بازار NFT در ماه فوریه به 2 میلیارد دلار رونق گرفت و به بالاترین سطح در 9 ماه گذشته رسید.

سقوط ماه مارس در بخش کریپتو که به دلیل ورشکستگی بانک ها در ایالات متحده و رکود ایجاد شد، بخش NFT را نیز اندکی کاهش داد. حدود 5.8 میلیون NFT در ماه مارس فروخته شد در حالی که تقریباً 6.5 میلیون NFT در فوریه فروخته شد.

در حالی که بهبود کلی در بخش دارایی‌های دیجیتال باعث افزایش تعداد فروش NFT شد، پیشرفت‌های دیگری در این فضا وجود داشت که این بخش را در میان توده‌ها نشان داد.

در براکت دسامبر 2022 تا فوریه 2023، فروش NFT از رکورد پایین 16 ماهه در دسامبر به 16 درصد افزایش در ژانویه رسید.

فروش Polygon NFTs در حدود فوریه 147 درصد افزایش یافت. گزارش BeingCrypto با استناد به اعداد DappRadar گفت که فروش آنها توانسته است 35 میلیون دلار (تقریباً 300 کرور روپیه) به دست آورد.

در فوریه امسال، بازار کریپتو نیز بهبود قابل توجهی را تجربه کرد. ارزش بازار ارزهای دیجیتال تا 28 فوریه به 1.07 تریلیون دلار (تقریبا 88,49,100 کرور) از ارزش گذاری آن در دسامبر 2022 به 795 میلیارد دلار (تقریباً 65,87,835 کرور) رسیده بود.

فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در فوریه 2023 به میزان 117 درصد افزایش یافت. در حدود مارس، ارزش بازار جهانی NFT به بالاترین سطح 9 ماهه خود از ژوئن سال گذشته رسید و به بیش از 2 میلیارد دلار (تقریباً 17200 روپیه) رسید. کرور). NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، مجموعه‌ای دیجیتالی هستند که بر روی بلاک چین ساخته شده‌اند و عناصر Web3 منحصربه‌فردی را در اکوسیستم متاورس ایجاد می‌کنند. از حیوانات گرفته تا برندها، موسیقی، هنر یا شخصیت های کارتونی – NFT ها می توانند از هر چیزی الهام بگیرند. آنها همچنین دارای ارزشی برای آنها هستند که می تواند در صورت نیاز، با فروش مجدد یا معامله NFT ها منعقد شود.

بازار OpenSea NFT جایگاه خود را از نظر کیف پول های منحصر به فرد ثبت شده حفظ کرد. فروش آن در ماه دوم سال 2023 به 587 میلیون دلار (تقریباً 4800 کرور روپیه) رسید.

فروش NFT اغلب منعکس کننده شرایط بازار ارزهای دیجیتال است. اکثر NFT ها فقط در ارزهای دیجیتال قابل خرید هستند. از این رو، پایین‌ترین قیمت‌ها که بر بازار کریپتو تأثیر می‌گذارد، بر فروش NFT نیز تأثیر می‌گذارد.

به عنوان مثال، پس از اینکه آزمایشگاه یوگا 16.50 میلیون دلار (تقریبا 135 کرور روپیه) با حراج مجموعه NFT دوازده برابری خود در اوایل سال جاری به دست آورد، دسته “NFT های معمولی” به تیتر خبرها تبدیل شد. Ordinal ها دسته نسبتا جدیدی از NFT هستند که بر روی کوچکترین واحدهای بیت کوین به نام Satoshis درج می شوند.


شرکت‌های گوشی‌های هوشمند بسیاری از دستگاه‌های قانع‌کننده را در سه ماهه اول سال 2023 روانه بازار کرده‌اند. برخی از بهترین تلفن‌های عرضه شده در سال 2023 که امروز می‌توانید بخرید کدامند؟ ما در این مورد در Orbital، پادکست Gadgets 360 بحث می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع