انوراگ تاکور: دولت 104 کانال یوتیوب و 4 حساب فیس بوک را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست مسدود کرد

در همین حال، روز چهارشنبه، دولت از یوتیوب خواست تا سه کانال را به دلیل ادعاهای نادرست و هیجان انگیز در مورد طرح های مختلف رفاه عمومی و انتشار اخبار جعلی حذف کند. این سه شبکه روز سه شنبه از سوی واحد بررسی حقایق دفتر اطلاع رسانی مطبوعات به عنوان دستفروش اخبار جعلی اعلام شدند.

تاکور در پاسخ به سؤالات راجیا سبها گفت که بخش 69 الف قانون فناوری اطلاعات مسدود کردن محتوا در رسانه های دیجیتال را به نفع حاکمیت یا یکپارچگی هند، دفاع از هند، امنیت کشور، روابط دوستانه با کشورهای خارجی فراهم می کند. یا نظم عمومی یا برای جلوگیری از تحریک به ارتکاب هر جرم قابل تشخیص مربوط به موارد فوق.

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع


امروزه خرید یک گوشی هوشمند 5G مقرون به صرفه معمولاً به این معنی است که در نهایت “مالیات 5G” پرداخت می کنید. این برای کسانی که به دنبال دسترسی به شبکه های 5G به محض راه اندازی هستند چه معنایی دارد؟ در قسمت این هفته بدانید. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

در بیانیه‌ای رسمی روز سه‌شنبه اعلام شد که این کانال‌ها از تصاویر کوچک و تصاویر شبکه‌های خبری تلویزیونی و مجریان آن‌ها برای گمراه کردن بینندگان و گمراه کردن این خبرها استفاده می‌کردند که اخبار به اشتراک‌گذاشته شده توسط آنها معتبر است.

دولت توضیح داده است که Aaj Tak Live با گروه India Today مرتبط نیست.

یک منبع رسمی روز چهارشنبه گفت: «وزارت اطلاعات و صدا و سیما به یوتیوب دستور داده است تا سه کانال آج تک لایو، سرفصل های خبری و به روز رسانی سرکاری را حذف کند.

تاکور گفت: «دولت طبق این قوانین اقدام کرده است و در صورت نیاز، ما در انجام چنین اقدامی در آینده تردید نخواهیم کرد.»

او گفت که بر اساس مفاد بخش دوم قوانین فناوری اطلاعات، وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY) دستورالعمل‌هایی را برای مسدود کردن 1643 URL تولید شده توسط کاربر، از جمله صفحات وب، وب‌سایت‌ها، پست‌ها و حساب‌ها در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی از سال 2021 تا اکتبر صادر کرد. 2022.

انوراگ تاکور، وزیر اتحادیه روز پنجشنبه گفت 104 کانال یوتیوب، 45 ویدیو، چهار حساب فیس بوک، سه حساب اینستاگرام، پنج دسته توییتر و شش وب سایت به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و تهدید امنیت ملی مسدود شده اند.