ایلان ماسک از مدل پرداخت برای توییتر در میان تیک‌های آبی تأیید شده رایگان دفاع می‌کند

ظرف چند ساعت، توییتر مملو از حساب‌های جعلی و در عین حال تأیید شده‌ای شد که جعل هویت افراد مشهور، شرکت‌های بزرگ و حتی خود ماسک بودند.

ماسک پیش‌بینی خود را در آستانه اولتیماتوم توئیتر در اول آوریل انجام داد که حساب‌های تأیید شده با تیک آبی گرامی را که پول نقد نداشته‌اند، از دست خواهند داد.

در ایالات متحده، طرح اشتراک، معروف به Twitter Blue، 8 دلار (تقریباً 700 روپیه) در ماه یا 84 دلار (تقریباً 6900 روپیه) در سال یا 11 دلار (تقریباً 900 روپیه) در ماه در صورت خرید از طریق فروشگاه برنامه اپل هزینه دارد. .

مدل تأیید «پرداخت برای بازی» نیز توسط رقیب توییتر فیس بوک در استرالیا و نیوزیلند در حال آزمایش است که انتقادات زیادی را نیز برانگیخته است.

ماسک افزود: “پیش بینی من این است که هر شبکه به اصطلاح رسانه اجتماعی که این کار را انجام ندهد شکست خواهد خورد.”

از زمان ایجاد آن در سال 2009، تیک یا تیک آبی به عنصر امضایی تبدیل شد که به پلتفرم کمک کرد تا به یک انجمن قابل اعتماد برای سازندگان اخبار و مبارزان تبدیل شود.

ماسک در یک جلسه پرسش و پاسخ در توییتر گفت: “چالش اساسی در اینجا این است که (آسان) ایجاد 10000 یا 100000 حساب کاربری جعلی در توییتر تنها با استفاده از یک کامپیوتر در خانه و با هوش مصنوعی مدرن (هوش مصنوعی) است.”

او در یک پست وبلاگی افزود: «این به کارآمدی فعالان محلی، از جمله فعالان حقوق بشر، که مدت‌هاست از توییتر برای سازمان‌دهی مردمی استفاده می‌کنند، آسیب می‌رساند».

ماسک گفت: «این دلیلی است که واقعاً به شدت روی تأییدیه فشار می‌آوریم، جایی که تأیید به یک شماره از یک اپراتور تلفن معتبر و یک کارت اعتباری نیاز دارد».

ایلان ماسک روز جمعه از مدل پرداخت جنجالی خود برای توییتر دفاع کرد و مدعی شد که هر پلتفرم رسانه اجتماعی که از آن پیروی نمی کند شکست می خورد زیرا توسط ربات ها هجوم می آورد.

و همچنین باعث ایجاد شبح کلاهبرداران و شوخی‌هایی می‌شود که برای یک حساب کاربری رسمی تأیید شده، اما کاملا جعلی پول پرداخت می‌کنند.

در حال حاضر، چک آبی افراد مشهور – از جمله جاستین بیبر و 113 میلیون دنبال کننده او یا فوتبالیست کریستیانو رونالدو و 108 میلیون او – در سایت به عنوان حساب های “میراث” برچسب گذاری شده است.

“وحشتناک خواهد بود”

طبق وب‌سایت توییتر، این هزینه‌ها در ایالات متحده، ماهیانه 1000 دلار (تقریباً 82200 روپیه) و برای هر حساب وابسته اضافی 50 دلار (تقریباً 4100 روپیه) هزینه دارند.

هفته گذشته ماسک ارزش فعلی توییتر را 20 میلیارد دلار (تقریبا 164600 کرور) اعلام کرد که کمتر از نیمی از 44 میلیارد دلار (تقریباً 362100 روپیه) است که او فقط پنج ماه پیش برای این پلتفرم رسانه اجتماعی پرداخت کرد.

ماسک به سرعت عقب‌نشینی کرد، اما بسیاری از تبلیغ‌کنندگان از سایت فرار کردند و توییتر را منبع درآمدی بزرگی دانستند که مدیرعامل در تلاش برای جایگزینی آن است.

شرکت‌های رسانه‌های خبری، شرکت‌ها و موسسات خیریه قبلاً علامت آبی خود را از دست داده‌اند و تحت سیستم جدید ماسک به‌عنوان حساب‌های تجاری تأیید شده برچسب‌گذاری شده‌اند.

باز کردن تیک آبی برای مشترکین پولی یکی از اولین تصمیماتی بود که ماسک در زمان تصاحب مالکیت توییتر در سال گذشته گرفت، اما اصلاحات او نتیجه معکوس داشت.


Oppo Find N2 Flip که به تازگی راه اندازی شده است، اولین گوشی تاشوی این شرکت است که در هند معرفی شده است. اما آیا آن چیزی که برای رقابت با Samsung Galaxy Z Flip 4 لازم است را دارد؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

اندرو استروهلاین، مدیر رسانه های اروپایی دیده بان حقوق بشر، که گفت گروهش برای این امتیاز پرداخت نمی کند، گفت: «این برای کسانی که توانایی پرداخت هزینه های جدید را ندارند، وحشتناک خواهد بود.

تغییر در سیستم، شرکت‌ها، روزنامه‌نگاران و افراد مشهوری را که از توییتر به عنوان کانال اصلی ارتباط خود استفاده می‌کردند و برای اعتبار به علامت آبی اعتماد می‌کردند، فشار می‌آورد.

به گزارش اکسیوس، کاخ سفید که نام ویژه ای را به عنوان یک نهاد دولتی حفظ خواهد کرد، به کارمندان گفته است که برای حفظ تیک آبی در پروفایل رسمی کارکنانش در توییتر، هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

معمای حساب تایید شده همچنین شامل مقامات، موسسات خیریه و شرکت های رسانه های خبری می شود.

چیزهای زیادی بر توانایی ماسک برای یافتن یک مدل تجاری برای توییتر است.

نیویورک تایمز گفت که برای یک حساب تجاری تأیید شده پولی پرداخت نخواهد کرد و تنها زمانی که برای نیازهای گزارش ضروری باشد، برای تیک آبی برای خبرنگاران مشترک می شود.

اما ماسک و طرفدارانش گفتند که چک آبی توسط فیات در یک رویه مخفیانه تصمیم گرفته شد و آن را نمادی از یک سیستم طبقاتی ناعادلانه نامیدند.