اپل سافاری را با ویژگی های جدید حفظ حریم خصوصی به روز می کند، رمز عبور گروهی و اشتراک گذاری رمز عبور را اضافه می کند

اپل روز دوشنبه در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان جهانی (WWDC) به‌روزرسانی‌های جدید مرورگر سافاری خود را اعلام کرد. آخرین نسخه مرورگر این شرکت با ورود macOS Sonoma، iOS 17 و iPadOS 17 در اواخر سال جاری، ویژگی‌های جدیدی مانند حالت قفل شده برای پنجره‌های مرور خصوصی، حذف کد رهگیری از URLها، اشتراک‌گذاری گذرواژه‌ها و کلیدهای عبور در گروه‌ها ارائه می‌کند. ایمن، و مسدود کردن ردیاب بهبود یافته است. سافاری همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا وب‌سایتی را که به‌عنوان WebApp اضافه شده است در نسخه بعدی macOS به داک پین کنند.

قفل مرور خصوصی سافاری اپل سافاری مرور خصوصی

همچنین می توانید در اواخر سال جاری در Safari پروفایل ایجاد کنید. اینها به شما امکان می‌دهند بین پروفایل‌ها برای استفاده در محل کار، تحصیل یا شخصی جابجا شوید. طبق گفته اپل، هر نمایه تاریخچه مرور، کوکی ها، گروه های برگه و موارد دلخواه خود را دارد.

WebKit، موتور مرورگری که سافاری مبتنی بر آن است، همچنین ارتقای قابل توجهی دریافت خواهد کرد که به برنامه‌های وب اجازه می‌دهد به داک در macOS پین شوند. این بدان معنی است که کاربران به زودی می توانند از ویژگی Add to Dock برای وب سایت های ذخیره شده به عنوان WebApps استفاده کنند و دسترسی به آنها را بسیار آسان تر می کند.

با ورود macOS Sonoma، اپل به کاربران این امکان را می دهد که گروهی را با خانواده یا دوستان خود ایجاد کنند تا مجموعه ای از رمزهای عبور یا کلیدهای عبور را به اشتراک بگذارند. این کار از طریق iCloud Keychain کار می کند، به این معنی که طبق گفته شرکت، تمام جزئیات به اشتراک گذاشته شده با اعضا رمزگذاری شده است و همه کاربرانی که بخشی از گروه هستند می توانند رمزهای عبور بیشتری را ویرایش و اضافه کنند.

سافاری با پنجره مرور خصوصی قفل شده
اعتبار عکس: اپل

سافاری همچنین برای ارائه بهبود یافته ردیابی و حفاظت از اثر انگشت به روز می شود. Safari، Mail و Messages همگی با محافظت از ردیابی پیوند به‌روزرسانی می‌شوند که ادعا می‌شود اطلاعات اضافی را از URLها حذف می‌کند تا از ردیابی در بین وب‌سایت‌ها جلوگیری کند.


کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل در نزدیکی است. از اولین هدست واقعیت ترکیبی این شرکت گرفته تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید، همه چیزهایی را که مشتاقانه منتظر دیدن آن در WWDC 2023 در Orbital، پادکست Gadgets 360 هستیم، بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در WWDC 2023، اپل اعلام کرد که Safari به زودی پنجره‌های مرور خصوصی را در صورت عدم استفاده، قفل می‌کند و با رمز عبور و Face ID یا Touch ID شما محافظت می‌شود. این شرکت می گوید که این به شما امکان می دهد ویندوز مرور خصوصی خود را باز بگذارید، حتی زمانی که در اطراف دستگاه خود نیستید. این ویژگی اواخر امسال برای iOS 17، iPadOS 17 و macOS Sonoma ارائه خواهد شد.