ایلان ماسک می‌گوید توییتر به زودی وضعیت Shadowban حساب را نمایش می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد تا نسبت به تصمیم خود تجدیدنظر کنند.


ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر، پس از اینکه دومین قسمت از به اصطلاح «فایل‌های توییتر» نشان داد که چگونه این شرکت لیست‌های سیاه ایجاد کرده و فعالانه دید برخی حساب‌ها را محدود کرده است، به‌روزرسانی جدیدی برای پلتفرم میکروبلاگینگ ارائه کرده است. ماسک روز جمعه در توییتی نوشت: «تویتر در حال کار بر روی یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری است که وضعیت واقعی حساب شما را نشان می‌دهد، بنابراین به وضوح می‌دانید که آیا shadowbane شده‌اید، دلیل و نحوه درخواست تجدیدنظر را بدانید.

بر اساس قسمت دوم «فایل‌های توییتر» ایلان ماسک که ادعا می‌کند رویه‌های پنهان شرکت تحت مدیریت قبلی را روشن می‌کند، طبق گزارش‌ها، کارمندان توییتر لیست‌های سیاه ایجاد کرده‌اند و به طور فعال دید کل حساب‌ها را محدود کرده‌اند.

سردبیر The Free گفت: «تحقیقات جدید #TwitterFiles نشان می‌دهد که تیم‌هایی از کارمندان توییتر لیست‌های سیاه می‌سازند، از ترند شدن توییت‌های ناپسند جلوگیری می‌کنند و به طور فعال دید کل حساب‌ها یا حتی موضوعات پرطرفدار را محدود می‌کنند – همه به صورت مخفیانه و بدون اطلاع کاربران.» باری ویس را در یک سری توییت فشار دهید.

او افزود: “توئیتر زمانی ماموریت داشت که به همه قدرت ایجاد و به اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات را فوراً و بدون موانع بدهد. با این وجود، در طول مسیر، موانعی ایجاد شد.”

حتی اگر مدیریت قبلی گزارش‌های ممنوعیت سایه‌ای را تکذیب کرد، ویس گفت که مدیران و کارمندان توییتر از ابزار قدرتمندی مانند «Visibility Filtering یا VF» برای مسدود کردن جستجوهای کاربران فردی و محدود کردن دامنه کشف‌پذیری یک توییت خاص استفاده می‌کنند.

ویس گفت که “VF” به کنترل توییتر بر روی دید کاربر اشاره دارد. از VF برای مسدود کردن جستجوهای تک تک کاربران، محدود کردن دامنه قابلیت کشف یک توییت خاص، برای جلوگیری از نمایش پست‌های منتخب کاربران در صفحه پرطرفدار، و گنجاندن در جستجوهای هشتگ استفاده می‌کرد.»

او گفت که یک گروه منتخب که روزانه تا 200 «پرونده» را رسیدگی می‌کردند، تصمیم گرفتند که آیا دسترسی کاربران خاصی را محدود کنند یا خیر، تیم واکنش استراتژیک – تیم تشدید جهانی.

او افزود: “اما سطحی فراتر از تهیه بلیط رسمی، فراتر از ناظران رتبه و پرونده که از خط مشی شرکت بر روی کاغذ پیروی می کنند، وجود دارد. این خط مشی یکپارچگی سایت، پشتیبانی تشدید سیاست، معروف به SIP-PES است.”

ویس گفت که این گروه مخفی شامل ویجایا گاد، رئیس بخش حقوقی، سیاست و اعتماد، یوئل راث، رئیس جهانی اعتماد و ایمنی، جک دورسی و پاراگ آگراوال، مدیران اجرایی بعدی و دیگران بود.

او گفت: “این جایی است که بزرگترین و حساس ترین تصمیمات سیاسی گرفته شد. فکر کنید حساب فالوور بالا، بحث برانگیز است، یکی دیگر از کارمندان توییتر به ما گفت. برای اینها هیچ بلیط یا هیچ چیز دیگری وجود نخواهد داشت.”

هفته گذشته، روزنامه نگار مت طیبی با همکاری ماسک، “فایل های توییتر” را منتشر کرد، که ارتباطات داخلی توییتر را برای افشای پیوندها با بازیگران سیاسی و با تمرکز بر نحوه مسدود کردن داستان های مربوط به لپ تاپ هانتر بایدن توسط این شبکه اجتماعی در آستانه سال 2020 مستند کرد. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع