اپل از اخراج انبوه کارکنان در بحبوحه کندی مداوم به دلیل استخدام کارآمد در طول همه گیری: جزئیات اجتناب می کند

اپل همچنین در طول سال های همه گیر به ازای هر کارمند اضافی درآمد بسیار بیشتری نسبت به سه سال قبل داشت. این یک تضاد شدید با بسیاری از همتایان فناوری خود است. با این حال، تعداد جمعیت نمی تواند به طور کامل برتری اپل را نسبت به رقبا توضیح دهد. این شرکت همچنین برخی از بالاترین فروش‌ها را در هر فوت مربع ایجاد می‌کند – که نشان می‌دهد کارایی آن فراتر از سیاست‌های استخدام است.

در طول پرخاشگری استخدامی ناشی از بیماری همه گیر صنعت، اپل نسبت به سایر شرکت های بزرگ فناوری کارمندان کمتری اضافه کرد. علاوه بر این، طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، این شرکت به ازای هر استخدام جدید درآمد بسیار بیشتری نسبت به همتایان خود داشت. این رویکرد محتاطانه تر اکنون نتیجه می دهد. اگرچه اپل استخدام‌ها را در برخی زمینه‌ها متوقف کرده است و مخارج خود را محدود می‌کند – به‌ویژه تحقیقات و توسعه بیرونی – اما هنوز به اخراج‌های گسترده در Amazon.com، گوگل، متا و سایر غول‌های فناوری Alphabet متوسل نشده است.

شانون کراس، تحلیلگر گروه Credit Suisse AG گفت: «اپل ذاتاً مقتصد است. “این به نظارت مدیریت بر دلارهای سهامداران و تمرکز شدید بر روی فرصت های رشد سرمایه گذاری برمی گردد.”

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

بسیاری از شرکت‌های فناوری اعتراف می‌کنند که در طول همه‌گیری بیش از حد استخدام کرده‌اند و شرط می‌بندند که تغییرات سبک زندگی – از جمله کار از راه دور، هزینه‌های تجارت الکترونیک و عادات بازی‌های ویدیویی – سود بادآورده‌تری به همراه خواهد داشت. حالا آنها با عواقب بعدی دست و پنجه نرم می کنند. شرکت Zoom Technologies، یکی از بزرگترین ذینفعان قرنطینه کووید-19، به تازگی اعلام کرد که 15 درصد از مشاغل خود را کاهش می دهد.

پیتر گارنری از Saxo Bank A/S می‌گوید: «این نشان‌دهنده کیفیت بهتر مدیریت در اپل در مقایسه با سایر شرکت‌های فناوری است که به وضوح سیگنال‌ها را در طول همه‌گیری به روش اشتباه می‌خوانند».

دلیلی وجود دارد که اپل در مقایسه با سایر شرکت های فناوری تحت فشار کمتری برای کاهش مشاغل در طول رکود فعلی است: در وهله اول کارآیی بیشتری استخدام کرد.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد منابع انسانی خود را در این هفته با استخدام اولین مدیر ارشد خود تقویت کند. وظایف منابع انسانی توسط رئیس خرده فروشی دیر اوبراین در نقش دوگانه نظارت می شد.

© 2022 بلومبرگ LP


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

در این میان اپل محتاط تر بود. تعداد کارکنان آن از سال 2020 تا 2022 تنها 20 درصد افزایش یافته است، در حالی که در آلفابت 60 درصد و در آمازون تقریباً دو برابر شده است. این دو شرکت در ادامه بازی‌های پلی آف را حدود 30000 نفر اعلام کردند.