ایلان ماسک می‌گوید توییتر برای تقویت روزنامه‌نگاری شهروندی کار خواهد کرد، از نخبگان رسانه‌ای انتقاد کرد

علاوه بر این، در توییت بعدی، او گفت که اگرچه “رسانه های اصلی همچنان رشد خواهند کرد، اما افزایش رقابت از سوی شهروندان باعث می شود تا آنها دقیق تر شوند، زیرا انحصارطلبی آنها در اطلاعات مختل شده است.”

منبع

ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر، از «نخبگان رسانه‌ای» انتقاد کرده و اعلام کرده است که رقابت فزاینده از سوی روزنامه‌نگاری شهروندی باعث می‌شود «انحصارطلبی اطلاعات» رسانه‌های جریان اصلی مختل شود.

در همین حال، از زمان تکمیل قرارداد توییتر، ثروتمندترین مرد روی کره زمین تصمیمات زیادی گرفته است که بر عملکرد توییتر که روزانه میلیون ها کاربر فعال دارد، تأثیر می گذارد.

در اخبار دیگر گزارش شده است) که توییتر در روز جمعه نشان «رسمی» را به برخی حساب‌ها بازگرداند، تنها چند روز پس از حذف آن، در حالی که چندین کاربر گزارش دادند که گزینه اشتراک جدید برای علامت تأیید آبی رنگ ناپدید شده است.

همچنین، افراد مشهوری از جمله ووپی گلدبرگ و جیجی حدید در روزهای پس از خرید توییتر را ترک کردند.

روز جمعه، ماسک در توییتر آمد و چند توییت را به اشتراک گذاشت که افکار او را در مورد وضعیت فعلی روزنامه نگاری منعکس می کرد.

رسانه های جریان اصلی همچنان رشد خواهند کرد، اما افزایش رقابت از سوی شهروندان باعث می شود که آنها دقیق تر باشند، زیرا انحصارطلبی آنها در اطلاعات مختل شده است.

— ایلان ماسک (@elonmusk) 11 نوامبر 2022

یکی از بزرگترین تغییراتی که توییتر شاهد آن است، گنجاندن اشتراک آبی جدید 7.99 دلاری (تقریباً 650 روپیه) در هر ماه است. با این حال، تصمیم ماسک برای اجرای حق تیک آبی برای خیلی ها خوب نبود. حتی برخی از آگهی دهندگان پای خود را از سایت عقب کشیدند.