اپل ابزارهای توسعه دهنده visionOS را برای ایجاد اپلیکیشن های Apple Vision Pro منتشر می کند: جزئیات

اپل ویژن پرو که در اوایل این ماه توسط اپل در WWDC 2023 معرفی شد، اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت است که از هر دو فناوری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) پشتیبانی می‌کند. با دست، صدا و چشم کاربر کنترل می شود. این دستگاه همچنین دارای فناوری EyeSight اپل است که به کاربر اجازه می دهد از محیط اطراف خود آگاه شود. ویژن پرو اپل همچنین برای کاربرانی که نیاز به تصحیح بینایی دارند، از درج‌های نوری پشتیبانی می‌کند و لنزهای نسخه‌ای زمانی که این هدست در سال آینده در ایالات متحده به فروش برسد، در دسترس خواهند بود.

در همین حال، این شرکت همچنین برنامه هایی را برای کیت های توسعه دهنده Apple Vision Pro باز خواهد کرد. این کیت‌ها به جای آزمایش در آزمایشگاه‌های توسعه‌دهنده شرکت، به سازندگان اپلیکیشن اجازه می‌دهند تا اپلیکیشن‌های خود را بسازند و با سرعت بیشتری روی هدست واقعیت ترکیبی آزمایش کنند. با این حال، هیچ خبری از اپل در مورد اینکه آیا این کیت های توسعه دهنده فقط برای توسعه دهندگان در ایالات متحده در دسترس خواهد بود یا معیارهای درخواست برای دریافت این کیت ها وجود ندارد.

اپل ویژن پرو ویژنوس SDK اپل ویژن پرو

اپل همچنین اعلام کرد که از ماه جولای آزمایشگاه‌هایی را باز خواهد کرد که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را در Apple Vision Pro آزمایش کنند. این آزمایشگاه‌های توسعه‌دهنده در کوپرتینو، لندن، مونیخ، شانگهای، سنگاپور و توکیو راه‌اندازی خواهند شد. مهندسان این شرکت همچنین برای پشتیبانی از توسعه دهندگانی که به دنبال ایجاد برنامه های کاربردی برای هدست Vision Pro هستند، در دسترس خواهند بود.


اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام Apple Vision Pro در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود به همراه مدل های جدید مک و به روز رسانی های نرم افزاری آتی رونمایی کرد. ما درباره همه مهم‌ترین اعلامیه‌های این شرکت در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

به گفته اپل، توسعه‌دهندگان می‌توانند از یک شبیه‌ساز برای visionOS استفاده کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد با برنامه‌های خود در حین ساخت تعامل داشته باشند و همچنین آزمایش کنند که چگونه در شرایط نوری مختلف یا در طرح‌بندی‌های مختلف اتاق ظاهر می‌شوند. SDK به کاربران این امکان را می دهد که یک پروژه برنامه موجود را برای هدست پورت کنند یا به آنها اجازه می دهد یک برنامه جدید از ابتدا ایجاد کنند.

این شرکت در وب سایت Apple Developer اعلام کرد که visionOS SDK اکنون در دسترس توسعه دهندگان است. به منظور ایجاد برنامه‌های محاسباتی فضایی برای Apple Vision Pro، توسعه‌دهندگان باید Xcode 15 Beta 2 را دانلود کنند که شامل آخرین visionOS SDK به همراه ابزاری برای تجسم و پیش‌نمایش محتوای سه‌بعدی هدست به نام Reality Composer Pro است.

اپل روز چهارشنبه visionOS SDK را منتشر کرد، مجموعه‌ای از ابزارهایی که توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا اپلیکیشن‌هایی را برای هدست واقعیت ترکیبی Apple Vision Pro بسازند. اولین رایانه فضایی شرکت کوپرتینویی سال آینده در ایالات متحده به فروش می رسد و اپل ابزارهای مورد نیاز برای ساخت برنامه های کاربردی را در اختیار توسعه دهندگان برنامه قرار می دهد. برخلاف سایر محصولات اپل، هدست واقعیت ترکیبی آینده این شرکت از ترکیبی از سه حالت مختلف تعامل با استفاده از چشم‌ها، دست‌ها و صدای افراد استفاده خواهد کرد. visionOS SDK به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های خود را بر اساس این قابلیت تنظیم کنند در حالی که از سخت افزار تخصصی دستگاه استفاده می کنند.

visionOS اپل به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که برنامه ها را روی یک بوم بزرگ نمایش دهند
اعتبار عکس: اپل