ایلان ماسک می گوید به کارکنان اخراج شده 3 ماه اخراج پیشنهاد شده است


توییتر روز جمعه نیمی از نیروی کار خود را اخراج کرد، اما گفت که کاهش در تیمی که مسئول جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست است، کمتر بوده است، زیرا تبلیغ‌کنندگان در میان نگرانی‌ها در مورد تعدیل محتوا، هزینه‌های خود را کاهش دادند.

توییت‌های کارکنان این شرکت رسانه‌های اجتماعی می‌گویند که تیم‌هایی که مسئول ارتباطات، مدیریت محتوا، حقوق بشر و اخلاق یادگیری ماشین هستند، و همچنین برخی از تیم‌های مهندسی محصول و مهندسی، از جمله افرادی هستند که از بین رفته‌اند.

این حرکت یک هفته از هرج و مرج و عدم اطمینان در مورد آینده شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، که روز جمعه در توییتر خود نوشت که این سرویس با “کاهش شدید درآمد” ناشی از عقب نشینی تبلیغ کنندگان روبرو شده است.

ماسک علت این ضرر را ائتلافی از گروه‌های حقوق مدنی می‌داند که تبلیغ‌کنندگان اصلی توییتر را تحت فشار قرار داده‌اند تا در صورت عدم حمایت از اعتدال محتوا، اقدامی انجام دهند – نگرانی‌ها پیش از انتخابات مهم کنگره در روز سه‌شنبه افزایش یافت.

پس از اخراج، این گروه ها گفتند که فشار خود را تشدید کرده و از برندها می خواهند که تبلیغات توییتر خود را در سطح جهانی متوقف کنند.

ماسک در توییتی درباره این اخراج‌ها گفت: «متاسفانه زمانی که شرکت بیش از 4 میلیون دلار در روز ضرر می‌کند، چاره‌ای وجود ندارد و به همه افراد آسیب‌دیده سه ماه حقوق پایان کار پیشنهاد شده است.

این شرکت تا اواخر روز در مورد عمق کاهش‌ها سکوت کرد، زمانی که یوئل راث، رئیس بخش ایمنی و یکپارچگی، طرح‌های داخلی را که رویترز در اوایل هفته مشاهده کرد، توییت کرد و پیش‌بینی کرد که اخراج‌ها حدود 3700 نفر یا 50 درصد را تحت تأثیر قرار خواهد داد. از کارکنان

بر اساس پرونده هایی که به اداره کار کالیفرنیا ارائه شده است، در میان افرادی که رها شده اند، 784 کارمند از دفتر مرکزی شرکت در سانفرانسیسکو و 199 نفر در سن خوزه و لس آنجلس بودند.

راث گفت که این کاهش ها حدود 15 درصد از تیم او را که مسئول جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و سایر محتوای مضر هستند، تحت تاثیر قرار داده است و “قابلیت های اصلی اعتدال” شرکت همچنان پابرجاست.

ماسک هفته گذشته پس از آن که راث به دلیل توئیت های انتقادی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ها پیش از آن فراخوانده شد، مدیر اجرایی ایمنی را تأیید کرد و به «صداقت بالا» او اشاره کرد.

ماسک قول داده است که آزادی بیان را بازگرداند و در عین حال از نزول توییتر به «منظره جهنمی» جلوگیری کند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت که ماسک یک پلتفرم رسانه اجتماعی در توییتر خریداری کرده است که در سراسر جهان دروغ می گویند.

“و اکنون همه ما نگران چه چیزی هستیم: ایلان ماسک بیرون می رود و لباسی می خرد که می فرستد – که دروغ ها را در سراسر جهان پخش می کند… دیگر در آمریکا ویراستاری وجود ندارد. ویراستاری وجود ندارد. چگونه انتظار داریم بچه ها بتوانند بتوانند تا بفهمم در خطر چیست؟”

تبلیغ کنندگان بزرگ ماه ها از تصاحب ماسک ابراز نگرانی کرده اند.

برندهایی از جمله جنرال موتورز و جنرال میلز گفته اند که تبلیغات خود را در توییتر متوقف کرده اند و منتظر اطلاعاتی در مورد مسیر جدید پلت فرم هستند.

