ایلان ماسک می‌گوید تسلا احتمالاً امسال فناوری کامل خودران را در خودروهای خود راه‌اندازی می‌کند.

ایلان ماسک روز چهارشنبه گفت که غول خودروهای الکتریکی (EV) تسلا احتمالاً امسال فناوری کامل خودران را راه‌اندازی می‌کند و سود قابل‌توجهی ایجاد می‌کند که بخشی از فشار حاشیه را که به دلیل کاهش قیمت‌های تهاجمی با آن مواجه است، جبران می‌کند.

ماسک گفت: «ما این مزیت استراتژیک منحصر به فرد را داریم. ما در حال ساخت خودرویی هستیم که اگر استقلال از بین برود، ارزش آن در آینده بسیار بیشتر از الان خواهد بود.»


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

ماسک، مدیرعامل تسلا که در یک کنفرانس تلفنی صحبت می‌کرد، گفت: «من در گفتن این موضوع تردید دارم، اما فکر می‌کنم امسال این کار را انجام خواهیم داد. ماسک اهداف قبلی خود را برای دستیابی به قابلیت خودرانی که مربوط به سال‌ها قبل است از دست داده است.

تسلا نرم افزار FSD را به عنوان یک آپشن به قیمت 15000 دلار (تقریباً 1233000 روپیه) می فروشد.

این فناوری در شرایط فعلی پس از تصادفات مورد بررسی قانونی و نظارتی قرار گرفته است. تسلا گفته است که این فناوری خودرو را مستقل نمی کند و نیاز به نظارت راننده دارد.

کرخورن توضیح بیشتری نداد.

ماسک گفت، نسخه آزمایشی نرم‌افزاری که تسلا آن را «خودرانی کامل» (FSD) می‌نامد «دو گام به جلو، یک قدم به عقب بین نسخه‌ها» خواهد بود، «اما روند به وضوح به سمت خودرانی کامل، به سمت خودمختاری کامل است».

Sam Abuelsamid، تحلیلگر Guidehouse Insights گفت که تسلا در حال ایجاد برخی تغییرات در سخت افزار خودرو است که برخی از ویژگی های FSD را در خودروهای جدید به طور موقت غیرفعال می کند.

© تامسون رویترز 2023

زاخاری کرکهورن، مدیر مالی تسلا، گفت که حاشیه سود خودرویی آن در سه ماهه اول نه تنها به دلیل کاهش قیمت‌ها، بلکه همچنین افزایش درآمد معوق برای نرم‌افزار FSD آسیب دیده است و “این تعویق زمانی باید به رسمیت شناخته شود که برخی از نرم‌افزارها به نتیجه برسد.”

تسلا در روز چهارشنبه حاشیه سه ماهه کمتر از حد انتظار را گزارش کرد، اما ماسک گفت که رشد فروش را بر سود در اقتصاد ضعیف اولویت خواهد داد.

اواخر سال گذشته، تسلا حسگرهای اولتراسونیک را از خودروهای مدل 3 و مدل Y حذف کرد و گفت که برخی از ویژگی‌ها مانند «احضار هوشمند» و «پارک خودکار» موقتاً در دسترس نیستند.