بازار امنیت خانه با وجود ترس از هشدارهای کاذب رونق دارد


طبق گزارش جدیدی از Parks Associates، علیرغم نگرانی ها در مورد هشدارهای اشتباه، بازار سیستم های امنیتی خانه به رشد خود ادامه می دهد.

این گزارش خاطرنشان کرد که مالکیت سیستم های امنیتی در بخش های مختلف در بالاترین حد خود قرار دارد، به طوری که بیش از یک سوم از خانواده های پهن باند ایالات متحده (36٪) دارای سیستم های امنیتی خانه هستند و 41٪ از مدیران واحدهای چند مسکونی در حال نصب سیستم ها در مناطق مشترک خود هستند. و پارکینگ .

یانیو امیر، رئیس Essence USA، که بخشی از گروه Essence، یک شرکت فناوری جهانی است، اظهار داشت: “بازار راکد بود و برای چندین دهه حدود 20 درصد نفوذ داشت.”

او به TechNewsWorld گفت: “در پنج تا هفت سال گذشته، ما شاهد افزایش قابل توجهی بوده ایم زیرا امنیت بخشی از اتوماسیون خانگی شده است.” “این نفوذ را به اواسط دهه سی افزایش داد.”

این گزارش می افزاید: چندین سال گذشته برای فروش سیستم ها به بازار کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​خوب بوده است. همراه با همه‌گیری کووید-19، توضیح داد که بهار و تابستان سال 2020 با ناآرامی‌های اجتماعی و سیاسی همراه بود که منجر به افزایش نگرانی‌ها در مورد ایمنی و امنیت شد.

مشکل هشدار اشتباه

بر اساس این گزارش، با وجود رشد امیدوارکننده، شناسایی دقیق تهدیدات امنیتی همچنان یک مشکل است. هشدارهای کاذب رضایت کاربران را از سیستم‌هایشان تهدید می‌کند، با توجه به اینکه از هر سه دارنده سیستم امنیتی حدود دو نفر برای هشدار کاذب جریمه می‌پردازند که میانگین هزینه آن تقریباً 150 دلار است.

امیر گفت: «در ایالات متحده، هشدارهای نادرست واقعاً یک معامله بزرگ است. این امر باعث می‌شود که بسیاری از افراد سیستم‌های هشدار خود را مسلح نکنند و باعث می‌شود که آنها کار نکنند.

او خاطرنشان کرد که یکی از راه‌های جلوگیری از آلارم‌های کاذب، استفاده از هوش مصنوعی برای فیلتر کردن زنگ هشدار از یک آشکارساز است. او توضیح داد: «اگر چندین سنسور دارید، احتمالاً یک مزاحم بیش از یک سنسور را از کار می اندازد، بنابراین هشدار از یک سنسور احتمالاً یک هشدار نادرست است.

او افزود: «سیستم‌های پیشرفته‌تر می‌توانند از تشخیص چهره برای تعیین اینکه آیا چهره متعلق به شخصی است که در خانه زندگی می‌کند یا خیر، استفاده کنند. فناوری‌های پیشرفته‌تر همچنین می‌توانند رفتار غیرعادی را شناسایی کنند – مثلاً اگر صاحب خانه مورد حمله قرار گرفته باشد.»

کریس وایت، تحلیلگر ارشد پارکس به TechNewsWorld گفت که نظارت موثر بهترین راه برای جلوگیری از هشدارهای نادرست است. علاوه بر این، وی ادامه داد، تجزیه و تحلیل های صوتی و تصویری جدید کمک خواهد کرد.

سازندگان دستگاه‌ها به‌طور فزاینده‌ای از هوش مصنوعی مجهز به ابر یا لبه‌های قوی‌تر برای تجزیه و تحلیل داده‌های صوتی و تصویری جمع‌آوری‌شده توسط دوربین‌ها و میکروفون‌های اطراف محل اقامت استفاده می‌کنند و تأیید می‌کنند که رویداد شناسایی‌شده یک تهدید است نه حیوان خانگی که در ایوان یا یک شعبه می‌دوید. در یک نسیم شدید می وزد.

هوش مصنوعی برای نجات

Mark N. Vena، رئیس و تحلیلگر اصلی SmartTechResearch در سن خوزه، کالیفرنیا، در حالی که موافق بود که تجزیه و تحلیل بهتر به حذف هشدارهای غلط کمک می کند، معتقد بود که هوش مصنوعی در نهایت بهترین کار را برای کاهش هشدارهای نادرست انجام خواهد داد. او توضیح داد: «این به دوربین‌ها اجازه می‌دهد تا درباره محیط خاص صاحب خانه بیاموزند».

او گفت: «این فناوری می‌تواند در سطح دستگاه یکپارچه شود، اما می‌تواند در روترهای Wi-Fi 6E یا Wi-Fi 7E نیز ظاهر شود که می‌تواند با کاهش تأخیر با بهبود چشمگیر پهنای باند کمک کند.»

