ایلان ماسک از تستر بتای خودران کامل تسلا می‌خواهد از شکایت درباره اشکالات خودداری کند.


ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، روز چهارشنبه از یکی از مالکان تسلا خواست که از ویژگی رانندگی کمکی که انتظار می‌رود سازنده خودروهای الکتریکی در آینده به عنوان یک سرویس پولی راه‌اندازی کند، شکایت نکند. مشتری ادعا کرده بود که ویژگی Full Self-Driving شرکت هنوز نیاز به مداخله دارد، در حالی که ماسک اظهار داشت که نسخه سیستم رانندگی کامل این شرکت که توسط مشتری استفاده می‌شود نسخه بتا اولیه است که آنها درخواست کرده بودند از آن قبل از تاریخ استفاده کنند. انتشار ویژگی

روز چهارشنبه، ماسک به توییت جیمز لاک، مالک تسلا، پاسخ داد که در آن مشکلات مربوط به بتای رانندگی کامل این شرکت را برجسته کرده بود. این کاربر در توییتر گفت: “متاسفانه باید بگویم که هنوز باید برای اصلاح #FSDBeta 10.69 در منطقه خود مداخله کنم. هنوز کار زیادی در پیش است.” ویژگی که در آزمایش بتا است.

ماسک به کاربر در توییتر پاسخ داد: “10.69 به دلایلی در نسخه محدود است. لطفاً درخواست نکنید که در نسخه های بتا اولیه قرار بگیرید و سپس شکایت کنید.” ادعاها آنها قبلاً در مجموع 32000 دلار (تقریباً 2552800 روپیه) برای استفاده از این ویژگی هزینه کرده اند.

کاربر دیگری پرسید ماسک برای عذرخواهی از کاربر، اما او نپذیرفت، بیان می کند که کاربر مستقیماً با او تماس گرفته بود و از او خواسته بود که در بتای “اوایل” که شامل هزار خودرو بود که اکثراً کارمندان تسلا بودند، قرار گیرد. ماسک گفت: «نسخه بتای اولیه به صراحت مشکلاتی دارد وگرنه به طور گسترده منتشر می‌شود، بنابراین انتقاد عمومی از چیزی که او خواسته است اشتباه است».

تسلا اخیرا اعلام کرده است که قیمت تمام خودران خود را به 15000 دلار (تقریبا 1196600 روپیه) افزایش می دهد، در حالی که مشتریان می توانند تا 5 سپتامبر این ویژگی را با قیمت 12000 دلار (تقریباً 957300 روپیه) خریداری کنند. اولین بار با قیمت 3000 دلار (تقریبا 239300 روپیه) معرفی شد که به این معنی است که قیمت آن اکنون به پنج برابر قیمت اصلی خود افزایش یافته است.


منبع