ایلان ماسک دو دفتر توییتر هند را چند ماه پس از اخراج بیش از 90 درصد از کارکنان هند تعطیل کرد

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

توییتر نیز در ایالات متحده تحت تأثیر شکایت های دسته جمعی قرار گرفت، اما یک قاضی فدرال ماه گذشته گفت که چندین شاکی از دعوای دسته جمعی باید در مورد ادعاهای خود داوری کنند. دیگران قراردادهای داوری را امضا نکردند، بنابراین پرونده در دادگاه باقی مانده است. این کارگران ادعا می‌کنند که توییتر از پرداخت تعهدات خود برای اخراج کارکنان خودداری کرده است یا به آنها اطلاعیه قبلی در مورد اخراج‌های دسته جمعی مورد نیاز طبق قانون داده است، که این شرکت رد می‌کند.

بلومبرگ گزارش داده است که توییتر، تحت مدیریت الون ماسک، مالک جدید، سال گذشته بیش از 90 درصد از کمی بیش از 200 کارمند خود را در هند اخراج کرد.

ماه گذشته، این شرکت به عنوان بخشی از اقدامات کاهش هزینه های گسترده تر در توییتر که در اوایل نوامبر شاهد اخراج حدود 3700 کارمند بود، دست کم ده ها شغل دیگر را در دفاتر دوبلین و سنگاپور کاهش داد.

بلومبرگ نیوز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که توییتر دو دفتر از سه دفتر خود را در هند بسته است.

ماسک در ماه نوامبر گفته بود که توییتر با «کاهش شدید درآمد» با کنار گذاشتن تبلیغ‌کنندگان مواجه است. نشریه اینترنتی اطلاعات روز چهارشنبه گزارش داد، یکی از مدیران ارشد تبلیغات در جلسه کارکنان اعلام کرد که درآمد توییتر برای سه ماهه چهارم حدود 35 درصد کاهش یافت و به 1.025 میلیارد دلار (تقریباً 8484 کرور) رسید.

کاهش کارکنان تاکنون، که شامل کارمندانی نیز می‌شود که در بخش تعدیل محتوا کار می‌کنند، ترس از افزایش سخنان تنفر در این پلتفرم را برانگیخته است.

توییتر بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این گزارش می افزاید که این شرکت رسانه های اجتماعی دفاتر خود را در دهلی نو و بمبئی تعطیل کرد، اما به فعالیت دفتر خود در مرکز فناوری جنوبی بنگالور که عمدتاً مهندسان را در خود جای داده است، ادامه می دهد.