آدام رایت، تحلیلگر ارشد IDC، افزود: فروشندگان می توانند برای بهبود سیستم های امنیتی هوشمند کارهایی انجام دهند، اما مسئولیت پیکربندی مناسب سیستم بر عهده کاربر است.

او به TechNewsWorld گفت: «این یکی از ایرادات اتخاذ رویکرد خودت برای ساختن یک سیستم امنیتی خانه است – نصب، راه‌اندازی و پیکربندی همه قوانین و صحنه‌های مورد نیاز می‌تواند دست و پا گیر باشد».

او گفت: «نصب‌کنندگان حرفه‌ای از این مزیت برخوردارند که می‌توانند راه‌حل امنیتی را مطابق با نیازهای خانه شخصی‌سازی کنند و به کاربر کمک کنند تا پیکربندی صحیح را تنظیم کند تا اطمینان حاصل شود که سیستم طبق برنامه کار می‌کند و هشدارهای نادرست و سایر اختلالات را به حداقل می‌رساند.

سردردهای ادغامی

هشدارهای نادرست تنها مشکلی نیست که سیستم های امنیتی خانه را آزار می دهد. رایت گفت: «اتصال قابل اعتماد یک محدودیت بزرگ است. «معمولاً دستگاه‌های متصل به شبکه پاسخگو یا آفلاین نمی‌شوند و عیب‌یابی همیشه ساده یا آسان نیست».

وی افزود: «علاوه بر این، ادغام با دستگاه های شخص ثالث همچنان مشکل ساز است. به عنوان مثال، کشیدن یک فید ویدیویی روی یک نمایشگر هوشمند می‌تواند با خطاها و تاخیرهای متعددی روبرو شود که می‌تواند تجربه را مختل کند.

Vena موافقت کرد که ادغام دستگاه‌های چند برند با بسیاری از سیستم‌های امنیتی فعلی خانه دشوار است.

او گفت: «بعضی از سیستم‌های امنیتی بهتر خانه، اگرچه نه همه آنها، نقش معقولی را در یکپارچه‌سازی دستگاه‌های تولیدکنندگان مختلف ایفا می‌کنند. در اکوسیستم سیستم امنیتی خانه کار کنید یا با برنامه کنترل اصلی آنها یکپارچه شوید.”

او می بیند که سیستم های امنیتی در آینده از استفاده از ویدئو خارج می شوند. او مشاهده کرد: “من نسبت به فناوری “حسگر Wi-Fi” که به هر دستگاه Wi-Fi در خانه شما اجازه می دهد تا از سیگنال های Wi-Fi برای تعیین تشخیص سقوط، شکستن و غیره استفاده کند، خوش بین هستم.”

وی افزود: «فناوری حسگر صوتی نیز می‌تواند به تشخیص شکستن شیشه یا فریادهایی که می‌تواند برای ارسال هشدار استفاده شود، کمک کند». این قابلیت‌های اخیر دارای مزایای حفظ حریم خصوصی نیز هستند، زیرا از ویدئو برای انجام این تصمیم‌گیری‌ها استفاده نمی‌کنند، چیزی که به عنوان یک حسگر داخلی جذاب است.

مانیتورینگ DIY

گزارش پارک همچنین خاطرنشان کرد که یک عامل جدید حیاتی در فضای امنیتی، افزایش سیستم‌های امنیتی خود نظارت است. این سیستم های خود نظارتی هشدارهایی را با هزینه ماهانه کمتر به تلفن های کاربران ارسال می کنند.

وینا گفت: “نظارت خود از مزایای کاهش هزینه ماهانه برخوردار است، اما همچنین صاحب خانه را ملزم می کند تا در صورت شناسایی نفوذی یا مزاحم، هشدارها را اعلام کند و با مقامات تماس بگیرد.” “این یک نقطه ضعف قابل توجه است، زیرا اکثر مردم نمی خواهند یا نمی توانند ناظر خانه های خود باشند.”

رایت اضافه کرد که یکی از بزرگترین مزیت‌های خودنظارتی آرامش خاطر است که سیستم به‌طور کاذب پاسخی از سوی خدمات اضطراری ایجاد نمی‌کند، که می‌تواند مخل یا پرهزینه باشد.

او ادامه داد: «اما نقطه ضعف آن این است که اگر یک هشدار یا آلارم شناسایی نشود». به عنوان مثال، اگر کاربر همیشه نزدیک تلفن خود نباشد، یا مشکلی در اتصال به تلفن وجود داشته باشد که هشداری دریافت نمی کند. سپس این رویداد بدون پاسخ خواهد ماند که می تواند به این معنی باشد که خدمات اضطراری به موقع اعزام نمی شوند.

بر اساس این گزارش، 33 درصد از دارندگان سیستم های امنیتی خودنظارت شونده به محققان پارکز گفته اند که قصد دارند به یک سرویس نظارت حرفه ای روی بیاورند زیرا در هنگام وقوع یک رویداد امنیتی در دسترس نبودند و نمی توانند اقدام مناسبی انجام دهند.منبع