بایدو از اپل و سایر توسعه دهندگان برنامه به دلیل کپی های جعلی برنامه Ernie Bot شکایت کرد

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

Ernie Bot در ابتدا فقط برای گروهی از کاربران دارای کد دعوت باز شد و شرکت ها می توانند از طریق پلتفرم ابری بایدو برای جاسازی ربات در محصولات خود اقدام کنند.

غول موتورهای جستجوی چینی بایدو علیه توسعه دهندگان برنامه های مرتبط و اپل به دلیل کپی های جعلی برنامه ربات Ernie که در اپ استور اپل موجود است شکایت کرده است.

ربات ارنی با هوش مصنوعی این شرکت که ماه گذشته راه اندازی شد، به عنوان نزدیک ترین پاسخ چین به ربات چت توسعه یافته ایالات متحده ChatGPT معرفی شده است.

بایدو در ماه مارس امسال از چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی خود به نام Ernie Bot رونمایی کرد. ارنی مخفف عبارت “Enhanced Representation through Knowledge Integration” است. محبوبیت ChatGPT که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، هجوم دیوانه‌واری را در میان غول‌های فناوری چینی و استارت‌آپ‌ها برای توسعه یک رقیب ایجاد کرده است.

همچنین عکسی از پرونده دادگاه خود منتشر کرد.

اپل بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بایدو گفت که در دادگاه خلق هایدیان پکن علیه توسعه دهندگان برنامه های تقلبی ربات Ernie و شرکت اپل شکایت کرده است.

جستجوی رویترز در روز شنبه نشان داد که هنوز حداقل چهار برنامه با نام چینی ربات Ernie وجود دارد که همگی جعلی در اپ استور اپل هستند.

تا زمان اعلام رسمی شرکت ما، هر برنامه ارنی که از اپ استور یا فروشگاه های دیگر می بینید جعلی است.

ربات ارنی فقط برای کاربرانی در دسترس است که برای دریافت کدهای دسترسی اقدام کرده و دریافت می کنند. بایدو در بیانیه خود نسبت به افرادی که کدهای دسترسی را می فروشند هشدار داد.

Baidu در بیانیه‌ای که اواخر روز جمعه در حساب رسمی وی چت «Baidu AI» خود منتشر شد، گفت: «در حال حاضر، Ernie هیچ برنامه رسمی ندارد.