اپل، گوگل می توانند سیستم بازبینی پتنت ایالات متحده، قوانین دادگاه را به چالش بکشند

مدار فدرال همچنین استدلال های شرکت ها مبنی بر اینکه این قانون خودسرانه است و قانون ثبت اختراع ایالات متحده را نقض می کند، رد کرد. اما هیئت متشکل از سه قاضی گفت که ممکن است PTO ملزم شده باشد قبل از وضع قانون، یک دوره اطلاع رسانی عمومی و اظهار نظر داشته باشد، و این می تواند بر اساس این استدلال به چالش کشیده شود.

PTO از اظهار نظر در مورد این حکم خودداری کرد.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که اپل، گوگل، سیسکو سیستمز و سایرین می توانند از اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده برای به چالش کشیدن قانونی که تعداد رسیدگی های مربوط به اعتبار اختراع را در یک دادگاه USPTO کاهش می دهد، شکایت کنند.

نمایندگان دیگر شاکیان بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

دادگاه کالیفرنیا در سال 2021 با استناد به احکام دادگاه عالی ایالات متحده مبنی بر اینکه تصمیمات دادگاه ثبت اختراع و تصمیمات هیئت استیناف در مورد اینکه آیا بازبینی دادخواست های تجدید نظر بین طرفی قابل تجدید نظر نیست، این پرونده را رد کرد.

سخنگوی گوگل، خوزه کاستاندا، گفت که این شرکت از این تصمیم قدردانی می کند و مشتاقانه منتظر است تا پرونده خود را در دادگاه بدوی مطرح کند. یکی از سخنگویان سیسکو گفت که این حکم تقویت می کند که روند بررسی پتنت PTO “یک وسیله مهم برای حفظ سیستم ثبت اختراع متعادل، محافظت از نوآوری و تضمین کیفیت ثبت اختراع در ایالات متحده است.”

اپل، گوگل، سیسکو، اینتل و ادواردز لایف ساینسز در سال 2020 از PTO در دادگاه فدرال کالیفرنیا به دلیل این قانون شکایت کردند. آنها استدلال کردند که این امر نقش بازبینی inter partes در “حفاظت از یک سیستم ثبت اختراع قوی” را تضعیف می کند و قوانین فدرال را نقض می کند.

هیئت محاکمه و استیناف پتنت PTO در میان شرکت‌های بزرگ فناوری که اغلب مورد هدف شکایت‌های حقوقی ثبت اختراع هستند، محبوب است و از فرآیند «بازبینی بین‌الحاقی» هیئت برای اعتراض به پتنت‌هایی که متهم به نقض آن هستند، استفاده می‌کنند. این شرکت ها به دادگاه استیناف گفتند، یک قانون داخلی که به قضات آژانس اختیار بیشتری برای رد دادخواست های بازنگری بین طرفی می دهد، «دسترسی را به شدت کاهش می دهد» به این روند.

شرکت هایی از جمله تسلا، هوندا، کامکست و دل در حمایت از شاکیان به مرکز فدرال ارائه کردند.

دادگاه استیناف ایالات متحده برای منطقه فدرال تصمیم دادگاه فدرال کالیفرنیا را مبنی بر رد دعوای شرکت ها لغو کرد و گفت که این آژانس ممکن است در فرآیند تنظیم قوانین اعلامیه و اظهار نظر عمومی ناکام بوده باشد.

پرونده اپل علیه ویدال، دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه فدرال، شماره 22-1249 است.