انکار ژائو، بی اعتمادی کاربران: این چیزی است که تا به حال در مورد WazirX-Binance Debacle می دانیم


جامعه ارزهای دیجیتال هند در پس‌زمینه اختلافات شدید توییتر بین بنیانگذار WazirX، Nischal Shetty و مدیر عامل Binance، Changpeng Zhao، گیج شده است. WazirX، نامی شناخته شده در میان صرافی های رمزنگاری هند، در حال بررسی از سوی ناظر مالی هند، اداره اجرای (ED)، به دلیل اعمال وام دهی غارتگرانه است. به گفته مقامات تحقیق، تعدادی از شرکت‌های چینی در تجارت وام‌دهی که از فعالیت در هند منع شده‌اند، از WazirX برای انتقال وجوه خود در سطح بین‌المللی از طریق ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

در 3 آگوست، پانکاج چاودری، وزیر امور مالی، به لوک سبها گفت که ED در حال بررسی پولشویی ادعایی 2790 کرور روپیه از طریق وزیرX است.

پس از اینکه ED WazirX را به پولشویی غیرقانونی با استفاده از ارزهای دیجیتال متهم کرد، شتی، یکی از بنیانگذاران شرکت، گفته است که صرافی او فقط IP و قرارداد ترجیحی با Binance دارد زیرا صرافی جهانی مستقر در ایالات متحده WazirX را خریداری کرده است.

به گفته Chaudhary، «…تحقیقات انجام شده تاکنون نشان داده است که WazirX، که توسط Zanmai Labs Private Limited در هند اداره می‌شود، از زیرساخت دیواری صرافی Binance مبتنی بر جزیره کیمن استفاده می‌کند. علاوه بر این، مشخص شده است که تمام تراکنش‌های رمزنگاری بین این دو صرافی حتی در بلاک چین‌ها ثبت نمی‌شوند و در نتیجه پنهان شده‌اند.”

مدیر عامل بایننس که قصد دارد مجوزهای عملیاتی را در سراسر جهان به دست آورد، به سرعت همکاری خود را با WazirX که در حال حاضر در طوفان مشکلات قانونی در هند گرفتار شده است، پس گرفت.

به گفته ژائو، معامله خرید Wazirx “هرگز تکمیل نشد”. بایننس در یک وبلاگ نوامبر 2019 ادعا کرده بود که WazirX را خریداری کرده است.

ژائو ادعا کرده است که بایننس فقط خدمات کیف پول رمزنگاری شده را برای وزیرX ارائه می دهد.

در حالی که تیم WazirX قول همکاری کامل با تحقیقات ED را داده است، هنوز هزاران کاربر خود را برای ارائه توجیهات قانونی دارد.

اعضای جامعه کریپتو هند، آشکار شدن این شکست را “تکان دهنده” نامیده اند.

در حال حاضر، روپیه. 64.47 کرور در حساب های وزیر ایکس توسط ED مسدود شده است.

برنامه های آینده این تحقیقات همچنان در انتظار است.

WazirX که در سال 2017 تأسیس شد، زیر چتر یک شرکت غیردولتی هندی چهار ساله به نام Zanmai Lab Pvt کار می کند. Ltd. صرافی رمزارز ادعا می کند که بیش از شش میلیون کاربر ثبت شده دارد.

از سوی دیگر، بایننس یک برند بین المللی در بخش کریپتو با مجوزهای عملیاتی در بخش هایی از امارات، اروپا و ایالات متحده است.

در ماه ژوئیه، کن لی، مدیر سرمایه گذاری در آزمایشگاه بایننس در مصاحبه ای به گجت 360 گفت که این شرکت به طور فعال بازار هند را زیر نظر دارد تا فرصت های تجاری سودآور را به دست آورد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع