد. به گفته تحلیلگران، تردید در چشم انداز سالانه

48 نفر از 52 تحلیلگر که نرخ سهام “خرید” یا بالاتر را پوشش می دهند و 4 تحلیلگر به آن نرخ “نگهداری” می دهند.

JP Morgan در یادداشت اخیر خود گفت: “کار بررسی CIO ما نشان می دهد که استفاده از فناوری اطلاعات سازمانی از Azure احتمالاً در مقایسه با Amazon AWS سهم بیشتری به دست خواهد آورد.”

افزایش تورم در سال جاری نگرانی‌ها را در مورد کندی اقتصاد جهانی افزایش داده است و مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها را مجبور به کاهش هزینه‌های رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌ها کرده است و باعث کاهش فروش برخی از محصولات کلیدی مایکروسافت از جمله ویندوز و مجموعه آفیس شده است.

سود هر سهم 2.30 دلار (تقریبا 150 روپیه) برآورد شده است.

شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگترین مشتریان پلتفرم‌های ابری هستند و رشد کسب‌وکار آنها به عنوان نماینده بخش خدمات ابری در نظر گرفته می‌شود.

UBS گفته است که به نظر می رسد سهام تا حد زیادی در یک حرکت احتمالی بر اساس پیش بینی قیمت گذاری شده است.

به گفته دان رومانوف، تحلیلگر ارشد مورنینگ استار، مجوزهای ویندوز حدود 12 تا 13 درصد از درآمد مایکروسافت را تشکیل می‌دهند و انتظار می‌رود رکود بازار رایانه‌های شخصی فروش آن را 100 واحد کاهش دهد.

انتظار می‌رود این ضربه توسط واحد خدمات ابری مایکروسافت Azure جبران شود که طبق داده‌های Refinitiv قرار است در سه ماهه اول ۲۰ درصد رشد کند.

حداقل 15 کارگزاری هدف قیمتی خود را در این غول نرم افزاری در ماه اکتبر کاهش داده اند و سهام این شرکت در سال 2022 بیش از یک چهارم کاهش یافته است.

مبانی

تحلیلگران گوگنهایم هفته گذشته گفتند: “همه نگاه ها به توانایی مایکروسافت برای حفظ دستورالعمل های سال مالی 23 برای رشد درآمد دو رقمی گزارش شده است که ما معتقدیم در معرض خطر است.”

بر اساس داده های شرکت تحقیقاتی گارتنر، فروش رایانه های شخصی در سه ماهه سوم امسال 19.5 درصد کاهش یافته است.

هدف قیمت متوسط ​​315 دلار (تقریباً 26000 روپیه) است که از 336 دلار (تقریباً 27800 روپیه) در ابتدای سال 2022 کاهش یافته است.

مایکروسافت قرار است در روز سه‌شنبه آهسته‌ترین رشد درآمد سه‌ماهه خود در بیش از پنج سال گذشته را ثبت کند، در حالی که برخی از تحلیلگران تردید دارند که آیا این شرکت می‌تواند چشم‌انداز سالانه خود را در مواجهه با رکود بازار رایانه‌های شخصی و دلار قوی حفظ کند یا خیر.

احساسات وال استریت

علاوه بر این فشار، دلار بیش از 17 درصد افزایش یافته است که بر درآمد شرکت‌هایی که فعالیت‌های بزرگ جهانی دارند، تأثیر گذاشته است. مایکروسافت بیش از 50 درصد از درآمد خود را در خارج از ایالات متحده به دست می آورد.

اما نشانه هایی از کاهش سرعت پذیرش ابر شروع به ظهور کرده است. تحلیل پایپر سندلر نشان داد که کل درآمد ۱۰۰ شرکت نرم‌افزاری برتر تخمین زده می‌شود که ۲۲ درصد در سال ۲۰۲۲ و ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۳ رشد کند که نسبت به ۳۳ درصد در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

انتظار می رود درآمد سه ماهه اول مایکروسافت با 9.5 درصد افزایش به 49.61 میلیارد دلار (تقریباً 410722 کرور) برسد که اولین رشد زیر 10 درصدی از سه ماهه سوم مالی 2017 است – Refinitiv.

© تامسون رویترز 2022


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

مایکروسافت روز دوشنبه با 246.64 دلار (تقریباً 20300 روپیه) معامله می شود