اکتیویژن بلیزارد متهم به جاسوسی از کارمندان و تهدید آنها شد

اتحادیه کارگران ارتباطات آمریکا (CWA) سازنده Call of Duty را به یک سری اقدامات غیرقانونی کارگری در این اتحادیه متهم کرده است که به دنبال سازماندهی آزمایش کنندگان بازی های ویدیویی و سایر کارمندان در شرکت و شرکت های تابعه آن بوده است.

اتحادیه بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

یک آژانس کار فدرال روز جمعه اعلام کرد اکتیویژن بلیزارد با نظارت غیرقانونی کارکنان در حین خروج از خانه و تهدید به تعطیلی کانال های چت داخلی در حالی که اتحادیه به دنبال سازماندهی کارگران خود بود، قانون کار ایالات متحده را نقض کرد.

بلادو گفت، ادعایی مبنی بر اینکه شرکت همچنین با تهدید به بستن کانال های داخلی Slack که در آن کارمندان مکرراً در مورد شرایط کاری بحث می کردند، قانون را زیر پا گذاشته است.


ریلمی ممکن است بخواهد Mini Capsule ویژگی تعیین کننده Realme C55 نباشد، اما آیا در نهایت یکی از مشخصات سخت افزاری گوشی خواهد بود که در مورد آن صحبت می شود؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

گروه‌های کوچکی از کارگران شعبه‌های Activision در نیویورک و ویسکانسین در ماه‌های اخیر به پیوستن به CWA رأی داده‌اند و کارمندان در بوستون به دنبال برگزاری انتخابات هستند. Activision گفته است که گزینه های خود را در این موارد بررسی می کند.

کایلا بلادو، سخنگوی هیئت کارگری، روز جمعه گفت که یکی از مقامات آژانس منطقه ای ادعای CWA را مبنی بر اینکه اکتیویژن از کارکنان امنیتی برای نظارت بر کارگران در طول خروج از خانه استفاده کرده است، شایستگی یافته است.

سخنگو گفت: «CWA از ما می‌خواهد ادعاهای نادرست آن‌ها را بپذیریم، اما ما قویاً معتقدیم که کارمندان نباید به خاطر کار سختشان مورد توهین و تحقیر قرار گیرند – به ویژه در پلتفرم‌های ارتباطی شرکت».

سخنگوی اکتیویژن در بیانیه ای از توانایی این شرکت برای جلوگیری از “رفتار سمی در محل کار” دفاع کرد.

مایکروسافت، سازنده ایکس باکس، سال گذشته با خرید Activision به مبلغ 69 میلیارد دلار (تقریباً 567000 کرور) موافقت کرد، معامله ای که با نظارت ضد انحصاری از سوی تنظیم کننده های ایالات متحده و اروپا مواجه شده است.

کارمندان بلیزارد در سراسر کشور سال گذشته در اعتراض به آنچه که به گفته آنها عدم برابری جنسیتی در این شرکت بود، دست از کار کشیدند.

سخنگوی هیئت ملی روابط کار گفت که اگر اکتیویژن به نتیجه نرسد، آژانس شکایتی علیه این شرکت صادر خواهد کرد که شامل کارمندان شرکت تابعه بلیزارد انترتینمنت مستقر در کالیفرنیا و سه ایالت دیگر است.

اکتیویژن در حال حاضر با یک شکایت جداگانه NLRB که سال گذشته صادر شد، مبنی بر اینکه این شرکت از سیاستی استفاده کرده است که مواردی را که کارگران می‌توانند در رسانه‌های اجتماعی پست کنند برای جلوگیری از بحث در مورد شرایط کار، محدود می‌کند، مواجه شده است. Activision اعلام کرده است که سیاست رسانه های اجتماعی آن قانونی است و کارمندان را از استفاده از حقوق خود تحت قانون کار ایالات متحده منع نمی کند.

© تامسون رویترز 2023