اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت مهلت معامله 69 میلیارد دلاری را تا 18 اکتبر تمدید کردند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اکتیویژن بلیزارد روز چهارشنبه گفت که مهلت پایان تصاحب 69 میلیارد دلاری (تقریباً 566200 کرور روپیه) توسط مایکروسافت را تا 18 اکتبر تمدید کرده است زیرا این شرکت‌ها برای کسب تاییدیه از مرجع ضدتراست بریتانیا تلاش می‌کنند.

پیشنهاد کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) برای توقف موقت این معامله دو بار، ابتدا توسط یک قاضی فدرال و سپس توسط یک دادگاه تجدید نظر رد شد.


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.

CMA این سوال را مطرح کرد که آیا این معامله می تواند مانع رقابت در صنعت بازی های ابری شود، جایی که کاربران می توانند با استفاده از اشتراک هایی مانند Xbox Game Pass که طیف گسترده ای از بازی ها را ارائه می دهد، در هر دستگاهی بازی کنند.

دو شرکت آمریکایی در ابتدا توافق کردند که این قرارداد را تا 18 جولای ببندند، اما تلاش‌های نظارتی ایالات متحده برای جلوگیری از تصاحب و تلاش بریتانیا برای بازسازی آن، بسته شدن آن را به تاخیر انداخته است.

ناشر «ندای وظیفه» گفت که شرکت‌ها همچنین موافقت کرده‌اند که در صورتی که تا 29 آگوست بسته نشود، کارمزد فسخ معامله را از 3 میلیارد دلار (تقریباً 24600 کرور روپیه) به 3.5 میلیارد دلار (تقریباً 28700 کرور) افزایش دهند. پس از 15 سپتامبر به 4.5 میلیارد دلار (تقریباً 36900 کرور) افزایش یافت.

رگولاتورهای هر دو کشور نگرانی های متفاوتی در مورد این معامله دارند.

مایکروسافت با ارائه قراردادهای مجوز ده ساله به رقبا پس از بسته شدن قرارداد به این نگرانی ها پاسخ داد. آخرین مورد توافق با گروه سونی برای حفظ “ندای وظیفه” در پلی استیشن، بزرگترین رقیب ایکس باکس مایکروسافت بود.

© تامسون رویترز 2023

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) پیش از این تصمیم گرفته بود که این معامله را مسدود کند، اما هفته گذشته مسیر خود را تغییر داد و پس از اینکه حکم دادگاه ایالات متحده بریتانیا را در مخالفت تنها گذاشت، مهلت خود را برای صدور حکم نهایی تا 29 اوت تمدید کرد.

FTC گفت که این قرارداد می تواند به مایکروسافت اجازه دهد کیفیت بازی اکتیویژن یا تجربه بازیکن در کنسول های رقیب مانند نینتندو و پلی استیشن گروه سونی را کاهش دهد و همچنین قیمت ها را دستکاری کند یا شرایط یا زمان دسترسی به محتوای Activision را تغییر دهد.