بازی جدید Deus Ex در مراحل اولیه توسعه در Eidos-Montréal: Report


طبق گزارش ها، یک بازی جدید Deus Ex در مراحل بسیار اولیه توسعه قرار دارد. به گفته جیسون شرایر، خبرنگار بلومبرگ، استودیو Eidos-Montréal در حال حاضر بر روی عنوان جدید Deus Ex در کنار یک IP متمایز کار می کند. این خبر در پی تعطیلی Onoma – که قبلا Square Enix Montréal بود – را به عنوان بخشی از 300 میلیون دلار (حدود 2482 کرور روپیه) خریداری کرد، منتشر شد. این تغییر تنها سه هفته پس از تغییر نام سازنده Hitman GO به Onoma رخ داد.

به گفته بلومبرگ، به نظر می رسد این حرکت بخشی از یک اقدام «کاهش هزینه» باشد، زیرا گروه Embracer تمرکز خود را به عرضه کنسول و رایانه شخصی معطوف کرده است. کارمندان از تعطیلی روز سه شنبه (PT) مطلع شدند و برخی از آنها به استودیوی بی پیرایه Eidos-Montréal منتقل شدند. شرایر ادعا می‌کند که علاوه بر Deus Ex، توسعه‌دهنده یک IP جدید «به‌تازگی بررسی‌شده» در دست ساخت دارد و در عناوین از جمله Fable جدید با ایکس‌باکس همکاری می‌کند. موضوع توییت او در ادامه نشان می دهد که استودیو زمانی قصد داشت یک بازی از نوع “بچه های سوار بر دوچرخه” بسازد که به شدت از چیزهای عجیب نتفلیکس الهام گرفته شده بود – اکنون لغو شده است.

در جای دیگر، الیاس توفکسیس، صداپیشه، که به شخصیت اصلی آدام جنسن در Deus Ex: Human Revolution و Dues Ex: Mankind Divided جان بخشید، ابراز اشتیاق کرد تا دوباره این نقش را بازی کند. با این حال، او ادعا می کند که چیزی در مورد این پروژه نمی داند و از طرفداران درخواست کرد که از او در مورد آن سوال نپرسند. او می‌گوید: «خوشحالم که آنها (به ظاهر؟) روی یک #DeusEx جدید کار می‌کنند. توییت. من عاشق این سریال هستم و امیدوارم دوباره نقش جنسن را بازی کنم. من اطلاعات صفر دارم!»

Onoma با نام مستعار Square Enix Montréal بخشی از خرید بزرگتر Embracer Group از ماه می بود که شاهد آن بود که گروه دوم کنترل فرنچایزهای Tomb Raider، Deus Ex و Legacy of Kain را به دست گرفت. در حال حاضر، هیچ جزئیاتی در مورد پروژه جدید Deus Ex وجود ندارد، اما در ماه آگوست، جف گراب، روزنامه‌نگار بازی، درباره بحث‌های داخلی در جریان بمب غول‌پیکر خود صحبت کرد. “غرشی که من شنیده ام این است که استودیو می خواهد بلافاصله وارد Deus Ex شود. آنها می خواهند بلافاصله به آن برگردند. آنها می خواهند به چالش بکشند – آنها می خواهند کاری را انجام دهند که Cyberpunk 2077 نتوانست انجام دهد، و مواردی از این دست. “خیلی زود است، مانند آنچه که به آن تبدیل خواهد شد.”

Embracer مستقر در سوئد، خریدهای زیادی انجام داده است، حتی حقوق مالکیت IP را از آثار ادبی The Lord of the Rings و The Hobbit اثر JRR Tolkien در ماه آگوست خریداری کرده است. خرید شرکت های Middle-earth به این گروه اجازه می دهد تا در درازمدت روی پروژه های متعدد کار کند و به کاتالوگ موجود Embracer با بیش از 800 ملک تحت مالکیت اضافه می کند. در همان زمان، شرکت توسعه دهندگان را برای بازسازی موردانتظار جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم تغییر داد – تغییر دست از Aspyr Media به استودیوی Saber Interactive در اروپای شرقی.

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که بازسازی KOTOR تحت یک نمایش دمو داخلی قرار گرفت که مطابق با استانداردهای شرکای سونی و لوکاس‌فیلمز نبود. در پاسخ، این شرکت ها به طور ناگهانی کارگردان، برد پرینس و کارگردان هنری جیسون مینور را اخراج کردند و هر گونه توسعه بیشتر را متوقف کردند.

جزئیات بیشتر در مورد نسخه جدید Deus Ex باید به مرور زمان فاش شود، اگرچه می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این نسخه در رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل فعلی – PS5 و Xbox Series S/X عرضه شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع