بایدو از Ernie Bot مجهز به هوش مصنوعی برای رقابت با ChatGPT OpenAI، Google Bard رونمایی کرد: همه جزئیات

رابین لی، مدیر عامل بایدو، با ارائه Ernie Bot، گفت: “مطمئناً نمی توانیم بگوییم که کامل است.” “پس چرا امروز از آن رونمایی می کنیم؟ زیرا بازار آن را می طلبد.”

بایدو قصد دارد از Ernie Bot برای متحول کردن موتور جستجوی خود استفاده کند، موتور جست‌وجوی غالب در چین، و همچنین از آن برای افزایش کارایی در ابر، ماشین‌های هوشمند، و لوازم خانگی، در میان سایر مشاغل رایج استفاده کند.

او در این رویداد که همچنین در 9 پلتفرم از جمله توییتر، یوتیوب و ویبو به صورت زنده پخش شد، گفت: “اعلام امروز ادامه طبیعی کار سختی است که ما در طول سال های گذشته انجام داده ایم.” توییتر و یوتیوب در چین مسدود شده اند.

اما او همچنین هشدار داد که این موضوع از دریچه ژئوپلیتیک دیده نشود. او گفت: «ارنی بات ابزار رویارویی چین و آمریکا نیست.

معرفی Ernie Bot، در ارائه‌ای در دفتر مرکزی بایدو در پکن، دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که گوگل آلفابت از مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی برای ایمیل، همکاری و نرم‌افزار ابری خود رونمایی کرد. انتظار می رود که مایکروسافت در اواخر روز پنجشنبه اعلامیه مشابهی را برای گوگل اعلام کند.

از روز پنجشنبه، Ernie Bot برای یک گروه اولیه از کاربران با کدهای دعوت باز خواهد بود و شرکت ها می توانند از طریق پلتفرم ابری بایدو برای جاسازی ربات در محصولات خود اقدام کنند.

اما ارائه محدود Ernie Bot، محدود به ویدیوهای کوتاه و از پیش ضبط شده، نتوانست با امیدهای بازار مطابقت داشته باشد و سهام بایدو در فهرست هنگ کنگ در این شرکت تا 10 درصد سقوط کرد قبل از اینکه کمی به عقب برگردد.

© تامسون رویترز 2023


از گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای چرخشی یا خنک‌کننده مایع گرفته تا عینک‌های AR فشرده و گوشی‌هایی که می‌توانند به راحتی توسط صاحبان آن‌ها تعمیر شوند، بهترین دستگاه‌هایی را که در MWC 2023 در Orbital دیده‌ایم، پادکست Gadgets 360، مورد بحث قرار می‌دهیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر جایی که پادکست های خود را دریافت می کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

بایدو سال‌ها سرمایه‌گذاری سنگین تحقیق و توسعه خود را در هوش مصنوعی و یادگیری عمیق به عنوان یکی از دلایلی که بهترین موقعیت را برای رهبری رقابت برای توسعه پاسخ چینی به ChatGPT دارد، اعلام کرده است. هزینه های تحقیق و توسعه بایدو در سال 2022 21.4 میلیارد یوان (تقریباً 25630 کرور روپیه) بود که 22 درصد از درآمد را به خود اختصاص داد.

غول موتورهای جستجوی چینی بایدو روز پنجشنبه از چت ربات مورد انتظار خود با نام Ernie Bot پرده برداری کرد و به جهان نگاهی اجمالی داد که می تواند قوی ترین رقیب چین برای ChatGPT آزمایشگاه تحقیقاتی OpenAI آمریکا باشد.

لی در حین سخنرانی خود به GPT-4 تکان داد و گفت که آمدن آن نشان می دهد که آستانه این نوع فناوری بسیار بالا است و او را با توانایی آن در خلاصه کردن اطلاعات شگفت زده کرد.

اوایل این هفته، OpenAI در روز سه‌شنبه اعلام کرد که شروع به انتشار یک مدل هوش مصنوعی قدرتمند به نام GPT-4 کرده است و آن را به عنوان «مولتی‌مدل» توصیف می‌کند، به این معنی که تصاویر و همچنین پیام‌های متنی می‌توانند آن را به تولید محتوا تشویق کنند.

وی افزود تا به امروز، 650 شرکت گفته اند که به اکوسیستم ارنی خواهند پیوست. رسانه‌های دولتی چین و یک معبد شائولین جزو اولین ثبت‌نام‌هایی بودند که شرکای ارنی بات شدند.

در طول ارائه، لی پنج ویدیو از ارنی بات را نشان داد که به سوالات مربوط به رمان علمی تخیلی مشهور چینی “مشکل سه بدن” پاسخ می‌دهد، محاسبات ریاضی را انجام می‌دهد، گویش‌های چینی را درک می‌کند، و یک ویدیو و تصویر با پیام‌های متنی تولید می‌کند.

محبوبیت ChatGPT که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، هجوم دیوانه‌واری را در میان غول‌های فناوری چینی و استارت‌آپ‌ها برای توسعه یک رقیب ایجاد کرده است. Baidu پس از اینکه در اوایل ماه گذشته گفت که در اوایل ماه گذشته به تکمیل یک چت بات با استفاده از مدل یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی خود، Ernie – مخفف “نمایندگی پیشرفته از طریق یکپارچه‌سازی دانش” نزدیک است، به خط مقدم رقابت جهش کرد.