ماسک در توییتی نوشت که تیم او هیچ تغییری در تعدیل محتوا ایجاد نکرده است و “هر کاری که می توانستیم” برای راضی کردن گروه ها انجام داده است. ماسک روز جمعه در یک کنفرانس سرمایه‌گذاران در نیویورک، این فشار فعالان را «حمله به متمم اول» خواند.

توییتر به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دسترسی به سیستم ها قطع شد

ایمیلی که کارکنان را در مورد اخراج‌ها مطلع می‌کرد، اولین ارتباطی بود که کارکنان توییتر از رهبری این شرکت پس از اینکه ماسک در هفته گذشته به قدرت رسید، دریافت کردند. تنها توسط “توئیتر” امضا شد، بدون اینکه ماسک یا هیچ مدیر اجرایی دیگری ذکر شود.

ده ها نفر از کارکنان توییت کردند که یک شبه قبل از دریافت اخطاریه رسمی اخراج کارکنان در صبح جمعه، دسترسی به ایمیل کاری و کانال های Slack را از دست داده اند، که باعث هجوم نارضایتی کارمندان فعلی و سابق در پلتفرمی شد که خود ساخته بودند.

آن‌ها با استفاده از هشتگ‌های #OneTeam و #LoveWhereYouWorked، قلب‌های آبی و ایموجی‌های سلامی را به اشتراک گذاشتند که از یکدیگر حمایت می‌کردند.

کارمندان نوشتند که تیم سرپرستی توییتر که مسئول «برجسته‌سازی و زمینه‌سازی بهترین رویدادها و داستان‌هایی بود که در توییتر رخ می‌دهد» از بین رفته است.

شانون راج سینگ، وکیلی که سرپرست موقت حقوق بشر توییتر بود، در توییتی نوشت که کل تیم حقوق بشر در این شرکت اخراج شده است.

طبق توییت یکی از مدیران ارشد سابق توییتر، تیم دیگری که بر روی تحقیق در مورد نحوه استفاده توییتر از یادگیری ماشین و الگوریتم‌ها تمرکز داشت، موضوعی که برای ماسک در اولویت بود، نیز حذف شد.

مدیران ارشد از جمله معاون مهندسی آرنو وبر روز جمعه در توییتر خداحافظی کردند: “تویتر هنوز پتانسیل های زیادی دارد، اما من به آنچه انجام دادیم افتخار می کنم.”

کارمندان توییتر بلو، سرویس اشتراک ممتازی که ماسک در حال تقویت آن است نیز رها شدند. یکی از کارمندان با نام “SillyRobin” که نشان داده بود از کار بیکار شده اند، توییت قبلی ماسک را نقل قول کرد و گفت توییتر آبی شامل “بای پس از دیوار” برای ناشران خاص است.

این کارمند گفت: «صرفاً برای روشن شدن، او تیمی را که روی این موضوع کار می کردند اخراج کرد.

Doos قفل شده است

توییتر در ایمیل خود به کارکنان اعلام کرد که دفاتر به طور موقت بسته خواهند شد و دسترسی به نشان به حالت تعلیق در خواهد آمد “برای کمک به اطمینان از ایمنی هر یک از کارکنان و همچنین سیستم های توییتر و داده های مشتریان.”

دفاتر لندن و دوبلین روز جمعه متروک به نظر می‌رسند و هیچ کارمندی در آن دیده نمی‌شود. در دفتر لندن، هر مدرکی که توییتر زمانی ساختمان را اشغال کرده بود، پاک شد.

یک مسئول پذیرش در دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو گفت که چند نفر علیرغم اطلاعیه ای مبنی بر دوری کردن، سرازیر شده و در طبقات بالا کار می کنند.

روز پنجشنبه یک شکایت دسته جمعی علیه توییتر توسط چندین کارمند مطرح شد که استدلال می کردند این شرکت بدون ارائه اخطار قبلی 60 روزه، اخراج های گسترده ای را انجام می دهد که نقض قوانین فدرال و کالیفرنیا است.

در این شکایت از دادگاه فدرال سانفرانسیسکو خواسته شده بود تا دستوری صادر کند تا توییتر را از درخواست کارمندان اخراج شده برای امضای اسناد بدون اطلاع آنها از معلق بودن پرونده، محدود کند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.





منبع