اولین موشک خصوصی توسعه‌یافته هندی Vikram-S که در ۱۵ نوامبر به فضا پرتاب می‌شود.

اسکایروت که در حیدرآباد مستقر است، اولین استارت آپی بود که تفاهم نامه ای را با ISRO برای پرتاب موشک های خود امضا کرد.

با این ماموریت، Skyroot قرار است به اولین شرکت فضایی خصوصی در هند تبدیل شود که موشکی را به فضا پرتاب می کند، که نوید دهنده عصر جدیدی برای بخش فضایی است که در سال 2020 برای تسهیل مشارکت بخش خصوصی افتتاح شد.

Skyspace Aerospace روز جمعه گفت: “ضربان قلب تند می شود. همه نگاه ها به آسمان است. زمین گوش می دهد. همه اینها به 15 نوامبر 2022 برای پرتاب اشاره دارد.”

Skyroot Aerospace با موفقیت 51 میلیون دلار (تقریبا 410 کرور روپیه) از طریق دور مالی Series-B در سپتامبر امسال جمع آوری کرد. در جولای سال گذشته، 11 میلیون دلار (تقریبا 88 کرور روپیه) در افزایش سرمایه سری A جمع آوری کرده بود.

پاوان کومار چاندانا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت Skyroot Aerospace به PTI گفت: پرتاب برای ساعت 11:30 صبح برنامه ریزی شده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اولین ماموریت Skyroot Aerospace، به نام “Prarambh” (شروع)، محموله های دو مشتری هندی و یک مشتری خارجی را حمل می کند و قرار است از سکوی پرتاب سازمان تحقیقات فضایی هند در سریهاریکوتا پرتاب شود.

استارت‌آپ فضایی Skyroot Aerospace در حیدرآباد روز سه‌شنبه اعلام کرد که اولین موشک توسعه‌یافته خصوصی هند – Vikram-S – قرار است در 15 نوامبر در یک ماموریت زیر مداری با سه محموله پرتاب شود.

خودروهای پرتاب Skyroot به عنوان ادای احترام به بنیانگذار برنامه فضایی هند و دانشمند مشهور ویکرام سارابهای، “ویکرام” نامگذاری شده اند.

Spacekidz، یک استارتاپ هوافضا مستقر در چنای، با پرواز «Fun-Sat»، یک محموله 2.5 کیلوگرمی که توسط دانش‌آموزانی از هند، ایالات متحده، سنگاپور و اندونزی ساخته شده است، در پرواز زیرمداری Vikram-S پرواز خواهد کرد.

در بیانیه آمده است که هدف آن برهم زدن موانع ورود به سرویس های پرتاب ماهواره و پروازهای فضایی مقرون به صرفه با پیشبرد مأموریت خود برای مقرون به صرفه، قابل اعتماد و منظم کردن پروازهای فضایی برای همه است.

Skyroot که در سال 2018 راه اندازی شد، اولین موتورهای موشکی برودتی، هایپرگولیک-مایع و سوخت جامد مبتنی بر سوخت جامد را با استفاده از فناوری های کامپوزیت پیشرفته و چاپ سه بعدی با موفقیت ساخت و آزمایش کرد.