بایننس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار با حفظ دارایی های مشتریان ایالات متحده تا زمان حل و فصل شکایت موافقت کردند

گوربیر گروال، مدیر این شرکت، “با توجه به اینکه Changpeng Zhao و Binance کنترل دارایی های مشتریان پلتفرم ها را در اختیار دارند و توانسته اند دارایی های مشتری را با هم ترکیب کنند یا دارایی های مشتری را به دلخواه خود منحرف کنند… این ممنوعیت ها برای محافظت از دارایی های سرمایه گذار ضروری هستند.” بخش اجرای SEC در این بیانیه گفت.

بر اساس این توافق که شکایت SEC را حل نمی کند، Binance.US اقداماتی را انجام خواهد داد تا مطمئن شود که هیچ یک از مقامات Binance Holdings به کلیدهای خصوصی کیف پول های مختلف، کیف پول های سخت افزاری یا دسترسی ریشه به Binance. ابزارهای خدمات وب آمازون ایالات متحده دسترسی ندارند. پرونده های دادگاه نشان داد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.منبع

© تامسون رویترز 2023

SEC در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد، گفت که دستور کمک اضطراری که برای مشتریان Binance.US تضمین شده است، از دارایی های آنها محافظت می کند و اطمینان حاصل می کند که می توانند به برداشت این دارایی ها ادامه دهند.


شکایت و شکایتی که روز بعد توسط SEC علیه صرافی بزرگ ایالات متحده Coinbase ارائه شد، نشان دهنده تشدید شدید سرکوب این صنعت توسط تنظیم کننده های ایالات متحده بود.

یکی از سخنگویان Binance در روز شنبه در بیانیه ای گفت: “اگرچه ما معتقدیم که درخواست SEC برای کمک اضطراری کاملاً غیرقابل توجیه بود، ما خوشحالیم که اختلاف نظر در مورد این درخواست با شرایط قابل قبول دو طرف حل شد. وجوه کاربر همیشه امن بوده و خواهد بود. و در تمام پلتفرم‌های وابسته به Binance امن است.”

SEC در 5 ژوئن از بایننس، مدیر عامل و موسس آن Changpeng Zhao و اپراتور Binance.US شکایت کرد و ادعا کرد که بایننس به طور مصنوعی حجم معاملات خود را افزایش داده، وجوه مشتریان را منحرف کرده، نتوانسته مشتریان ایالات متحده را از پلتفرم خود محدود کند و سرمایه گذاران را در مورد کنترل های نظارتی بازار گمراه کرده است.

براساس سایر مفاد قرارداد پیشنهادی، Binance.US کیف پول‌های رمزنگاری جدیدی ایجاد می‌کند که کارکنان صرافی جهانی به آن‌ها دسترسی ندارند، اطلاعات بیشتری را در اختیار SEC قرار می‌دهد و با یک برنامه زمان‌بندی سریع کشف موافقت می‌کند.

این توافق که در اسناد دادگاهی که اواخر روز جمعه به ثبت رسید، فاش شد، همچنان به تایید قاضی فدرال ناظر بر دعوی قضایی نیاز دارد. برای اطمینان از اینکه دارایی های مشتریان ایالات متحده به خارج از کشور نمی رود، این توافقنامه فقط به کارمندان Binance.US اجازه دسترسی به این دارایی ها را می دهد.

پس از اینکه SEC از دادگاه خواست تا دارایی های خود را مسدود کند، شعبه ایالات متحده بایننس سپرده های دلاری را هفته گذشته متوقف کرد و به مشتریان مهلت داد تا 13 ژوئن وجوه دلاری خود را برداشت کنند.

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، و Binance.US با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به توافق رسیده اند تا اطمینان حاصل کنند که دارایی های مشتریان ایالات متحده تا زمانی که پرونده قضایی گسترده ای که این ماه توسط آژانس تنظیم کننده تنظیم شده است، در ایالات متحده باقی بماند.