ایلان ماسک توسط سناتورهای آمریکایی متهم به تضعیف یکپارچگی و ایمنی توییتر شد و ممکن است با تحقیقات FTC روبرو شود

FTC هفته گذشته گفت که “تحولات اخیر در توییتر را با نگرانی عمیق دنبال می کند. هیچ مدیر عامل یا شرکتی فراتر از قانون نیست و شرکت ها باید از دستورات رضایت ما پیروی کنند.”

نگرانی‌هایی وجود دارد که این تحولات منجر به عدم پایبندی توییتر به توافق‌نامه ماه مه 2022 با تنظیم‌کننده ایالات متحده شود که در آن توییتر موافقت کرد تا شیوه‌های حفظ حریم خصوصی خود را بهبود بخشد و مسئولیت را بر عهده افرادی بگذارد که سمت‌های خاصی داشتند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

نه توییتر و نه FTC بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

توییتر در توافقی در ماه مه 2022 با تنظیم کننده ایالات متحده موافقت کرد که شیوه های حفظ حریم خصوصی خود را بهبود بخشد و مسئولیت را برعهده افرادی که دارای موقعیت های خاصی هستند قرار داد. اما پایبندی این شرکت زیر سوال رفته است زیرا ماسک به دنبال راه اندازی سریع ویژگی ها برای هدایت شرکت پر بدهی و زیان ده به سمت سودآوری است. علاوه بر این، چندین مدیر اجرایی که مسئولیت پیروی از دستورات را برعهده داشتند، از سمت خود کنار رفته و یا اخراج شدند.

دو هفته اول این میلیاردر به عنوان مالک توییتر با تغییرات سریع و هرج و مرج همراه بوده است. او به سرعت مدیرعامل قبلی توییتر و دیگر رهبران ارشد را برکنار کرد و سپس نیمی از کارکنان آن را در اوایل این ماه اخراج کرد.

«در هفته‌های اخیر، مدیر اجرایی جدید توییتر، ایلان ماسک، اقدامات هشداردهنده‌ای را انجام داده است که یکپارچگی و ایمنی این پلتفرم را تضعیف کرده است و علیرغم هشدارهای واضح، ویژگی‌های جدیدی را اعلام کرده است که از این تغییرات برای کلاهبرداری، کلاهبرداری و جعل هویت خطرناک سوء استفاده می‌شود. “قانونگذاران در نامه ای به لینا خان رئیس FTC گفتند.

هفت سناتور دموکرات روز پنجشنبه نامه‌ای به کمیسیون تجارت فدرال ارسال کردند و هشدار دادند که توییتر، که اکنون متعلق به ایلان ماسک است، در جهت بی‌اعتنایی به کاربران عمل می‌کند و از آژانس خواستند تا هرگونه نقض حکم رضایتی را که FTC با توییتر امضا کرده است، بررسی کند. قانونگذاران، از جمله سناتورهای ریچارد بلومنتال و الیزابت وارن، از آژانس خواستند تا در صورت لزوم، اقدامات اجرایی علیه شرکت و علیه مدیران فردی را در نظر بگیرد.