بایننس پلیس ماکائو را در جرایم مرتبط با وب 3 در میان افزایش پرونده ها آموزش می دهد

بایننس، یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری در جهان، اخیرا تیمی از مقامات را برای ملاقات با افسران اجرای قانون در ماکائو فرستاده است. هدف از این جلسه آموزش افسران برای درک خلأهای موجود در فناوری های Web3 بود که می تواند به آنها در دستگیری مجرمان کمک کند. با گسترش بخش کریپتو به صنعت 2.47 تریلیون دلاری (تقریباً 2،06،31،292 کرور) که در حال حاضر است، تعداد و انواع جرایم کریپتو در سراسر جهان رشد کرده است. از آنجایی که این بخش بسیار جوان است، سازمان های مجری قانون در سراسر جهان مشکلاتی را در تحقیقات مربوط به Web3 تجربه کرده اند.

صرافی جزئیات رسمی این جلسه آموزشی را در روز پنجشنبه، 13 مه منتشر کرد. در بیانیه بایننس آمده است که پلیس قضایی ماکائو بایننس را برای آموزش افسران بخشی از بخش تحقیقات جنایی و اداره تحقیقات جرایم اقتصادی مرتبط با بازی دعوت کرده است.

در مجموع 40 افسر در این دوره آموزشی شرکت کردند که توسط کارلوس مک، متخصص تیم تحقیقات داخلی بایننس رهبری می شد.

«این رویکرد مهارت‌های تیم ما را تقویت می‌کند و آن‌ها را با تکنیک‌های مقابله با جرایم مرتبط با دارایی‌های مجازی آشنا می‌کند. ما از تمایل بایننس برای به اشتراک گذاشتن داوطلبانه بینش های ارزشمند خود در مورد تحقیقات بلاک چین و دارایی های مجازی قدردانی می کنیم و مشتاقانه منتظر همکاری بیشتر در آینده هستیم.

ماکائو از جمله مکان‌هایی در آسیا است که بخش‌های وب3 و قمار نه ناشناخته هستند و نه محبوبیتی ندارند.

در اوایل ماه مه سال جاری، مقامات ماکائو بر اساس گزارش‌ها، 351 جنایت مرتبط با قمار را بین ژانویه تا مارس سال جاری ثبت کرده‌اند که افزایش 122 درصدی را نشان می‌دهد که در مجموع به 193 مورد رسیده است. در سال 2023، نرخ جرایم مرتبط با بازی در منطقه نیز 110 درصد نسبت به سال 2022 افزایش یافته است.

در پس‌زمینه این موارد رو به افزایش، افسران مجری قانون ماکائو دریافت آموزش مناسب برای رسیدگی به چنین مواردی را ضروری دانستند.

بایننس ادعا می کند که در سال گذشته بیش از 120 جلسه آموزشی آنلاین و آفلاین را با افسران مجری قانون در سطح جهانی برگزار کرده است.

مک در توضیح این توسعه نقل شده است: “تعمیق همکاری با جامعه جهانی مجری قانون، زمینه ساز تعهد بی امان بایننس برای محافظت از کاربران و ایجاد یک محیط مالی آنلاین امن است.”

ماه گذشته، صرافی رقیب بایننس، کوین‌بیس، یک طرح آموزشی و آگاهی‌بخشی به نام «تکنولوژی در برابر کلاه‌برداری» را راه‌اندازی کرد تا جامعه فناوری را در مورد راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر کلاهبرداری و فریب آنلاین آگاه کند.

سایر شرکت‌های مرتبط با رمزنگاری مانند Chainalysis و Certified Cryptocurrency Investigator نیز دوره‌های آموزشی مشابهی را برای کمک به ماموران مجری قانون در شناسایی و بررسی جرایم مرتبط با Web3 در مورد بلاک‌چین، ارزهای دیجیتال، متاورس و NFT برگزار می‌کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

منبع