ایلان ماسک پس از ملاقات با مقامات می گوید چین قصد دارد مقررات هوش مصنوعی را آغاز کند

ماسک روز پنجشنبه شانگهای را ترک کرد و یک سفر دو روزه به چین را به پایان رساند که طی آن با مقامات ارشد دولت چین از جمله معاون نخست وزیر دیدار کرد.

ایلان ماسک میلیاردر روز دوشنبه پس از دیدار با مقامات در سفر اخیر خود به چین گفت: دولت چین به دنبال ایجاد مقررات هوش مصنوعی در کشور خود خواهد بود.

ارائه دهندگان مسئول مشروعیت داده های مورد استفاده برای آموزش محصولات هوش مصنوعی مولد خواهند بود و باید اقداماتی برای جلوگیری از تبعیض در هنگام طراحی الگوریتم ها و داده های آموزشی انجام شود.

© تامسون رویترز 2023


موتورولا اج 40 اخیراً به عنوان جانشین اج 30 که سال گذشته عرضه شد، در کشور معرفی شد. آیا باید این گوشی را به جای Nothing Phone 1 یا Realme Pro+ بخرید؟ ما در مورد این و موارد بیشتر در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

چندین دولت در حال بررسی چگونگی کاهش خطرات فناوری نوظهور هستند که در ماه‌های اخیر پس از انتشار ChatGPT در OpenAI، رونق سرمایه‌گذاری و محبوبیت مصرف‌کننده را تجربه کرده است.

در ماه آوریل، اداره فضای سایبری چین (CAC) اعلام کرد که چین از نوآوری و کاربرد هوش مصنوعی حمایت می کند و استفاده از نرم افزار، ابزار و منابع داده ایمن و قابل اعتماد را تشویق می کند، اما محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی مولد باید با ارزش های سوسیالیستی اصلی کشور مطابقت داشته باشد. .

ماسک توضیح بیشتری نداد و اظهارات خود را روز دوشنبه در یک فضای توییتری با رابرت اف کندی جونیور نامزد دموکرات ریاست جمهوری بیان کرد.

ماسک، مالک توییتر و تسلا گفت: شایان ذکر است که در سفر اخیرم به چین، به سمت رهبری ارشد در آنجا رفتم. فکر می‌کنم ما بحث‌های بسیار سازنده‌ای در مورد خطرات هوش مصنوعی و نیاز به نظارت و مقررات داشتیم. مدیر اجرایی.

رویترز بلافاصله نتوانست با مقامات چینی برای اظهار نظر خارج از ساعات کاری عادی تماس بگیرد.

ماسک با وزرای خارجه، بازرگانی و صنعت چین در پکن دیدار کرد. به گفته یک منبع آگاه، او روز چهارشنبه با معاون نخست وزیر چین، دینگ ژوکسیانگ نیز دیدار کرد.

و درک من از این گفتگوها این است که چین مقررات هوش مصنوعی را در چین آغاز خواهد کرد.

رگولاتور فضای سایبری چین در ماه آوریل از پیش‌نویس تدابیری برای مدیریت خدمات هوش مصنوعی مولد پرده برداری کرد و گفت که از شرکت‌ها می‌خواهد ارزیابی‌های امنیتی خود را قبل از ارائه پیشنهادات خود به عموم به مقامات ارائه کنند.