اپل روی صفحه کلید جدید با عملکردهای کلیدی پویا کار می کند. پتنت پیشنهاد می کند که کلیدها می توانند انیمیشن، ویدئو را نمایش دهند

اپل می‌تواند روی یک فناوری صفحه‌کلید با نور پس‌زمینه پویا کار کند که به کلیدها اجازه می‌دهد به جای اتصال به یک عملکرد، چندین عملکرد را انجام دهند. پتنت جدیدی که توسط غول فناوری مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا ثبت شده، به یک مک بوک آینده اشاره می کند که ممکن است دارای صفحه کلیدی با عملکردهای کلیدی در حال تغییر باشد که بر اساس زمینه روشن می شود. بر اساس گزارش ها، LED های زیرین حتی می توانند انیمیشن و ویدیو را در بالای کلیدها نشان دهند. فناوری نور پس زمینه موجود در صفحه کلیدها فقط برای روشن کردن عملکرد کلید مورد نظر عمل می کند.

اپل از سال 2015 تا 2019 از صفحه‌کلید پروانه‌ای که به شدت مورد سوء استفاده قرار می‌گرفت روی مک‌بوک‌ها استفاده می‌کرد. اوایل امسال، این شرکت 50 میلیون دلار (تقریبا 414 کرور) برای رسیدگی به دعوی حقوقی در مورد صفحه‌کلیدهای مک‌بوک معیوب خود پرداخت کرد. این شرکت اکنون صفحه کلید جادویی را در مک بوک های خود ارائه می دهد.


اپل این هفته آی‌پد پرو (2022) و آی‌پد (2022) را در کنار تلویزیون اپل جدید عرضه کرد. ما آخرین محصولات این شرکت را به همراه بررسی آیفون 14 پرو در Orbital، پادکست Gadgets 360 مورد بحث قرار می دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع اپل در درخواست ثبت اختراع خود اشاره کرد که صفحه کلید آنها مزایای زیادی را نسبت به صفحه کلیدهای با نور پس زمینه موجود نشان می دهد. کلیدهای فعلی اکثراً از پلاستیک ساخته شده اند و معمولاً حروف یا نمادهایی روی آنها نقاشی یا پوشش داده شده است. استفاده مکرر از صفحه کلید منجر به محو شدن کت به مرور زمان می شود. یک کلید آلومینیومی کیفیت بسیار بالاتری را نشان می دهد، در حالی که تغییر علامت های LED مشکل ساییده شدن نمادهای کلید را از بین می برد.

بر اساس گزارشی در Patently Apple، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده روز پنجشنبه یک پتنت اپل را منتشر کرد که به ویژه با مکانیزم صفحه کلید می پردازد. این پتنت اشاره می کند که کلیدها تا حدی از آلومینیوم ساخته شده و دارای حروف پویا یا “گلیف” هستند که مطابق با عملکرد مربوطه روشن می شوند.

در این گزارش آمده است: «به‌ویژه، تجسم‌های حاضر مربوط به کلاهک‌هایی است که دارای گلیف‌های روشن‌شونده هستند که به‌طور انتخابی با چشم غیرمسلح انسان قابل مشاهده یا نامرئی هستند». این پتنت اشاره می‌کند که صفحه‌کلید آینده اپل می‌تواند دارای سوراخ‌هایی بر روی درپوش‌های کلید باشد که از طریق آن مجموعه‌ای از چراغ‌های LED می‌توانند نمادها، اعداد و حروف در حال تغییر را با روشن کردن انتخابی سوراخ‌های خاص روشن کنند.

چنین صفحه‌کلید پویایی همچنین می‌تواند به کاربران این امکان را بدهد که طرح‌بندی صفحه‌کلید را به طور کامل تغییر دهند یا حتی به یک زبان دیگر سوئیچ کنند. علاوه بر این، این گزارش می گوید که LED های کلید را می توان برای نمایش انیمیشن ها، اطلاعات یا حتی ویدیو روی یک کلید خاص یا گروهی از کلیدها کنترل کرد.