بانک‌های استرالیایی حمایت از صرافی‌های «ریسک‌دار» را برای تکان دادن بخش کریپتو متوقف کردند

ماه‌هاست که قانون‌گذاران استرالیایی تلاش می‌کنند تا تمرکز خود را بر ارائه‌دهندگان دارایی‌های رمزنگاری تقویت کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها به تعهدات خود در قبال مصرف‌کنندگان استرالیایی عمل می‌کنند.

«این کلاهبرداران بخشی از گروه‌های جنایی سازمان‌یافته و فراملی هستند. به طور فزاینده ای شاهد استفاده آنها از پلتفرم های ارزهای دیجیتال برای ارسال سریع وجوه دزدیده شده و اغلب به خارج از کشور هستیم. شیهان با توضیح اینکه چرا بانک‌های استرالیایی از صرافی‌های رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند، گفت: ما می‌خواهیم تا حد ممکن کار را برای این مجرمان سخت کنیم و تأثیر آن را بر مشتریان خود کاهش دهیم.

در سپتامبر گذشته، پلیس فدرال استرالیا واحد جدیدی را راه اندازی کرد که وظیفه آن یک کار تک مسیری برای شناسایی و مقابله با انتقال پول غیرقانونی است که از طریق دارایی های رمزنگاری تسهیل می شود.


آیا Nothing Phone 2 به عنوان جانشین Phone 1 عمل خواهد کرد یا این دو در کنار هم وجود خواهند داشت؟ ما در مورد گوشی اخیراً راه اندازی شده این شرکت و موارد دیگر در مورد آخرین قسمت Orbital، پادکست Gadgets 360 صحبت می کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

در ماه فوریه، جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیایی و استفان جونز، دستیار خزانه‌دار، بیانیه‌ای مشترک صادر کردند و گفتند که مدل‌های تجاری ناپایدار که توسط برخی از شرکت‌هایی که با دارایی‌های کریپتو سروکار دارند، مصرف‌کنندگان را در معرض خطرات مالی قرار داده است.

وام دهنده در یک پست رسمی گفت: در واقع، بین مارس و ژوئیه سال 2023، کاربران NAB از کلاهبرداری هایی مطلع شدند که می توانست به ضرر 184 میلیون دلاری (تقریباً 1510 کرور روپیه) منجر شود.

در حال حاضر، بیش از 4.6 میلیون نفر از ساکنان استرالیا تخمین زده می‌شوند که دارای ارزهای دیجیتال هستند.

به منظور محافظت از سرمایه گذاران رمزنگاری خود در برابر خطرات مالی، دولت استرالیا در حال برنامه ریزی برای وضع قوانینی برای کنترل نقشه رمز ارز، تقویت نظارت قانونی بر تراکنش های رمزنگاری و تضمین حفاظت از کاربران رمزارز است.

در حال حاضر، نام صرافی هایی که با این وضعیت مواجه هستند نامشخص است. Kraken، CoinSpot، CoinJar و Cointree از جمله صرافی هایی هستند که هنوز در استرالیا فعال هستند.

به دلیل افزایش کلاهبرداری های مالی مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده، چندین بانک سنتی در استرالیا تصمیم گرفته اند که پشتیبانی از مبادلات رمزنگاری را متوقف کنند. بانک ملی استرالیا (NAB) در توقف پرداخت به صرافی های رمزنگاری که اغلب در شکایات مربوط به کلاهبرداری نام برده می شود، به سایرین ملحق شده است. در اوایل ماه جاری، بزرگترین وام دهنده استرالیا، بانک مشترک المنافع، همچنین اعلام کرده بود که برخی از پرداخت های مربوط به رمزنگاری را به دلیل خطرات مالی حفظ می کند.

تقریباً 50 درصد از وجوه کلاهبرداری گزارش شده به صرافی جرایم مالی استرالیا در یک ماه گذشته مربوط به ارزهای دیجیتال بوده است که سرمایه گذاران را ترسان و سردرگم کرده است.

کلاهبرداران کریپتو مدتی است که به طور فعال به دنبال قربانیان استرالیایی هستند. سرمایه گذاران کریپتو استرالیا بیش از 81.5 میلیون دلار (تقریبا 670 کرور روپیه) به دلیل کلاهبرداری های رمزنگاری بین ماه های ژانویه تا مه سال گذشته ضرر کردند. این موضوع به طور رسمی توسط کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) در گزارشی هشداردهنده فاش شد.

«معرفی اعلان‌های پرداخت، اقدام در مورد جعل و توقف استفاده از پیوندها در پیام‌های متنی غیرمنتظره از جمله اقدامات کلیدی است که اخیراً معرفی کرده‌ایم. کریس شیهان، مدیر تحقیقات گروهی و کلاهبرداری، NAB، گفت: ما اکنون در حال انجام اقداماتی برای مسدود کردن برخی از پرداخت‌ها به صرافی‌های ارزهای دیجیتال پرخطر در تلاشی بیشتر برای جلوگیری از کلاهبرداران هستیم.