بازگشت کانیه وست به توییتر در حالی که ایلان ماسک کنترل پلتفرم را در دست می گیرد


نمایه توییتر خواننده رپ کانیه وست که به دلیل انتشار اظهارات ضدیهودی تعلیق شده بود، یک روز پس از آن که ایلان ماسک میلیاردر پس از 44 میلیارد دلار (نزدیک به 362300 کرور) مالکیت این شرکت رسانه اجتماعی را در دست گرفت، به نظر می رسد در این پلتفرم مجدداً منتشر شده است. ) معامله.

این خواننده رپ که اکنون با نام Ye شناخته می‌شود، ماه گذشته از توییتر و اینستاگرام متا پلتفرم‌ها تعلیق شد و پلتفرم‌ها برخی از پست‌های آنلاین او را که کاربران آن را ضدیهودی محکوم کردند، حذف کردند.

توییتر بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

Ye، که بیش از 30 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد، در ماه های اخیر با پایان دادن به روابط شرکت های بزرگ و ایجاد طغیان در رسانه های اجتماعی علیه سایر افراد مشهور، جنجال برانگیخته است.

در 8 اکتبر، ماسک در توییتی نوشت: “دوست من به توییتر خوش آمدی!” زمانی که Ye برای اولین بار پس از دو سال پس از محدود شدن حساب اینستاگرام خود در این پلتفرم پست گذاشت.

ماسک روز پنجشنبه با کارآیی وحشیانه ای مالکیت توییتر را به دست گرفت و مدیران ارشد را اخراج کرد، اما شفافیت کمی در مورد چگونگی دستیابی به جاه طلبی هایی که برای پلتفرم تاثیرگذار رسانه های اجتماعی ترسیم کرده بود، ارائه کرد.

ماسک، همچنین مدیرعامل تسلا و یک مطلق خواه آزادی بیان، اهدافی را برای جلوگیری از تبدیل شدن پلتفرم به اتاق پژواک برای نفرت و تفرقه تعیین کرده است.

او همچنین گفته است که ممنوعیت توئیتر درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را که حساب کاربری وی پس از حمله به ساختمان کنگره حذف شده بود، لغو خواهد کرد. ترامپ روز جمعه گفت خوشحال است توییتر در دستان عاقل است.

اوایل ماه اکتبر، Ye در اصل با خرید پارلر، پلت فرم رسانه اجتماعی محبوب در میان محافظه کاران ایالات متحده موافقت کرد.

به گفته افراد آشنا، ماسک بلافاصله پس از تصاحب، پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی، ند سگال، مدیر امور مالی و ویجایا گاد، مدیر امور حقوقی و سیاستگذاری را برکنار کرد. او آنها را متهم کرده بود که او و سرمایه گذاران توییتر را در مورد تعداد حساب های جعلی در این پلتفرم گمراه کرده اند.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع