اپل بیشترین ضربه را به دلیل کاهش 29 درصدی محموله های جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول 2023: گزارش:

شرکت تحقیقاتی بازار IDC گفت، محموله‌های جهانی رایانه‌های شخصی (PC) در سه ماهه اول سال 2023 به دلیل تقاضای ضعیف، موجودی اضافی و بدتر شدن شرایط اقتصادی کلان، 29 درصد کاهش یافت و اپل بیشترین ضربه را متحمل شد.

© تامسون رویترز 2023


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

IDC گفت: Lenovo Group، Asustek Computer و HP نیز با کاهش محموله‌ها مواجه شدند.

وقفه در رشد و تقاضا همچنین به زنجیره تامین فضایی برای ایجاد تغییرات می دهد زیرا بسیاری از کارخانه ها شروع به بررسی گزینه های تولید در خارج از چین می کنند.

در ماه فوریه، اپل گزارش داد که فروش رایانه‌های مک خود که در طول موج کار از خانه در طول همه‌گیری رونق یافته بود، در سه ماهه اخیر خود با 29 درصد کاهش به 7.7 میلیارد دلار (تقریباً 63083 کرور) رسیده است.

از بین پنج شرکت برتر رایانه‌های شخصی که در این گزارش تحلیل شده‌اند، محموله‌های اپل در سه‌ماهه اول بیشترین کاهش 40.5 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال 2022 داشته است و Dell Technologies با افت 31 درصدی در رتبه دوم قرار دارد.

لین هوانگ، معاون پژوهشی، دستگاه‌ها و نمایشگرها در این باره گفت: اگر اقتصاد تا سال 2024 روند صعودی داشته باشد، “ما انتظار داریم بازار قابل توجهی صعودی باشد زیرا مصرف کنندگان به دنبال تازه شدن هستند، مدارس به دنبال جایگزینی کروم‌بوک‌های فرسوده هستند و کسب‌وکارها به سمت ویندوز 11 حرکت می‌کنند.” IDC.

در گزارشی که روز یکشنبه منتشر شد، شرکت بین‌المللی داده (IDC) اعلام کرد که تعداد محموله‌های جهانی رایانه‌های شخصی در سه ماهه اول سال جاری به 56.9 میلیون رسیده است که نسبت به 80.2 میلیون در مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادهای بزرگ همچنان ادامه دارد و آشفتگی‌های اخیر در بخش بانکی این نگرانی را تشدید کرده است که تورم سرسام‌آور و سیاست‌های پولی سختگیرانه مانع رشد و سرمایه‌گذاری‌های مالی شود.

«نتایج اولیه همچنین نشان‌دهنده کدی برای دوران تقاضای ناشی از کووید و حداقل بازگشت موقت به الگوهای قبل از کووید است. حجم محموله‌ها در سه‌ماهه اول 2023 به میزان قابل توجهی کمتر از 59.2 میلیون دستگاه در سه ماهه اول 2019 و 60.6 میلیون دستگاه در سه ماهه اول بود. 2018، IDC گفت.

این محموله ها در سه ماهه آخر سال 2022 کاهش 28.1 درصدی را نسبت به سال گذشته افزایش داد.

“اگر رکود در بازارهای کلیدی تا سال آینده ادامه یابد، بهبودی ممکن است کند شود.”